Nefunkcna aktualizacia v Debiane

Sekcia: Konfigurácia 28.10.2005 | 12:22
Tibor   Návštevník
Zdravim. Mam Debian 3.1 a ked zadam prikaz apt-get update, tak sa mi nemoze pripojit na aktualizacne zdroje z internetu. Internet mam adsl, rieseny cez router. Internet bez problemov bezi, ale ked chcem zistit akutalizacie vypise len toto [Pripája sa k security.debian.org (1.0.0.0)] a nikdy ma nepripoji. Dakujem za radu
    • Re: Nefunkcna aktualizacia v Debiane 23.10.2005 | 19:54
      bm   Návštevník
      nebude problem vo firewalle ktory to "nepusti"?
      • Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v Debiane 23.10.2005 | 22:27
        Tibor   Návštevník
        Takze na routri som vypol firewall a stale nic, takze v tom nebude problem.
        • Re: Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v Debiane 23.10.2005 | 23:45
          fx   Návštevník
          co je v subore /etc/apt/souces.list ?? Pouzivaj radsej aptitude update aptitude upgrade malo by to vediet lepsie riesit pripadne zavislosti...
          • Re: Re: Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v Debiane 24.10.2005 | 01:00
            Tibor   Návštevník
            To je problematicky riadok z apt/sources.list deb http://security.debian.org/ sarge/updates main contrib non-free Prikaz aptitude update nefunguje, taktiez ma nespoji so serverom
    • Re: Nefunkcna aktualizacia v Debiane 24.10.2005 | 01:00
      limbi   Návštevník
      mas problem v nastaveni DNS, skus sa pozriet, ako to mas nastavene. co mas v subore /etc/resolv.conf?
      • Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v Debiane 24.10.2005 | 01:18
        Tibor   Návštevník
        No mam tam search 192.168.1.1 Co je adresa routera
        • Re: Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v Debiane 24.10.2005 | 01:37
          limbi   Návštevník
          do noveho riadku si skus pridat toto: nameserver
          • Re: Re: Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v Debiane 24.10.2005 | 01:38
            limbi   Návštevník
            kurnik nameserver "cislo dns servera"
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v Debia 24.10.2005 | 02:46
              Tibor   Návštevník
              No mam tam napisane nameserver, len som to tu zabudol napisat. Pozeral som na routri a tam je adresa dns servra 139.175.55.224 a ja mam napisane nameserver 192.168.1.1, ked som skusil napisat nameserver 139.175.55.224, tak neviem, ktory proces mi to opat zmenil na nameserver 192.168.1.1
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v D 24.10.2005 | 14:26
                limbi   Návštevník
                nepouzivas nahodou dhcp? skus napevno nastavit ip adresy network-admin heslo zrus dhcp, nastav adresy napevno alebo inym sposobom, skus sa proste vyhrat s nastaveniami siete
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nefunkcna aktualizacia 25.10.2005 | 11:45
                  Tibor   Návštevník
                  No ale ved to nie je vobec riesenie. Ja nechcem mat ip napevno. A ked sa nad tym tak zamyslime, tak to musim fungovat aj s dhcp, ci nie?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nefunkcna aktualiz 25.10.2005 | 16:03
                    limbi   Návštevník
                    samozrejme, ze to funguje aj s dhcp (napr. u mna), ale problem je, ako takmer vzdy, medzi klavesnicou a stolickou. napisal som ti celkom jasne, kde mas problem, aj to, coho sa mas chytit. teraz nakopni googla a hor sa do roboty. alebo si prelet vsetky nastavenia siete na desktope aj na routri, nastavenia dhcp servera, zisti, co ti prepisuje dns v /etc/resolv.conf na IP routra a hlavne, preco prave na tuto IP a potom to vyriesis.
    • Re: Nefunkcna aktualizacia v Debiane 25.10.2005 | 12:03
      lubo   Návštevník
      je ocividne, ze mas problem s dns. security.debian.org istotne nema ip 1.0.0.0. naco su vam pocitace a internet ked neviete citat?
      • Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v Debiane 26.10.2005 | 20:14
        Tibor   Návštevník
        No hladal som dost, vsade som zatial nasiel, ze treba nastavit spravne dns, to mi je jasne, len sa chcem opytat, akym sposobom mam zistit, ktory proces mi prepisuje adresu dns servra? Chybu mi pisalo uz pri instalacii, ked sa prvy krat pokusal pripojit k aktualizaciam. Dakujem
        • Re: Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v Debiane 27.10.2005 | 14:20
          peter golis   Návštevník
          Ak sa jedna o router ktory ma aktivovanu sluzbu DHCP, tak to prepisuje dhcp client. A prepisuje to pretoze takuto vec s najvecsou pravdepodobnostou dostal od routra. Ak sa jedna o router ktory ma danu sluzbu vypnutu aleho ju nedokaze poskytovat (velmi nepravdepodobne) tak je to nastavene v konfiguracii siete a pri restarte sietovky sa natiahnu standarden nastavenia (vratane neexistujuceho DNS=10.***)
          • Re: Re: Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v Debiane 28.10.2005 | 00:14
            Tibor   Návštevník
            No tak som googlil a nic som nenasiel, bohuzial. Router na DNS nastavene na 139.175.55.224, to sa nastavilo implicitne a v nastaveniach siete je 192.168.1.1 co je adresa routra. Tak teda fakt netusim, co mam s tym DNS robit.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v Debia 28.10.2005 | 00:43
              peter golis   Návštevník
              nas by skor zaujimalo ako router poskytuje dhcp ostatnym pocitacom ktore cez neho idu na internet. je ten router spravne nastaveny? funguje to v inom operacnom systeme?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nefunkcna aktualizacia v D 28.10.2005 | 01:06
                Tibor   Návštevník
                No dhcp funguje, ved ip prideli aj mne v poho a aj druhemu pc, ktory ma win. Net frci vsetko, len ta aktualizacia. V dhcp sa konfiguruje len rozsah pridelovanych ip adries a dresa dns servra a to si vsetko nastavil router sam, takze som do nicoho nezasahoval.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nefunkcna aktualizacia 28.10.2005 | 02:50
                  limbi   Návštevník
                  ake prava su nastavene v etc/resolv.conf? moze ho editovat aj niekto iny okrem roota? skus zeditovat znova ten subor /etc/resolv.conf, daj tam spravnu ip DNS a zmen prava len na citanie pre kazdeho, vratane roota. trocha divoke, ale mozno by mohlo pomoct :).
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nefunkcna aktualiz 28.10.2005 | 12:22
                    Tibor   Návštevník
                    Tak som zmenil adresu dns servera v et/resolv.con na 139.175.55.224, co je adresa zapisana na routri, zmenil som prave, takze tato ip sa uz nemeni. A teraz uz nepise pripojovanie k debian.security.org (1.0.0.0) ale len pripojovanie k debian.security.org a potom napise dacasne zlyhanie pri zistovani security.debian.org