Karaoke

Sekcia: Ostatné 21.10.2015 | 16:14
Tom   Návštevník

Caute ludia,

vedeli by ste mi poradit daky program,  ktory ked budem spievat do mikrofonu tak vystup hned bude pocut na reprakoch?

Chceme robit karaoke party a appku na karaoke mam.Potrebujem, uz len daku na spievanie by to chcelo. 
Diky

    • RE: Karaoke 21.10.2015 | 17:55
      Avatar samalama   Návštevník

      to je cela snaha z tvojej strany?

      • RE: Karaoke 21.10.2015 | 20:16
        Avatar Tom   Návštevník

        Heej to je cela snaha :) 

        • RE: Karaoke 21.10.2015 | 21:40
          Avatar samalama   Návštevník

          tak potom nic...

          • RE: Karaoke 21.10.2015 | 22:39
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Priateľu človek ktorý rieši karaoke asi nemá ako primárny cieľ sa vzdelávať v oblasti systémov.

            To TOM: Pozri sa na Wlasošove riešenie, alebo si pozrieť JACK sound system napr. v Gooogle.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Karaoke 21.10.2015 | 18:12
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Pokiaľ máš pulse audio, tak si naklikaj virtuálne prepojenie mikrofónu a reprákov. Kľudne aj s nejakým efektom. Len mikrofón odporúčam trochu iný ako tie telefonické.

    • RE: Karaoke 22.10.2015 | 17:16
      Avatar Tom   Návštevník

      Uz som to prepojil , len teraz mam problem s rezonancou to co poviem hned nahra mic -> to sa prenesie na vystup -> a zase to nehra mic.... nekonecny cyklus snazil som sa to nastavit, ale stale to neni dobry efekt,.. dufam ze s microfonom to bude lepse. 
      Kadopadne dakujem za tipy pomohli ste ;)

      • RE: Karaoke 22.10.2015 | 19:49
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Preto som vravel, že máš použiť mikrofón ktorý nie je určený namiesto hračkárskeho telefónu. A umiestni si repráky tak, aby ti z nich nehučalo do mikrofónu. Odposluch na pódiu sa robí iným prepojením monitorov, do nich sa ovláda úroveň hlasitosti jednotlivých nástrojov podľa potreby hudobníkov. A to aj za cenu odrátania oneskorenej ozveny. V tvojom prípade by to mala priamo riešiť aplikácia na to karaoke, ak to ovšem nie je len filter na spektrum hlasu čo zmrší song. Prastará veža z minulého tisícročia to vedela robiť už od výrobcu, bez námahy. Jednu takú som dve letá do zadu dával aj s reprákmi na recykláciu.

        • RE: Karaoke 22.10.2015 | 20:17
          Avatar Tom   Návštevník

          Jasne tie veze som si pamatal ono to fitroval kondenazator od urcitej frekvencie...

          A mikrofon netusim aky bude. Kamoska ma narodky pojasena hned isla do obchodu ak kupila mikrofon a ani nevedela aky jack to ma.... Tak teraz sa to snazim aspon dako rozbehat ked uz to kupila... okej dik za rady. Microfon + spravna konfiguracia a hadam to bude dobre :) 

          • RE: Karaoke 22.10.2015 | 20:46
            Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

            nie som žiadny odborník na toto ale PulseAudio obsahuje modul na zrušenie echa

            Happy falling
          • RE: Karaoke 22.10.2015 | 20:52
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Je to už nejaká doba, ale skúšal som Ubuntu Studio a tam je vyriešených viacero vecí ohľadne zvuku, či už tým že obsahuje upravený kernel aby z toho liezol kvalitný zvuk a "by default" rozchodený JACK Audio Connection Kit ktorý dokáže prepájať vstupy a výstupy a je vlastne navrhnutý na takúto prácu.

            Je tam veľké množstvo softvéru na prácu so zvukom, prakticky na profesionálnej úrovni.

            Mediálne orientovaných distribúcií je viacero, dokonca som videl profi D.J. HW kde bežal Linux, ale Ubuntu Studio je navrhnuté pre ľudí čo nechcú nič riešiť.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org