IP kamery a security

Sekcia: Konfigurácia 30.04.2016 | 07:15
Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

Potrebujem si poskladat niekolko kamerovy system pre dom. Problem je,ze veci ktore mi pridu maju pisanu len podporu win sw. Pritom dvr ma ficat na linuxe.vie niekto poradit? cize minidvr + ip kamery

    • RE: IP kamery a security 30.04.2016 | 12:45
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Najviac si ľudia pochvaľujú Zoneminder.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: IP kamery a security 02.05.2016 | 10:44
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      na stranke zoneminderu pisu:

      "Use any camera.

      Don't get locked into purchasing expensive, proprietary cameras. ZoneMinder allows you to use any analog or IP-enabled camera. Need night vision? No problem. Want 4k resolution? We got ya."

      osobne mam presne taku skusenost, cokolvek som mu podhodil fungovalo - kupoval som lacne kamery z ciny - ale tak ze som kupil jednu a vyskusal ci ide potom som dokupil 7dalsich

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: IP kamery a security 02.05.2016 | 17:23
        Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

        nainstaloval som ho ale nejde mi spustit,akoby nebol v masine

        • RE: IP kamery a security 02.05.2016 | 17:34
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          A ako si ho inštaloval, cez štandardného správcu balíčkov alebo ručným stiahnutím balíčkov?

    • RE: IP kamery a security 02.05.2016 | 18:49
      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

      ahoj mam tam problem ze to asi nejde ani s rpm pre ubuntu,rucne mi to pisalo chybu.ale spytam sa inak mam poe ip kameru ,najryxleji sposob ako ju aspon este dnes vecer testnut?

      • RE: IP kamery a security 02.05.2016 | 18:53
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        RPM nieje pre Ubuntu a balíček máš priamo v zdrojoch softvéru, tak ho inštaluj odtiaľ a neťahaj z netu. Inak pre Ubuntu sú deb balíčky.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: IP kamery a security 02.05.2016 | 19:28
          Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

          hej hej jasne ze pre ubuntu,ale vyzera ze mam problem aj inde POE ,nakolko nemam k nej adapter,ako sa to da vyriesit elegantne cez poe,budem mat 4 take kamery

          vypis

          2 iba čiastočne nainštalovaných alebo odstránených. Po tejto operácii sa na disku použije ďalších 0 B. Chcete pokračovať? [Y/n] y Nastavuje sa balík nginx-core (1.9.15-0ubuntu1) ... Job for nginx.service failed because the control process exited with error code. See "systemctl status nginx.service" and "journalctl -xe" for details. invoke-rc.d: initscript nginx, action "start" failed. dpkg: error processing package nginx-core (--configure): podproces nainštalovaný skript post-installation vrátil chybový kód 1 dpkg: problémy so závislosťami zabránili konfigurácii balíka nginx: nginx závisí na nginx-core (>= 1.9.15-0ubuntu1) | nginx-full (>= 1.9.15-0ubuntu1) | nginx-light (>= 1.9.15-0ubuntu1) | nginx-extras (>= 1.9.15-0ubuntu1); aj keď: Balík nginx-core ešte nie je nakonfigurovaný. Balík nginx-full nie je nainštalovaný. Balík nginx-light nie je nainštalovaný. Balík nginx-extras nie je nainštalovaný. nginx závisí na nginx-core (<< 1.9.15-0ubuntu1.1~) | nginx-full (<< 1.9.15-0ubuntu1.1~) | nginx-light (<< 1.9.15-0ubuntu1.1~) | nginx-extras (<< 1.9.15-0ubuntu1.1~); aj keď: Balík nginx-core ešte nie je nakonfigurovaný. Balík nginx-full nie je nainštalovaný. Balík nginx-light nie je nainštalovaný. Balík nginx-extras nie je nainštalovaný.

          dpkg: error processing package nginx (--configure): problémy so závislosťami - po necháva sa nenakonfigurované Nezapíše sa správa apport, pretože chybová správa indikuje, že je to chyba v nadväznosti na predošlé zlyhanie. Vyskytli sa chyby počas spracovania: nginx-core nginx E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

          • RE: IP kamery a security 02.05.2016 | 19:36
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Rád by som ti pomohol, ale nemám Ubuntu vo virtuálke aby som to mohol otestovať, kape to na systemd.

            Skús pred inštaláciou spraviť:

            sudo apt-get update
            sudo apt-get upgrade

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: IP kamery a security 02.05.2016 | 20:03
              Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

              ahoj ten upgrade mi nepresiel zasa chyba

              • RE: IP kamery a security 02.05.2016 | 20:19
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                sudo apt-get -f install

                a zas uprgade.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: IP kamery a security 02.05.2016 | 20:22
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Nebeží Ti tam už náhodou apache alebo iný web server? Ak nevieš, tak by to mohlo byť taktne naznačené vo výstupoch tých programov čo Ti poradila inštalácia. Niečo na štýl port 80 is in use.

    • RE: IP kamery a security 02.05.2016 | 20:34
      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

      stale je to s xybou

      • RE: IP kamery a security 03.05.2016 | 09:13
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Xoxoxo ty big bada beng guru masta hacker. Skús si dať do prekladača toto:

        Job for nginx.service failed because the control process exited with error code. See "systemctl status nginx.service" and "journalctl -xe" for details. invoke-rc.d: initscript nginx, action "start" failed.
        A prečítaj si výstupy z príkazov:

        systemctl status nginx.service
        
        journalctl -xe
        

        V nich uvidíš dôvod prečo sa Ti nenaštarovala služba nginx, a tým pádom nezbehla akcia post configure. Odhadom bude dôvod že už máš naštartovaný Apache na porte 80. To si môžeš pozrieť aj príkazom:

        netstat -autp | grep -i -e state -e http
        

        Dva rôzne programy nemôžu počúvať na jednom porte.

        • RE: IP kamery a security 04.05.2016 | 12:31
          Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

          ahoj ako to vyonut a ako na to pridem,ze mi ide apache?

          • RE: IP kamery a security 04.05.2016 | 13:06
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ako na to prídeš že ti ide apache? Pozrieš si bežiace služby, alebo obsadené porty.

            Vyouneš sa tomu tak, že si rozmyslíš načo chceš k apache ďalší web server počúvajúci na tom istom porte.

            A dôvod chyby si pozrieš tak, ako ti to samé poradilo, a ako som ti to zdôraznil.

            A ak to aj napriek tomu nevieš spojazdniť, tak si nehaj od niekoho zaplatiť inštaláciu, konfiguráciu a správu toho systému.