Nič mi nejde stiahnut ( okrem stahovania cez prehliadač)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.02.2016 | 18:00
Avatar M.F   Návštevník

Zdravím. Mám taky problém že mi nejde stiahnut žiadny balík žiaden software cez správcu sťahovania dokonca ani aktualizácie. Stále vypíše že je problém z internetovým pripojením pritom cez mozilu fungujem normálne. Netušíte kde by mohla byť chyba ? V linuxe sa zatiaľ veľmi nevyznám

    • RE: Nič mi nejde stiahnut ( okrem stahovania cez prehliadač) 29.02.2016 | 18:25
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Proxy?

      • RE: Nič mi nejde stiahnut ( okrem stahovania cez prehliadač) 29.02.2016 | 18:40
        Avatar M.F   Návštevník

        ? čo z tým ?

        • RE: Nič mi nejde stiahnut ( okrem stahovania cez prehliadač) 29.02.2016 | 18:50
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Skontrolovať.

          • RE: Nič mi nejde stiahnut ( okrem stahovania cez prehliadač) 29.02.2016 | 19:13
            Avatar M.F   Návštevník

            Trochu detajlnejšie " tak trocha po lopate?" bol by som vdační. Nie že by som žiadal riešenia na striebornom podnose ale po dvoch mesiacoch utrap z inštalovaním win7 ktore nie a nie nainštalovat ( v minulosti bez problemov) a naslednom nainštalovaní linuxu som ako novy uživatel tak trochu mimo ešte.

            • RE: Nič mi nejde stiahnut ( okrem stahovania cez prehliadač) 29.02.2016 | 19:24
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Informáciu o proxy servri by si mal mať na zmluve o pripojení do internetu, časť nastavenia počítača. Je tam? A je v nastavení prehliadača v ktorom sa dostaneš na internet?

              • RE: Nič mi nejde stiahnut ( okrem stahovania cez prehliadač) 29.02.2016 | 19:37
                Avatar M.F   Návštevník

                No práve že toto nemám a niečo take som už dlho nevidel ani u predchadzajuceho a ani u terajšieho poskytovatela že by som mal ako v minulosti nastavenia proxy atď. Tak čo teraz ? už som sa chystal skúsiť nainštalovať najnovší mint 17.3 ale ak je chyba v tomto tak ?

                • RE: Nič mi nejde stiahnut ( okrem stahovania cez prehliadač) 29.02.2016 | 20:01
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Zmluvu, popis nastavenia, proxy alebo čo?

                  Proxy sa v dnešnej dobe už moc nepoužíva, to je pravda. Ale inak si neviem predstaviť že by v jednom programe išiel internet, a v druhom nešiel. Teda, pokiaľ si to neinštaloval bez internetu čím by sa vyplo používanie internetových zdrojov SW, alebo pokial si tie internetové zdroje rovno nevypol. To by ale bolo vidno z chyby ktorú prezradí ten program čo nevie pracovať s internetom. Teda, to, to alebo to.

    • RE: Nič mi nejde stiahnut ( okrem stahovania cez prehliadač) 01.03.2016 | 08:14
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Ake mas distro? Aku architekturu?

      lsb_release -a
      
      uname -r