Video editor - textový efekt a vloženie gifu/videa

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.05.2016 | 20:54
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

1.) Potreboval by som spraviť video efekt, že napríklad napíšem:

LINUXOS

a spraví sa video kde tie písmená budú postupne pribúdať:

L
LI
LIN
LINU
LINUX
LINUXO
LINUXOS

na a keby to ešte vedelo spraviť nejaký zvukový efekt pri pribudnutí každého písmena, tak to by bola pecka. (Ideálne aj pre viac riadkový text) A ešte keby to vedelo do pozadia hodiť slabý Matrix efekt behajúcich znakov to by bolo top.

2.)

Mám napríklad gif/video ale s malým rozlíšením. Napr. video sa renderuje 800x600, ale gif je 700x200 žlté pozadie, čierne písmo aby sa to okolie doplnilo pozadím z gifu/videa, alebo aby sa dalo odchytiť kapátkom.

Tak ako sú dnes na tom video editory pod Linuxom?

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Video editor - textový efekt a vloženie gifu/videa 17.05.2016 | 21:10
      Avatar Valsin Debian / Archlinux / Fedora  Používateľ

      A to chces ako spravit? lebo ak hej nemam problem.... len mi dja info ake dlhe ma bit to vydejko, aky format chces, ake pozadie ma bit, aka farba pisma atd atd....

      • RE: Video editor - textový efekt a vloženie gifu/videa 17.05.2016 | 21:39
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        OK, zajtra ti to pošlem, dík.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Video editor - textový efekt a vloženie gifu/videa 17.05.2016 | 21:56
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        No a teraz máme rendering 800x600 a máme dve videá 800x100 a 800x500 to tiež nieje problém dať nad seba (pod seba) do jedného vídea?

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Video editor - textový efekt a vloženie gifu/videa 17.05.2016 | 22:23
          Avatar Valsin Debian / Archlinux / Fedora  Používateľ

          Osobone som toto este neskusal ale skusim to, treba sa naucit novim veciam urcite sa mi to v buducne hodi ;) dakde mi to preposli a pastni linky na jabber abo sem to je jedno...

        • RE: Video editor - textový efekt a vloženie gifu/videa 18.05.2016 | 08:24
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ano nie je to problem, vacsina editorov ma nieco ako image offset (teda video bude neroztiahnute - zaberie len 100 riadkov) nasledne ho staci umiestnit do dolnej/hornej casti (o to druhe opacne)

          blender to zvlada no problem, premiere pro tiez (ine som zatial nepouzival)

          k pismovym efektom ja to robim tak ze to co potrebujem (efekt, pismo, ...) si naanimujem v 3d casti blenderu (pomocou keyframov) a nasledne vlozim do sekvencie

           

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Video editor - textový efekt a vloženie gifu/videa 18.05.2016 | 08:35
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        potom by si sem mohol hodit aspon render (odkaz na YT, vimeo), mozno sa inspirujem do buducnosti

        aky editor pouzivas ?? ak smiem vediet ?

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment