.sh instalacia

Sekcia: Ostatné 01.03.2016 | 03:16
Avatar noob   Návštevník

ahojte, som zacinajuci uzivatel Linuxu mam distribuciu UBUNTU 14.10 LTS a staihol som si subor s koncovkou ".sh" chcem si ho nainštalovat lenze ked na neho kliknem otvara ho cez program rgedit či neco take a nejde to tak som ho chel nainstalovat cez terminál samozrejme som prihlaseni ako root aj som skušal apt-get install a nič napise mi že subor sa nenašiel alebo adresár neexistuje takže ak je tu niekto znaly napiste mi presny príkaz ako to nainstalovat ako keby ste to pisali 8 ročnemu decku :D dakujem a klaniam sa.

    • RE: .sh instalacia 01.03.2016 | 08:06
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      sudo chmod +x subor.sh

      ./subor.sh

    • RE: .sh instalacia 01.03.2016 | 08:10
      Avatar aaa   Návštevník

      ak nemas prava na spustanie tak si ich nastav: chmod u+x file.sh a spusti: ./file.sh

    • RE: .sh instalacia 01.03.2016 | 11:45
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Nesťahuj hocijaké pí****** len tak z netu a napíš čo konkrétne riešiš.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: .sh instalacia 01.03.2016 | 18:32
      Avatar jruko124   Návštevník

      už som to poriešil dakujem za odpovede...ale predsa len mam další problém to je tak ked človek prejde z Windowsu kde ide všetko tak intuitívne :D neviem sa dostať do priečinku "root" vyhodí mi tabulku že nemam opravnenie nechapem ale ake opravnenie ked že som prihlaseny ako správca ? ako na to?

      • RE: .sh instalacia 01.03.2016 | 19:09
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        ked človek prejde z Windowsu kde ide všetko tak intuitívne

        A systém nerieši žiadnu bezpečnosť, tak načo od neho vlastne odchádzaš?

        neviem sa dostať do priečinku "root" vyhodí mi tabulku že nemam opravnenie nechapem ale ake opravnenie ked že som prihlaseny ako správca ?

        Prvá otázka načo tam vlastne lezieš? :)

        Mať oprávnenia a využívať ich je druhú vec. Si prihlásený ako root, alebo len užívateľ ktorý má práva na sudo?

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org