Porteus a Puppy na pevny disk

Sekcia: Konfigurácia 18.05.2016 | 15:27
Avatar Lukas81   Návštevník

Takže toto bude trochu možno nezvyčajna otazočka..... Poslednu dobu som si cim zvykol na USB distribuciu Porteus a Puppy, kym pri Porteusu sa da lahko skopyrovat priecinok porteus a boot na disk a vytvorit na pevnom disku napr. porteus4g.dat POSIX kontainer kde sa budu ukladat zmeny, s puppy linuxom nemam az take skusnosti a chcel by som ho nahodit na pevny disk teda nie na USB. moja predstava je disk naformatovany na EXT4 jedna velka particia na ktoru skopyrujem obsah CD puppy teda sfs aby nastartoval. chcem sa tuna na fore teda opytat ci sa to da takto a dalej ako sa poriesi ukladanie sejfov u Puppyho. u Porteusu sa da pri boote zadat parameter napr

changes=/dev/sda1

a automaticky ak je particia ext4 tak uklada na nu zaroven na nej mozu byt aj priecinok porteus a tiez home :D nevyhody mozno nizsia bezpecnost vyhody super na SSD disk, moznost rychleho manipulovania s txz subormy kedy ak chcem napr MATE nahodim si mate.txz ak chcem XFCE nahodim XFCE.txz, nic neinstalujem take out of the box riesenie

pytam sa preto ci ma niekto skusenosti chcem to aj koli tomu ze vyvoj porteusu trochu stagnuje aj ked asi bude aj 3.2 verzia no dufam ze sa postati im ju vydat postavenu na novom slackware 14.2 :D

dakujem vopred za pomoc ak je tu nejaku uzivatel Puppy co vie trochu pomoct..

lukas

    • RE: Porteus a Puppy na pevny disk 19.05.2016 | 00:37
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Keď človek píše bez bez diakritiky tak píše hrozne, poznám to podľa seba a preto som s tým prestal :)

      Puppy je taká čiste komunitná záležitosť a pochybujem že ti pomôže niekto okrem ich fóra, asi by to dopadlo podobne keby si sa niekde inde pýtal na LegacyIce.

      Inak bez urážky som ten kontext úplne nepochopil a úplne ma zasekla možnosť používať softvér bez rozbalenie balíčka a tak, to si ma fakt dostal :)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Porteus a Puppy na pevny disk 19.05.2016 | 08:25
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        To je v poriadku. Otvor si domovskú stránku šteniatka, choď dole na často kladené otázky (FAQ), to ťa odkáže na stiahnutie a použitie, a to ukáže "takže chceš ustajniť šteniatko". Tam sú načrtnuté možnosti skromná inštalácia (frugal), USB inštalácia a plná (full) inštalácia.

        Nuž, BFU bez znalosti angličtiny si v tomto prípade asi nešktrne ani s prekladačom. Pre skúsenejších to má zmysel len v silno špecifických prípadoch. Ale už som to videl napchané aj v noteboooku Toshiba kde sa to aktivovalo buď pri štarte s vloženým Video DVD alebo klávesovou skratkou "fast access to internet" ako MiniOS. Len ten prehliadač Dillo bol už v tej dobe nevhodný na responzívny web s tonami JS a Flashu. Ten notebook som mal k dispozícii pred cca desiatimi rokmi.

        • RE: Porteus a Puppy na pevny disk 19.05.2016 | 08:38
          Avatar Lukas81   Návštevník

          ono budem to musiet vyskusat naostro len tak sa presvedcim a zistim ako to funguje mam cisty disk navyse. s porteusom sa daju robit zazraky, ako som spomenul changes=/dev/sda1 prisom sda1 je particia sformatovana na Ext4 pripadne to hodit na NTFS particiu /dev/sda1/porteus4g.dat taktiez sa daju slectovat ci blacklistovat moduly ktore sa za behu pripoja do korenoveho stromu. je to uzasna technologia povodne to mal SLAX ale Porteus to dotiahol este dalej. cela tato otazka ktoru som polozil a moja snaha vyskusat Puppy je v tom ze co ak Porteus dojde tak hladam nahradu samozrejme zatial ostavam u Porteusa :D

          sry pouzivam klavesnicu bez diakritiky tu si zapnem len sem tam ked potrebujem nejakz dokument cey setxkbmap sk

          • RE: Porteus a Puppy na pevny disk 19.05.2016 | 08:40
            Avatar Lukas81   Návštevník

            este dodam ze mam aj klasicke Lubuntu na disku normalne nainstalovane ale zvecsa skusam portues