Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac.

Sekcia: Konfigurácia 15.03.2016 | 07:42
Avatar Milan   Návštevník

Ahojte. . Prosim vas o radu, ako preniest vsetky nastavenia z jedneho pc na druhy v Ubuntu 12.04 (vsetky aktualizacie), cize asi cely home priecinok. . Chcel som to skusit jednoduchou zalohou a naslednym kopirovanim zalohy do novej instalacie, ale z beziaceho pc je to asi nezmysel. . Skusil som to teda s live distribuciou na starej instalacii, pripojenim hdd s novou instalaciou a pokusom prekopirovat home priecinok zo starej instalacie do novej. Samozrejme, ze ma to vykoplo z dovodu "nevlastnika" a teda nemoznosti cokolvek robit s priecinkom. . Viete mi poradit a "po lopate" ukazat, ako na to? . Vdaka.

    • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 10:56
      Avatar bcee   Návštevník

      A naco to chces preniest? Neviem o tom, ze by sa to dalo preniest do ineho OS, ktory je uz nainstalovany. Viem len to, ze sa da urobit obraz disku z nainstalovaneho OS, vyberies si ci chces skopirovat aj home, das to na USB a mozes to instalovat kde chces.

      • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 12:23
        Avatar Milan   Návštevník

        Chcem si preniest nastaveny a vyladeny OS na iny pocitac. V podstate neviem, co je jednoduchsie, ak je to vytvorenie obrazu disku, tak pojdem tou cestou. Takze dalsia otazka znie, ako vytvorit obraz disku?

        • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 12:40
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 13:01
            Avatar bcee   Návštevník

            Ja som to raz robil v terminali, ale teraz sa mi nedari najst na to navod. Lebo nachadza vela navodov, ako to spravit cez rozne programy. http://www.webupd8.org/2010/08/create-full-system-backup-or-custom.html

            • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 14:43
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Stručný návod napríklad cez dd je aj tu: https://help.ubuntu.com/community/DriveImaging.

              • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 14:57
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                Skus ten link otvorit ;)

                 

                Internal Server Error

                The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

                Please contact the server administrator, [no address given] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

                More information about this error may be available in the server error log.

                • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 14:57
                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                  aaa, uz je to ok :)

                • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 14:58
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  To je zaujímavé, mne ho otvorí bez problémov, inak by som ho nepridával,,,

                  • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 15:15
                    Avatar Milan   Návštevník

                    Vdaka za linky a pomoc. Ako tak na to pozeram, uz teraz mam z toho hrozu... ;-) Terminal a cary okolo neho su pre mna vacsinou spanielska dedina, ale skusim si na youtube najst nejaky strucny navod, ako na to ist krok za krokom. Podstatne je to, ze som bol nasmerovany z nezmyselneho premiestnovania zaloh do noveho OS, na tvorbu obrazu pouzivaneho OS.

                    • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 16:44
                      Avatar bcee   Návštevník

                      Remastersys je uz neaktualny projekt. Clonezilla, pokial viem, ti pomoze len vtedy ak ho mas na zivom USB {nespravi ti obraz systemu, ktory mas spusteny}.

                      • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 17:48
                        Avatar bcee   Návštevník

                        Kedze mas dost staru verziu OS, mohol by ti este fungovat Remastersys. Naopak, novsiu verziu OS s nim uz asi nespracujes. Jeden z aktualnych projektov je Pinguy Builder, ten vsak nespracuje stary OS. Dalsim programom je Systemback

                        • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 18:05
                          Avatar bcee   Návštevník

                          Zda sa mi, ze toto je ten navod, s ktorym som to robil v terminali.10

                          • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 20:28
                            Avatar Milan   Návštevník

                            Uz len na letmy pohlad, to pre mna vyzera strasne... ;-) Nasiel som videonavod pre clonezillu, tak to skusim. https://www.youtube.com/watch?v=41tTudaQb0I Pravdu povediac, myslel som si, ze to bude jednoduchsie. :-O

                            • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 20:38
                              Avatar bcee   Návštevník
                              Clonezilla, pokial viem, ti pomoze len vtedy ak ho mas na zivom USB {nespravi ti obraz systemu, ktory mas spusteny}.
    • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 20:48
      Avatar bcee   Návštevník

      Kedze 12.04 ma podporu uz len nieco vyse roka, neoplati sa ti, aby si sa ucil robit s Remastersys. Najlepsie by si spravil, keby si zmenil OS, potom mozes pouzit program, ktory sa este vyraba. Ak v tom 12.04 mas Gnome 2, mozes si nainstalovat "Ubuntu Gnome", kde je Gnome 3, ale tusim, ze sa to este da nastavit tak, aby to vyzeralo ako Gnome 2. Dalsia moznost ubuntu-mate.org {odporucam}, podoba sa to na Gnome 2. Popripade nieco ine, napr. Kubuntu. Nainstaluj si LTS verziu, potom si mozes spravit obraz. Vies stiahnut a nainstalovat OS?

    • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 22:02
      Avatar kyborg   Používateľ

      Odporúčal by som príkaz dd, poprípade este bude potrebne obnoviť zavadzač a upravit v /etc/fstab uuid particie swap. Alebo GNOME ma nastroj Disk, ktory umoznuje vytvoarat zalohy a obnovovat ich cez graficke rozhranie. Pokial nepouzivas selinux fungovalo by aj nieco take ako si chcel, z selinux by tam asi nastal nejaky problem, tak je tu aj moznost manualne skopirovat subory z disku na disk, musis pouzit parameter -a ak sa dobre pamatam, skopiruje subor presne z rovnakymi opravneniami, taktiez bude potrebne obnoviť zavadzač a upravit v /etc/fstab uuid particie swap a /

      • RE: Kopirovanie/prenos home priecinka/nastaveni, na iny pocitac. 15.03.2016 | 22:08
        Avatar kyborg   Používateľ

        Samozrejme oba sposoby je nutne vykonat z inyeho sytemu, najlepsie z lice usb alebo cd ps: pri kopirovani je asi nutne vynechat sys proc, ale tento sposob nedoporucujem, ale odskusal som ho funguje