LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy

Sekcia: Komunita 14.11.2015 | 18:50
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Tak máme tri návrhy ako upozorniť návštevníkov LinuxOS.sk na nové články a blogy, tak sa prosím vyjadrite sem, alebo na GitHube (Treba zrolovať dole).

1. Názvy článkov a blogov nad fórom

2. Upozornenie na nový článok, alebo blog v červenej bublinke

3. Zamiešať články a blogy do fóra

S dizajnom som sa nehral, takže nehodnoťte dizajn, ale návrh.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 14.11.2015 | 19:24
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Mne sa páčia všetky návrhy.

    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 14.11.2015 | 19:37
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Ja by som sa priklonil k návrhu č. 1

    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 14.11.2015 | 20:01
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Mne sa zdá najlepšia verzia č. 2 s červenými bublinkami.

    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 14.11.2015 | 20:16
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Za mňa: 1, a 3 sú fajn. U dvojky ... malo by to byť len pre registrovaných, alebo skúšať pomocou cookies aj pre neregistrovaných? Dvojka sa dá skombinovať aj s 1 / 3.

      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 14.11.2015 | 21:12
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Tá kombinácia dvojky s 1. alebo 3. by tiež išla. Neviem aký je momentálny stav či neregistrovaným sa zobrazuje aj hviezdička na nový príspevok, ale rozhodne by bolo dobré aby aj neregistrovaný videli upozornenia. Teda pokiaľ nemajú bloknuté Koláčiky.

        Inak tá paródia EU o nesledovaní a upozorňovaní na použitie koláčikov asi nijak nekontroluje Local Storage, či?

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 14.11.2015 | 21:55
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Tiež som nad local storage premýšľal, ale aj tak sa to týka len sledovacích cookies a tie sú v réžii google. Nemám však problém vyhodiť úplne google analytics a dať tu piwik (kolega ktorý mi pomáha so SEO a emdi by nás asi zabili, ale osobne s tým až taký problém nemám, aj tak som už dosť starý).

          Zvýrazňovanie príspevkov pre neregistrovaných momentálne nie je. Dôvod: neviem ako ho implementovať (teda viem ako ale je viacej spôsobov a nemám favorita). Možnosti sú:

          • Pre každého návštevníka vygenerovať unikátny kód, uložiť do cookie a históriu navštívených stránok udržiavať na serveri, takže to bude server side ako doteraz
          • Použiť local storage zdvojiť funkcionalitu zvýrazňovania (registrovaní budú mať plne server side, neregistrovaní plne javascript + všetky tie nechutnosti ako hviezdička pri správach + každému linku na komentáre pridať nejaký data-last-comment-date atribút)
    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 14.11.2015 | 22:44
      Avatar čitateľ   Návštevník

      A prečo nie zlúčiť správy a články? Veď správy a články sú od redakcie/adminov a blogy od uživateľov. Alebo sa mýlim?

      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 15.11.2015 | 03:15
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Správičky môže písať každý registrovaný užívateľ.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 15.11.2015 | 08:58
          Avatar tomy   Návštevník

          Tá "1" sa mi pozdáva najviac. Ako uvažujete s usporiadaním článkov?

        • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 00:08
          Avatar citatel   Návštevník

          Aha, ale spravicky od uzivatelov musi schvalit este redakcia, nie? A clanky mozu pisat len admini? Kazdopadne, vidim, ze clanky vychadzaju sporadicky (predtym raz za mesiac, teraz uz iba raz za 2-3 mesiace) takze by to nebolo az tak od veci.

          • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 08:20
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

            Dá sa napísať článok do blogu, my to môžme potom prehodiť do článkov. Len jedna vec ma momentálne štve, že v blogoch sa nedajú používať ani nadpisy. Na new.linuxos.sk je to už fixnuté, ale fixujem ešte ďalšie nahlásené, alebo objavené veci.

    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 15.11.2015 | 09:36
      Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

      Tiež sa prikláňam k "1", resp. k niektorej jej kombinácii.

      "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 15.11.2015 | 11:52
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      miro ma asi zabije, ale co tak dat prihlasenym moznost volby medzi zobrazenim 1 a zobrazenim 2? aj ked som osobne uz par mesiacov navrhoval variant 2

    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 15.11.2015 | 12:55
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Jednotku som navrhoval už dávno, veľa mesiacov dozadu. Ale asi bude aj rozumné dať užívateľom na výber. Tak ako farebnú tému, tak aj ...

