Zamrzanie instalacie Suse 9.1

Sekcia: Ostatné 18.02.2005 | 09:23
lhx   Návštevník
Stiahol som si iso Suse linux 9.1 personal CD, vypalil a nie a nie ho nainstalovat....Vzdy ta hnusoba zamrzne...Medzitym som ho stiahol 4krat, vypalil asi 10krat na rozne media az som to vzdal....Mam Celeron 700 s 256 MB ram a vzdy mi ta instalacia zamrzne, pokazde v inej casti, alebo sa pre istotu nerozbehne vobec....Som uplny zaciatocnik a o linuxe neviem nic takze kde je chyba mozem len hadat.Ale snad by to nebolo tolko krat zle vypalene...Co vy nato, komunita :-)
    • Re: Zamrzanie instalacie Suse 9.1 07.02.2005 | 14:36
      ondrej   Návštevník
      Mal som podobny problem, ked som mal chybnu maticnu dosku... mate tam nejaku inu distribuciu? alebo windows? ten vam ide spolahlivo? ;) najskor by som problem videl v nejakej HW chybe...
      • Re: Re: Zamrzanie instalacie Suse 9.1 07.02.2005 | 14:48
        lhx   Návštevník
        windoze idu ok, aj ked kvalita nasho hw je zalostna, dosky nejake noname s Via chipsetom all-in-one shity... asi na 3 pokus som nainstaloval Mandrake 10.1....isiel relativne OK, ale ten Suse ma lakal viac ...hmm inac myslel som ze bude v slovencine, ked instalacia bola...este sa toho musim vela ucit, na svoju domacu masinu co sa chystam kupit na jar si zozeniem Mandrake 10.2 hned jak vyjde official...kupim v ageme, na stahovanie uz nemam nervy :-) ele preco ten suse ani za krista nechce ist neviem...
        • Re: Re: Re: Zamrzanie instalacie Suse 9.1 07.02.2005 | 16:23
          Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
          suse personal ani neskusal, je to shit... ked uz tak 9.2 dvd iso, ale aj to je podla mna slabsie ako mdk, teraz cez vikend som dokonca skusal krabicove 9.2 professional a aj to sa mi zdalo horsie ako mdk... mozno je to tym, ze som na mdk zvyknuty, ale vadilo mi tam strasne vela veci btw:ked po komplet instalacii z krabice nejdu divxy, je to imho smutne...
        • Re: Re: Re: Zamrzanie instalacie Suse 9.1 18.02.2005 | 09:23
          dolph   Návštevník
          Mal som podobny problem. Tiez som mal dosku noname shit a SUSE sa mi tam nepodarilo rozbehat. Ale napr. RedHat tam slapal bez problemov. Vyriesil som to vymenou HW. :o) Ale ta doska bola fakt dost divna lebo mi tam nechceli slapat ani trapne WinXP.
    • Re: Zamrzanie instalacie Suse 9.1 07.02.2005 | 20:44
      baudolino   Návštevník
      I já jsem jen úplný začátečník. Při instalaci SuSE 9.0 prof. z koupeného balíku mi instalace zamrzla hned zpočátku, problém byl popsaný v instalační příručce - nekompatibilní ACPI (čili správa napájení, jestli jsem to dobře pochopil). Takže jsem z prvotního instalačního menu zvolil "Instalation - ACPI disabled" a už to šlo jako po másle. Jen teď nemůžu počítač uspat a vypínat se taky musí ručně, poté co při ukončení nahlásí runlevel 0 reached. Ty béďo, o čem já to tady píšu, když tomu vlastně vůbec nerozumím...)
      • Re: Re: Zamrzanie instalacie Suse 9.1 07.02.2005 | 21:28
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        ako sa da uspan PC v SuSe9.2? rad by som tuto mozno vyuzival. Diq za odpoved.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Zamrzanie instalacie Suse 9.1 08.02.2005 | 11:42
        lhx   Návštevník
        hmmm....mne to neislo ani s vypnutym ACPI
        • Re: Re: Re: Zamrzanie instalacie Suse 9.1 17.02.2005 | 23:23
          baudolino   Návštevník
          Já jsem vážně úplný nováček, tak mi nepřísluší udílet rady, ale slyšel jsem, že SuSE má problém s některými chipsety a je proto lepší před instalací prověřit kompatibilitu na www.linux-tested.com/
          • Re: Re: Re: Re: Zamrzanie instalacie Suse 9.1 18.02.2005 | 01:08
            titanik   Návštevník
            tak vidis, uz niesi novacik :))