Citacka Kindle Voayge a vase osobne skusenosti

Sekcia: Hardware a Drivery 13.10.2015 | 11:22
Peto   Návštevník

Ahojte,

zvazujem kupu citacky KINDLE VOYAGE, 3G verzia, chcel by som poznat osobne skusenosti vlastnikov tohto zariadenia. Zaujimaju ma odpovede na nasledujuce body:

  1. celkova plynulost a stabilita systemu,
  2. kvalita podsvietenia = jas a rovnomernost podsvietenia displeja
  3. jas displeja v noci pri vypnutom svetle = ci je nasvietenie displeja agresivne na zrak
  4. citanie na priamom slnku = ci je text dostatocne jasny-citatelny (ci cierna farba je dostatocne syta)
  5. 3G MODUL (v 3G verzii) a moznost pripajat sa na lubovolne webstranky? Mozem zdarma browsovat internet kdekolvek na svete? Pripadne, je tato moznost nejako obmedzena - ako? (k UX na e-ink displejoch sa nemusime bavit = viem, ze bude trhane)
  6. citanie PDF jednoduchych suborov = plynuly text prip. doplneny vlozenym ilustracnym obrazkom jpg (komplikovane niekolko-vrstvove graficke nakresy sa asi budu vykreslovat pomalsie)
  7. niektori predajcovia uvadzuju medzi podporovanymi formatmi aj '.doc' = ake mate skusenosti s importovanim/citanim SK/CZ '.doc' suborov na Kindle Voyage?
  8. celkove HW spracovanie
  9. ine...?

Za vase skusenosti a vecne nazory dakujem.

    • RE: Citacka Kindle Voayge a vase osobne skusenosti 13.10.2015 | 16:38
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      Nemam sice VOYAGE 3G ale "len" PAPERWHITE WIFI ale velky rozdiel tam nie je:

      1. plynulost stabilita - co sa týka veci na ktore je urcena (citanie eknih) funguje tak ako ocakavam aj ked reakcia na dotyk ma dozvu (ale vzdy rovnaku) - co sa tyka exeprimentalneho browsera - max tak na wikipediu

      2. podsvietenie uplne super, je neviditelne a uplne rozlozene (ziadne menej a viac podvietene casti - okrem asi 1-2 mm od okraja kde je evidentne viac svetla ale nerusi to) a vdaka osvetleniu je podklad fakt biely ako papier (na rozdiel od sedeho epapiera)

      3. da sa bez bolesti oci citat aj v uplnej tme (automaticke nastavenie podvietenia neviem ohodnotit - nemam ho) aj dlhodobo - samozrejme je to zdroj svetla takze opotrebenie oci je vacsie ako pri dennom svetle alebo lampe

      4. to je predsa najvacsia vyhoda epapiera (kontrast je nastavitelny) display sa neleskne, je to ako noviny - ak sa ti daju citat noviny tak sa bude dat citat aj kindle

      5. nemam 3G ale malo by to fungovat vsade na svete neviem nestalo mi to za to pri kupe

      6. vykreslovanie velkych PDF je pomalsie (komprimovane cez smallpdf.com otvara velmi rychlo) citatelnost beznych pdf dostupnych na nete (napr komixy) pre mna nulova (zmensit A4 na 6 palcovu obrazovku je proste primale a zoomovanie nie je riesenie - iba nudzove) doma vyrobene pdf (ked potrebujem ilustracie a grafy) s velkym pismom a prisposobene formatu su pekne citatelne

      7. .doc je podporovany tak ze subor zasles (na stranke alebo mailom) do amazon cloudu a tam ti ho prekonvertuje na ten ich format (.azw alebo tak nejako) a syncne do citacky, bezne to pouzivam a nema problem ani s SK ani s CZ diakritikou

      rovnako to ide aj s .txt a .mobi subormi. EPUB je potrebne koncertovat napriklad cez CALIBRE

      8.  je pevna, lahka, vysoke rozslisenie obrazovky (citelne detailnejsia ako povodny kindle - aj ten mam) celkom fajn sa drzi aj v jednej ruke

      9. mne osobne by vyhovovala vacsia 8-9 palcov lebo strasne casto treba otacat strany ;-) ale o to je prenosnejsia

      ked pripojim citacku k mojmu buntu CALIBRE ju hned spozna a vie synchronizovat, posielat knihy/dokumenty

      pouzival som citacku aj na pracovne dokumenty (zakony, zmluvy, prezentacie) ale orientacia/vahladavanie/rychlost nie su dostatocne oproti napr. tabletu a uz vobec nie oproti NTB

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Citacka Kindle Voayge a vase osobne skusenosti 13.10.2015 | 16:42
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ak mas dalsie konkretnejsie otazky a neodpisem sem, kludne mi napis aj na mail v profile

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment