Synaptic a rýchle hľadanie

Sekcia: Konfigurácia 11.04.2016 | 19:32
Avatar Feros rôzne "buntu" a debian  Používateľ

Pri používaní správcu softvéru Synaptic, je v niektorých distribúciach možnosť používať "rýchle hľadanie" (rýchly filter) napr. v Xubuntu, ale v Lubuntu je tá istá verzia Synapticu (0.81.1) bez "rýchleho hľadania". Rýchle hľadanie mi vyhovuje (zvyk), preto sa pýtam: dá sa nastaviť možnosť používať "rýchle hľadanie" v bežných nastaveniach Synapticu - nenašiel som, alebo je to "bónus" danej distribúcie, ktorá to ponúka. Ďakujem vopred za prínosné informácie.

    • RE: Synaptic a rýchle hľadanie 11.04.2016 | 19:51
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Ahoj, ak sa nemýlim, tak Synaptic v Lubuntu má voľbú rýchleho hľadania vypnutú a treba doinštalovať balík apt-xapian-index. Vyskúšaj :)

    • RE: Synaptic a rýchle hľadanie 11.04.2016 | 19:56
      Avatar snap   Návštevník

      A Flexnet treba doinstaloovat

    • RE: Synaptic a rýchle hľadanie 11.04.2016 | 21:55
      Avatar Feros rôzne "buntu" a debian  Používateľ

      Ďakujem za ponúknuté návrhy na riešenie , vyskúšam ich zajtra a dám vedieť výsledok.

    • RE: Synaptic a rýchle hľadanie 12.04.2016 | 20:13
      Avatar Feros rôzne "buntu" a debian  Používateľ

      Tak dnes po práci som vyskúšal návrhy na sprístupnenie "Rýchleho filtra" v Synaptiku-Lubuntu 14.04. Nainštalovanie samotného balíka "apt-xapian-index" neprinieslo želaný výsledok (po vypnutí a zapnutí Synaptiku). Ďalšia rada bola doinštalovať "Flexnet", taký som ale v repozitároch nenašiel. Tak som si tipol na ďalší balík, ktorý by mohol pomôcť - "apt-cacher". Pri jeho inštalácii som bol vyzvaný na výber troch možností-vybral som predvolenú "demon" a funguje to. Preto ešte raz ďakujem za správne nasmerovanie janekovi-m a považujem tento malý problem-neproblem za vyriešený.

      • RE: Synaptic a rýchle hľadanie 12.04.2016 | 21:14
        Avatar samalama   Návštevník

        a co ten apt-cacher vlastne robi...?