      Len okrem voľby 3, tú by som stiahol.

    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 15.11.2015 | 22:25
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Mne osobne sa paci dvojka, hlavne pre registrovanych.

    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 00:11
      Avatar čitateľ   Návštevník

      Za mňa návrh č. 1.

    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 13:38
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Keď už rozoberáme vylepšenia, máme tu stále nedoriešený bazár alebo screenshoty desktopu ako na abclinuxu.

      Ešte som rozmýšľal nad náhľadom, bližší popis tu. V podstate by sa pri náhľade prepol editor do režimu náhľadu (javascriptom), aby vynútil náhľad prípevku pred odoslaním. Bez javascriptu by zostalo odoslanie tak ako je teraz.

      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 18:18
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Až ma zamrazilo. Ten JS by mi zhadzoval prehliadač ako reklama na root.cz. Bez neho je svet krajší.

        • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 18:27
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Ten javascript si môžeš pozrieť na new.linuxos.sk pri pridávaní komentárov. Ak zhadzuje prehliadač skúsim na tom popracovať, len potrebujem vedieť typ a verziu prehliadača.

          • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 18:43
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Pokiaľ sa jedná o ten istý JS ako pred tým, tak testovanie mojou osobou už dávno nepovažujem za dobrý nápad. Pred časom som reportoval že na 2x1.2GHz ARM s 1G RAM to bolo čisté utrpenie. Zapni si to na tvojom smartfóne, a pokochaj sa tým nápadom. Ja tú chybu už nikdy neurobím.

            • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 18:50
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

              Na mojom low end smartfóne v pohode. Dokonca aj na iPhone 3G.

              • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 19:43
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Bavíme sa o verzii s JS alebo bez nej? Lebo keď som tú pomalosť tunajšieho editoru písaného v JS reportoval, tak mi tu ktosi z tunajších ľudí čo ho nasadzovali potvrdil že je to kolos aj na PC.

                • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 19:53
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                  Po reporte som defaultný editor vymenil. Teraz je tam niečo úplne iné. Preto ma zaujíma či to ešte robí problémy.

                  • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 20:08
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Tú informáciu že si odstránil tú predchádzajúcu obludu si mohol aj zverejniť. Ten nový CK Editor je použiteľnejší, ale ajtak by som bol bez neho oveľa radšej. Tá java to ajtak trochu spomaľuje. Rozdiel v odozve je podobný ako keď porovnávaš prácu na lokálnom počítači a na vzdialenom systéme ktorý je na inom kontinente. Ide to relatívne v pohode, ale nie je to ono.

                    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 20:14
                      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                      O zmene editoru som písal v blogu.

                      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 20:26
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Pôvodne bola táto diskusia o upozornení na blogy/články, to to vysvetľuje. Ale mohol si to dať aspoň sem. Lebo ozaj hľadať či sa náhodou neopravila funkcionalita čo reaguje v 5min intervaloch na stlačenie písmenka je trošku zbytočné, najmä ak sa bez toho človek zaobíde.

                    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 21:26
                      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                      Odozva by mala byť rovnaká. Z CKEditoru som vybrakoval len vzhľad a ikony. CSS ani javascripty z neho nepoužívam. V podstate je to len obyčajná textarea s pár tlačidlami (ako doteraz na linuxos). Web sa môže celkovo pomalšie načítavať pretože obrázky sú výrazne väčšie (na ostrom webe sú agresívne optimalizované, keď sa new.linuxos.sk zmení na ostrú verziu tiež ich optimalizujem a budú mať veľkosť okolo 1/5 - 1/2 súčasnej veľkosti).

                      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 22:05
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Výrazom "by mala byť" si to zhrnul.

                        • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 09:48
                          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                          Ja si dávam dosť záležať na celkovom výkone. Pripravovaná nová verzia má aktuálne 3x kratší čas generovania obsahu (prechodom na pypy viem zlepšiť priepustnosť na 15-násobok) pri 10x menšej spotrebe RAM na strane servera.

                          Na strane klienta len tak pre porovnanie: abclinuxu.cz a new.linuxos.sk.

