PClinuxOS

Sekcia: Ostatné 09.04.2016 | 04:28
Avatar ladik48   Používateľ

Zdravim,potreboval by som taku radu asi pred mesiacom som presiel s OS Windows na OS linux,mam nainstalovany PClinuxOS 32byt,som s nim velmi spokojny je super vo vsetom len ma troska trapy taka vec ze ked som mal nainstovany Windows 7 tak mi system pri spustani PC nabehoval tal do 1-1.5 minuty,ale teraz co mam linux tak mi nabehuje tych 5minut co je dost vela,a prave to by som sa chcel opytat ci je to mojim PC alebo treba nieco v systeme linux nastavit. Dakujem vam za skoru odpoved.

    • RE: PClinuxOS 09.04.2016 | 07:27
      Avatar menom   Používateľ

      5 minút je naozaj veľa, toľko neštartovala ani windows Vista.Musel by si uviesť viac podrobností kde to viazne, čo sa presne deje na obrazovke.Pridať info o hardvéri PC.Možno sa spúšťa kontrola disku. Ale to je len jedna z možností.

    • RE: PClinuxOS 09.04.2016 | 09:36
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Keď som testoval PCLinuxOS ja, tak mi to tiež dosť dlho nabiehalo, pravda nie až tak dlho ako tebe. Ja by som na tvojom mieste otestoval aj nejakú inú distribúciu, napríklad Linux Mint 17.3 alebo Manjaro s XFCE alespoň v livku a uvidíš. Mohlo sa stať, že v PCLinuxOS si niečo nesadlo s tvojim hardvérom. Mne na slabom počítači nabieha Manjaro s XFCE cca minútu, na silnom počítači to bolo 15 sekúnd.

    • RE: PClinuxOS 09.04.2016 | 10:45
      Avatar Grco   Návštevník

      Daj sem vypis z dmesg.

    • RE: PClinuxOS 09.04.2016 | 11:54
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      5 minút, toľko nabieha aj s prihlásením môj najstarší z roku 2002. Čo je to za stroj? Ak to nie je taká starina, tak by som skontroloval verziu použitej distribúcie. Prastaré distrá mali problém buď bez siete, alebo keď človek zmenil názov stroja. Ale tak staré distribúcie s týmto problémom sa už nedajú ani stiahnúť. Ďalšie problémy nemá zmysel rozoberať pokiaľ nepovieš aspoň čo je to za stroj (rok výroby, ram, grafická karta), a akú verziu distribúcie používaš.

    • RE: PClinuxOS 12.04.2016 | 00:36
      Avatar ladik48   Používateľ

      Nazdarek,uz som tu pisal o mojom probleme,tyka sa to spustania pclinuxos,nabehuje do 5minut,potreboval by som radu ci sa da stym nieco robit skusal som instalovat aj linuxmint-mate a este jeden UBUNTU, ale stale to bolo rovnako.Mam stolovy PC Medion bol dovezeny s nemecka,Windows mi nanom nabehoval normalne len ked som dal linux tak od tej doby je to tak,mam pentium 4 CPU 3.00 GHz,ramka 1.5 gb,grafivka karta by mala byt NVIDIA GeForce 2 MX to GeForce 4.Inak mi linux slape normalne. Diky za radu,ak niejaka je.

      • RE: PClinuxOS 12.04.2016 | 08:30
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Disk mas aky? Hod sem vypis:

        sudo smartctl -a /dev/sda

        a

        sudo lsblk
    • RE: PClinuxOS 12.04.2016 | 09:56
      Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

      Ja som mal podobny problem a bol sposobeny tym, ze pri starte system hladal nejake stare disky, ktore boli pripojene v case ked som instaloval system - platiaj pre pripojene USB kluce. Odvtedy uz vzdy pri instalacii odpojim vsetky disky okrem toho na ktory instalujem. Je nejaky subor v /etc kde su zapisane disky a budu tam zapisane urcite aj tie ktore uz nie su... skus...

    • RE: PClinuxOS 12.04.2016 | 10:32
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Najskôr to má na svedomí systemd.

      Hoď na pastebin.com výpis z príkazu journalctl a daj sem link.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: PClinuxOS 12.04.2016 | 11:09
      Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

      PCLinuxOS nepouziva systemd

      • RE: PClinuxOS 12.04.2016 | 11:15
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        V tom prípade poradí výpis z /var/log/syslog

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org