Linux Terminal Server

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.10.2005 | 22:26
JP   Návštevník
Je potrebne pre bootovanie systemu po sieti specialna sietova karta? Mam na servery Linux Terminal Server a chcem bezdiskoveho klienta nabootovat po sieti, z internetu som stiahol boot disketu pre moju sietovku (SIS 900). Je potrebne mat na karte ROM pamät aby bolo mozne spustit tento system?
    • Re: Linux Terminal Server 24.10.2005 | 22:11
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Linux Terminal Server 24.10.2005 | 22:26
      peter golis   Návštevník
      Pre boot po sieti na bezdiskovom (bezdisketovom) terminali je potrebne mat sietovu kartu ktora to umoznuje. Bud sa jedna o kartu do PCI slotu s BOOT ROM, alebo o integrovanu sietovu kartu ktora disponuje podobnou technologiou. Dalej je potrebne mat zapnutu zodpovedajucu podporu v biose (network boot). Potom je vhodne nastavit DHCP server tak aby vedel podsunut vsetky nastavenia terminalu vratane informacie o startovacom subore. K tomu je potrebne mat nakonfigurovany server TFTP ktory poskytne dany startovaci subor. Zkodou okolnosti vysiel dnes vecer prvy diel zodpovedajuceho serialu na portali abclinuxu.cz. Alebo je to mozne urobit cez bootovaciu disketu (bootovacie cd) a zvysok riesit pomocou init scriptov, ale to uz je jednoduchsie pouzit livecd.