Off topic - DVD/Blu-ray

Sekcia: Ostatné 07.02.2016 | 18:33
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Pôjdem úplne mimo tému ale ja to risknem, nebude to môj prvý prehrešok :) Potrebujem helfnúť pri výbere lacnejšieho DVD alebo Blu-ray prehrávača. Mám nejaké tie staršie DVDčka a prehrávač chcem použiť najmä na prehrávanie avi (príp. mkv) z USB, starý prehrávač mi kľakol. Pripojenie samozrejme cez HDMI, telka je staršia plazma Samsung PS-50Q96, HD ready.

Rozhodujem sa zatiaľ medzi LG BP450 a SAMSUNG BD-J4500, ďakujem za názory,,,

    • RE: Off topic - DVD/Blu-ray 07.02.2016 | 20:18
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Otázka je technického charakteru, takže otázka spĺňa požiadavky a nieje mimo.

      Osobne som práve cez tento týždeň zálohoval CD/DVDéčka na HDD, aby som všetky placky mohol vyradiť, nechávam si ich už len z nostalgie. Dnes kúpiš za pár drobných srandu do HDMI, ku ktorej pripojíš HDD a pozeráš.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Off topic - DVD/Blu-ray 07.02.2016 | 20:52
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Noo mám zbierku filmov spred pár rokov na dvdčkach a presne ako píšeš už len z nostalgie by som si ich rád z času na čas pozrel, zálohovať ich nemusím lebo sa nejedná o dôležité dáta. Čo som čítal tak Samsungy majú hlučnejšie mechaniky, ale nemám osobnú skúsenosť. Nejaký tip?

        • RE: Off topic - DVD/Blu-ray 07.02.2016 | 21:22
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          Moja skúsenosť: pred veľa rokmi som kupoval drahý HiFi CD prehrávač Technics a čítacia dióda mi odišla po cca 5-tich rokoch. V servise za opravu chceli nezmyselnú sumu. Potom som si kúpil lacný DVD prehrávač Thomson, ktorý mi funguje cca 10 rokov. Keď si z nostalgie niečo pustím, hrkoce, niektoré DVD pustí na tretí krát, niektoré vôbec. Myslím, že je to skôr o štastí na aký kus natrafíš, a to žiaľ dopredu nevieš.

          • RE: Off topic - DVD/Blu-ray 07.02.2016 | 21:30
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Veď toto, niekedy šunky ako Sencor alebo Hyundai prehrajú viac formátov ako zvučné značky Panasonic/Samsung/Sony dokopy, preto sa radšej pýtam na skúsenosti iných,,, Keby som nemal pár stoviek dvd neriešil by som to :)

            • RE: Off topic - DVD/Blu-ray 08.02.2016 | 13:57
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Ako, formátov môže prehrať viac neznačková. Ale ak sa jej pokazí mechanika, tak dopadneš ako ja s mojou Oravou. Išla si sadnúť do zberného dvora.