                          Čo sa týka editoru prechádza sa z defaultného wysiwyg (teraz je tu wymeditor, na mobile trochu laguje) na čistú textareu. Dizajn je vykradnutý CKEditor ako som spomínal, možno by to chcelo urobiť niečo flat pretože gradienty sa vykresľujú pomalšie než jednofarebná plocha. Ak niekto chce iný dizajn, kričte, posielajte grafické návrhy, alebo rovno css, nemám problém začleniť. Sám nie som dizajnér a nemám pre dizajn cítenie.

                          Inak je kód takmer to isté čo teraz po prepnutí na "žiaden vizuálny editor". Tlačidlá robia to isté okrem kódu (pre), ktorý automaticky escapuje vstup, zoznamu ktorý automaticky robí pre každý riadok položku zoznamu a tabuľka ktorá bodkočiarkou oddelený zoznam transformuje na tabuľku. Všetky tieto zmeny myslím výrazne uľahčia písanie príspevkov (ak sa mýlim navrhnite opravu / zlepšenia, ja nie som expert na UI, robím len podľa toho čo ja používam ak mi niekto nenavrhne niečo lepšie). Všetky zmeny robím tak, aby čo najmenej zasiahli výkon a pritom čo najviac zlepšili použiteľnosť a zároveň aby web fungoval či už s vypnutým javascriptom, alebo v browseroch, ktoré majú javascript implementovaný horšie.

                          • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 14:15
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            To je chvályhodné. I keď by som bol rád, keby ostal editor aj bez JS. Dôvod poznáš.

                            • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 14:29
                              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                              Žiadny editor "bez JS" momentálne linuxos nemá. To, čo je na new.linuxos.sk je trochu vylepšený editor ktorý je tu po prepnutí na "žiaden vizuálny editor". Pribudlo myslím pár užitočných funkcií, klávesové skratky (ktoré možno vyhodím pretože nie sú poriadne cross browser) a bol zmenený vzhľad. Inak sa na funkčnosti bez js nič nemení. Aj princíp zostáva stále rovnaký.

                              • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 15:45
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                Mám na notebooku zakázaný JS, a podľa tvojich slov som tým pádom tento príspevok neodoslal. Týmto túto neplodnú debatu končím.

                                • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 15:49
                                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                                  Tak zapni javascript a uvidíš, že je javascriptový. Písal som, že odosielanie je funkčné a zostane funkčné bez javascriptu. Nič extra sa nezmenilo, len pribudli funkcie a zmenil sa vzhľad. Stále je to blbá textarea, ktorá má nad sebou pár tlačidiel.

                                  • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 16:09
                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                    Vravel som že mi ide o to, aby to fungovalo bez javaskriptu. Odpovedal si že to je robené na báze javaskriptu. Niekoľko krát dokolečka. To naozaj nie je plodná diskusia. Jeden o koze, druhý o voze. Pekný víkend prajem. Áno, víkend.

                                    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 16:33
                                      Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                                      ja som to pochopil takto:

                                      Editor je realizovaný nad obyčajným formulárom a textovým poľom (textarea) do ktorého normálne píšeš. Formulár obsahuje tlačítko Náhľad, ktoré formulár normálne odošle ako doteraz...

                                      Pokiaľ máš povolený JavaScript tak budeš mať k dispozícii tlačítka ktoré ti uľahčia prácu s formátovaním textu a tlačítko náhľad nebude odosielať formulár na server ale náhľad sa vytvorí u klienta a potom ho len odošleš.

                                      Happy falling
                                      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 16:50
                                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                        Pochopil si to správne, tak to už dávno funguje na starej verzii. Opis bol však iný, aj s vysvetlením že to bolo celé prerobené.

                                        • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 17:39
                                          Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                                          v tom novom sú iné ikonky... a pridané ďalšie funkcie cez JS...

                                          Happy falling
                                          • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 19:01
                                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                            Písal že tam z JS vyhadzoval veci.

                                            Ale jedno je pravda. V poslednom čase vykonal obrovský kus práce, a za to mu patrí vďaka. Len to spropagoval do schovanej časti portálu. A znova opakujem, som rád že sa tu rieši aj zrovnoprávnenie upozornenia na nové články alebo blogy popri diskusii. Škoda mať cenné informácie pochované pod vykecávaním sa.

      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 16.11.2015 | 18:23
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Čím menej enterprise tým lepšie. Ten editorčo si mi ukzoval ala Abičko bol super, všetko naviac komplikuje život hlavne nováčikom, po kttorých bežne upravujem príspevky do fóra a komentáre, lebo sem sypú rozsypané a rozbyté texty, dosť by mi to uľahčilo život a aj nováčikom.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 22:32
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      1. IIIIII

      2. IIIPPI

      3. II



      Takže doterajší výsledok je:

      1. 6

      2. 5

      3. 2

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 17.11.2015 | 23:52
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Práve som sa chystal napísať, aby si založil nové vlákno :)

        40 odpovedí, priamo k veci 13.

