Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.05.2016 | 17:42
Avatar Jurist   Návštevník

Zdravím, narazil som na problém s inštaláciou 3rd party aplikácii (Ubuntu 16.4 LTS) napr. Skype, kde keď kliknem na .deb súbor otvorí sa mi inštalátor Ubuntu software, dám inštalovať (dolu vypíše upozornenie o neslobodnom obsahu) – zrazu koniec a nič iba sa v launcheri objaví - čakanie na inštaláciu, zmizne to až po reštarte systému, inak to tam svieti stále. Tento problém som zatiaľ vyriešil doinštalovaním GDebi inštalátora pre .deb (áno, sw z Ubuntu Software inštalovať ide), ale je to ok riešenie? Vie niekto ako vybabrať s touto chybou, ktorá je dosť zvláštna? Prikladám snímku obrazovky.

    • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 02.05.2016 | 17:52
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ubuntu zaviedlo nový inštalátor softvéru a nieje bez chýb, buď nahlás chybu, alebo si počkaj na opravy.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 02.05.2016 | 17:53
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Inak po kliknutí na "Inštalovať" sa nič nestane?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 02.05.2016 | 18:16
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Podľa ikonky v paneli ktorá AFAIK reflektuje aj dialógové okná by som odporučil skôr kliknúť na potvrdenie otázky. Verím že sa tá otázka niekam neschovala.

        • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 02.05.2016 | 21:53
          Avatar Jurist   Návštevník

          Ver žiadne potvrdenie ničoho nikde, aj pri samotnom zahájení inštalácie, tvári sa to, že načítava balík, následne potom ani priebeh, kdežto pri nejakej otázke, by to zamrzlo na tom bežcovi... Prosto zatiaľ to istí Gdebi, no niekde chyba je a ako som sa pozrel na českú lokal Ubuntu, ten istý problém, nahlásený je tam z dneška.

          • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 02.05.2016 | 22:45
            Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

            Ahoj, jedna sa podla vsetkeho o tento nahlaseny bug. Na stranke OMGubuntu je kratky navod ako ho docasne obist, kym nebude opraveny. 

            git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
            • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 03.05.2016 | 08:54
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Podľa toho linku je to už týždeň opravené, len fix je v xenial-proposed (testuje sa). Kto chce testovať release distribúcie čo nemá ani dva týždne, nech si povolí ten repozitár a dá update. A pripraví sa že pochopí význam slova testovanie. A kto nechce, ten nech sa opýta prečo do toho skočil po hlave.

              PS: Ja osobne používam príkazový riadok na inštaláciu. Je to rýchlejšie a pohodlnejšie.

              • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 03.05.2016 | 21:58
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Mne vyhovuje kombinácia Synapticu kde pozerám sprievodné info o balíkoch, Gdebi ktorý mi inštaluje závislosti stiahnutých balíkov mimo repozitáre a terminálové príkazy Aptu cez ktorý inštalujem balíky z repozitárov,,,

            • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 03.05.2016 | 09:59
              Avatar Jurist   Návštevník

              Vďaka moc, presne sa jedná o toto :-) Nuž nezostáva nič len počkať kým sa to nejako porieši.

              • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 03.05.2016 | 10:35
                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                Alebo použiť konzolu.

                • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 03.05.2016 | 13:01
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Na konzolu sa vešajú závesy.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 03.05.2016 | 13:05
                    Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                    :D, dobre tak v emulátore terminálu

                    • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 03.05.2016 | 22:05
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Nedalo mi, je to taká tradícia KERNEL ULTRAS už pár rokov :)

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                    • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 04.05.2016 | 06:22
                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                      Terminal je zasa na letisku :) Ale tu sa pozná kto používa KDE a kto nie :)

                      • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 04.05.2016 | 10:24
                        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                        :D, KDE používam ani nie rok, predtým FluxBox alebo OpenBox, ale tak mi povedzte ako to mám nazývať, v KDE je to konsole, v XFCE, Gnome a LXDE terminal

                        • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 04.05.2016 | 11:24
                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                          Mozme Command Line :D

                          • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 04.05.2016 | 11:34
                            Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                            Už sa to rozoberalo TUTOK

                            "This may seem like a pedantic point..." :)

                          • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 04.05.2016 | 13:48
                            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                            Dobre tak tomu odteraz budem hovoriť command line :D

                            • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 04.05.2016 | 16:26
                              Avatar WlaSaTy   Návštevník

                              Ako sa tu len zvrhol preklad emulátora terminálu na príkazový riadok (MS DOS). Ľudia čo obsluhovali ďalekopis (teletype) sa musia v ..... obracať.

                              • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 04.05.2016 | 17:23
                                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                Niekde tomu nadavaju aj prikazova riadka :)

                                • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 04.05.2016 | 19:34
                                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                  Tomuto ňúspíku nejako nerozumiem, ale na druhú stranu mi je to jedno. Za jazyk IT považujem en_US.UTF-8. A to aj napriek regionálnym názorom, a názorom z pod britskej koruny.

                                • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 04.05.2016 | 20:21
                                  Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                                  a niekde Čierna obrazovka

                                  Happy falling
                            • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 05.05.2016 | 11:19
                              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                              Odkedy som začal robiť s Linuxom, reboot sme volali reboot a nie restart. No a terminál bol terminál ako to vracia aj tty:

                              tty --help
                              Usage: tty [OPTION]...
                              Print the file name of the terminal connected to standard input.
                              
                              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                              • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 05.05.2016 | 12:16
                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                Názov programu tty je skratkou z teletype, teda ďalekopis. Pekné železo. A keď sa cez neho prešrotila páska, tak to bol pekný rachot. Mal som tú česť.

                                • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 05.05.2016 | 16:26
                                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                                  Pekná mašinka, ale s tým som sa osobne nestretol, hoci chodil som ako školák okolo budovy, kde bol nápis telegrafná služba.

                                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                  • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 05.05.2016 | 16:38
                                    Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

                                    A takisto pekný rachot s krokovými voličmi vedela urobiť aj P51 cez HPH. To boli ústredne nezmary :)

                                  • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 05.05.2016 | 19:14
                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                    Telegramy sa cez ďalekopis na Slovensku odosielali do konca roku 2006, v Čechách vydržali až do roku 2010. Vytlačil ich už roky pred tým fax, ktorý bol vytlačený emailom. A email bol vytlačený facebookom.

                                    Pousmial som sa keď po mne chcela nejaká firma nahlásenie reklamácie cez facebook. Opýtal som sa ich či je podmienkou byť nielen zákazníkom ale aj fanúšikom aby som mohol reklamovať kvalitu ich služieb, druhá strana sa zamyslela. A v tichosti dokončila svoju povinnosť.

    • RE: Ubuntu 16.4 problém s inštaláciou 3rd party SW 05.05.2016 | 12:42
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Zaujímavé je, že zatiaľ čo dedoimedo 16.04 dobre naložil, distrowatch ho pochválil. Testovali rovnaké ISO?