Linux na USB - ukladanie nastavenia a SW do USB

Sekcia: Ostatné 08.05.2016 | 14:54
Avatar Lubos   Návštevník

Je možné použiť USB live Linux tak, že všetky nové stiahnuté programy, nastavenia a pod. budú len v tom USB kľúči?

Proste aby som pri budúcom spustení Live Linuxu z USB nemusel všetko znovu nastavovať a sťahovať programy.

    • RE: Linux na USB - ukladanie nastavenia a SW do USB 08.05.2016 | 15:15
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ako ktorá verzia live Linuxu, napr. antiX-16-b2.1 to má.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Linux na USB - ukladanie nastavenia a SW do USB 08.05.2016 | 16:16
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Lubos, presne toto nam minule predviedol v Trafacke Milan, na USB ma ten rusky /multijazykovy/ PointLinux. Volakedy pridi na stretko do Trafacky, ak to nemas priliz daleko. Najblizsie sa zideme v stredu, 11.5. od 16.00, Milan mi uz ohlasil ucast.

    • RE: Linux na USB - ukladanie nastavenia a SW do USB 08.05.2016 | 17:09
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Áno, je to možné. Ale zložitosť závisí aj od toho, či takú vec napriamo podporuje daná distribúcia, alebo či sa ti chce tú podporu dorobiť samému. Skús niečo z Afriky.

    • RE: Linux na USB - ukladanie nastavenia a SW do USB 08.05.2016 | 18:00
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Milan to urobil tak, že zobral veľký USB kľúč, pred inštaláciou odpojil HDD a inštaloval z USB livka priamo na tento kľúč. Po inštalácii dal zaktualizovať, doinštaloval programy, ktoré tam chcel mať a doinštaloval lokalizácie. Takto získal USB, ktoré má všetky tebou požadované vlastnosti.

      • RE: Linux na USB - ukladanie nastavenia a SW do USB 08.05.2016 | 23:05
        Avatar rhwk   Návštevník

        rovnako to pouzivam na 32GB usb mint na via c3 miniITX doske v podstate je namiesto hdd flashka

      • RE: Linux na USB - ukladanie nastavenia a SW do USB 09.05.2016 | 08:55
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Technicky vzaté, USB kľúč sa chová ako pevný disk len žerie menej elektriky. Takže inštalácia priamo naň je jednoduchá. Má to ovšem jeden háčik. Relatívne rýchlo sa tieto kľúče opotrebujú pri zápisoch, rovnako ako je to pri SD kartách v kadejakých ARM krabičkách. Preto sa radšej používalo skôr to, čo som linkoval ja. Ale v dnešnej dobe keď 8G kľúč stojí cca 3 až 4Eur, a nevytŕča zo slotu sa už opotrebovanie nezvykne riešiť. Skôr sa riešia zálohy užívateľských dát.

    • RE: Linux na USB - ukladanie nastavenia a SW do USB 09.05.2016 | 06:20
      Avatar Radovan Prokop Devuan (XFCE, 64bit, nonsystemd..... )  Používateľ

      Vie to myslim aj slax, http://www.slax.org/cs/

    • RE: Linux na USB - ukladanie nastavenia a SW do USB 09.05.2016 | 20:22
      Avatar rumany   Návštevník

      Umí to i ubuntu, pokud vytvoříš boot USB s Unetbootin(označit persistence, a zvolit velikost).