slovnik

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.01.2016 | 21:31
Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

Dobry vecer,

Mam taku otazku. Mam slovnik pre Windows, z ktoreho by som vsak rad dostal data, aby som ich mohol pouzivat v Linuxe. Predstavujem si to tak,ze by som prostrednictvom nejakeho programu otvoril/rozlustil jednotlive subory.

Subory maju skratky: ftx,rel,trd,ddf

Viete mi teda poradit ako to urobit?

Dakujem

    • RE: slovnik 16.01.2016 | 00:40
      Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

      Cez playonlinux(winehq) by ti ten slovnik nesiel? Co sa tyka tych suborov moc som nehladal a ani som moc nenasiel, ale v podstate na jednej stranke pisali, ze to ide len s microsoft programami a na inej zase, ze to pojde s hocijakym textovym editorom(nano,gedit,...)... neviem, co a ci si skusal...

    • RE: slovnik 16.01.2016 | 13:28
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Najjednoduchšie, a asi aj najťažšie bude osloviť výrobcu alebo dodávateľa. Keďže nepíšeš čo je to za slovník, tak nepredpokladám že by si to mal legálne. Smolka.

      Alebo to môžeš pozrieť v hexa editore, uhádnuť štruktúru, a skonvertovať to do formátu ktorému rozumejú bežné linuxové slovníky a kontrolóry gramatiky. Ak sa Ti to oplatí. Cena za slovník je obvyke nižšia ako za desiatky hodín potrebných na rozlúsknutie tej veci, teda ak len nehladáš zábavku na dlhé a nudné zimné večery.

    • RE: slovnik 16.01.2016 | 13:41
      Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

      Dakujem za reakcie