        Ak som to pochopil, išlo o redesign. To čo ste rozoberali pomimo, je pre bfu u prdele.

        • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 18.11.2015 | 01:12
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

          nie je to redesign. je to doplnenie funkcionality. uvediem priklad. das si sledovat diskusiu tu na fore a ak pribudne novy prispevok, tak ti vpravo hore pri mene ukaze cislo v cervenom kruzku. nieco podobne hladame aj tu. napriklad uz sucasne menu sa da rozsirit o to cervene cislo (cerveny kruzok s cislom) pre nove clanky/blogy. to by bola vyhoda, lebo je to HNED NA VRCHU. ale hladalo sa, co vyhovuje ludom. aby boli hlavne vsetci spokojni. ale ano, DAKUJEM aj ja tymto MIROVI za velky kus prace v poslednych tyzdnoch A VSETKYM co reportuju a pomahaju pri vyvoji aj na jabber konfere. ospravedlnujem sa za svoju dlhodobu necinnost, no zial rodinne a sluzobne povinnosti mi neumoznia sa aktivne velmi zapajat.

      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 18.11.2015 | 07:29
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Nebolo by rozumnejšie to dať do ankety?

        • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 18.11.2015 | 08:10
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Anketa je myslím ešte viacej neviditeľná než blogy ...

    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 22.11.2015 | 20:31
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Takže zatiaľ je 2 (už je na new.linuxos.sk) a pribudne ešte 1.

      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 22.11.2015 | 21:53
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Pekné, len to skús hodiť pár pixelov vľavo.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 27.11.2015 | 19:26
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Zoznam nových blogov a článkov je hotový, ukážka na new.linuxos.sk.

      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 27.11.2015 | 19:34
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Dobrá práca Mirec.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 27.11.2015 | 20:30
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Pripíjam sa, jednoduché a prehľadné.

    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 11.05.2018 | 19:04
      Avatar s@morast   Návštevník

      Zdravicko, ja len taku poznamku.. ci by bolo mozne v ramci fora spravit taku vec, odkaz na posledny aktualny prispevok v ramci fora. Ze niekto sa vyjadri k danej teme a bez toho ze by som musel scrollovat niekedy pomerne objemne diskusne vlakno a hladat ten posledny aktualny komentar, tak z tej hlavnej stranky kde vidno forum a aktualne temy a cas pridania posledneho komentaru, by to po kliknuti na odkaz hodilo na ten aktualny komentar.

      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 11.05.2018 | 22:01
        Avatar borg Fedora  Administrátor

        zaregistruj sa a budes mat moznost skocit na posledne pridany prispevok.

        • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 13.05.2018 | 19:43
          Avatar s@morast   Návštevník

          Aha, netusil som.. ze je to vyriesene ako nadstandartna sluzba len pre registrovanych. Zvlastne ze na root.cz rozmyslaju trocha inak a maju to vyriesene tak, ze kazdy novy prispevok je rieseny odkazom. Pravdou je, ze i struktura toho fora je ina. Mne slo len o princip ako by to mohlo byt (nemusi) pre kazdeho navstevnika fora vyriesene. Holt, je to vas server. Bola to len taka mala skromna pripomienka.1021

          • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 13.05.2018 | 20:27
            Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

            root ma tak dok*rvenu stranku designom ze je uplne jedno aka funkcionalita tam je.

            • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 13.05.2018 | 21:32
              Avatar s@morast   Návštevník

              S tym suhlasim, stary design bol neporovnatelne lepsi.

              • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 13.05.2018 | 23:55
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                +1, ale pokrok nezastavíš.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 11.05.2018 | 19:09
      Avatar s@morast   Návštevník

      Ospravedlnujem sa, vidim ze podobna tema sa riesi vo vlakne Linux v trafacke.

      • RE: LinuxOS.sk - Upozornenia na nové články a blogy 15.05.2018 | 08:12
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Zvýraznenie nových príspevkov je už dávno implementované. A to ešte pred znovuotvorením tejto požiadavky v tejto téme, a v téme Linux v Trafačke.