Instalacia gruba po premazani

Sekcia: Konfigurácia 22.10.2005 | 22:06
geno   Návštevník
Cafko. Mam nainstalovane gentoo a chcem si reinstalovat windows. A chcel by som sa spytat, ako obnovim bootloader(grub), lebo win mi ho premaze. Spustim normalne gentoo cd, dam chroot na disk kde mam linux, potom grub a install ? Vdaka za pomoc
    • Re: Instalacia gruba po premazani 22.10.2005 | 16:58
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      sak samozrejme ze tak ;) ved to je tak isto ako ked si instaloval gentoo a nemal si tam ten grub ;) chrootnes to a spravis to iste co si robil pri instalacii
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
    • Re: Instalacia gruba po premazani 22.10.2005 | 16:58
      meno   Návštevník
      napises grub-install /dev/hd? ; kde ? je disk na ktorom to chces vytotok... zvacsa to bude zrejme grub-install /dev/hda
      • Re: Re: Instalacia gruba po premazani 22.10.2005 | 17:15
        Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
        no zrovna tak by som to nerobil lebo nebude mat stage 2 ;) ale ak to robil z handbooku tak ani nemal stage 2 ;) ak si dobre pamatam
        A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
    • Re: Instalacia gruba po premazani 22.10.2005 | 18:46
      limbi   Návštevník
      gentoo cd mkdir /mnt/gentoo mount /dev/hda1 /mnt/gentoo (za hda1 dosat svoju particiu) chroot /mnt/gentoo grub root (hdx,y) setup (hdx) quit reboot za X a Y si dosad svoje.
      • Re: Re: Instalacia gruba po premazani 22.10.2005 | 22:06
        limbi   Návštevník
        dosat=dosad