mysql-server, mysql-server-5.5

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.05.2016 | 12:32
Avatar Joseph   Návštevník

Chcem vytvarat tabulky v MySQL. Po zadani mysql, by som mal zadat heslo.... Chcel som nainstalovat mysql-server, chcelo mi to nainstlovat aj mysql-server-5.5. Po apt-get install mysql-server mi to napisalo: Problemi so zavislostami zabranili konfiguracii baliku mysql-server. Mysql-server zavisi od mysql-5.5 aj ked mysql-5.5 nie je nakonfiguravany. Da sa to nejak vyriesit?

    • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 22.05.2016 | 13:06
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Áno, dá. To skonfigurovanie balíka urobíš tak, ako Ti ten príkaz sám radí. A to heslo. Nastav si ho, a potom použi príslušný parameter (-p).

    • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 22.05.2016 | 14:13
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Pred inštaláciou skús sudo apt-get update, teda počítam, že máš Ubuntu.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 14:03
      Avatar Joseph   Návštevník

      Mam debian.Aj ked dam apt-get update nepomaha to, vzdy mi hlasi chybu, ako predosle.Uz som to aj mazal a znova nainstaloval. Dal som teda: dpkg --configure mysql-server-5.5 Oznamilo to: - instaluje sa balik - potom failed, see systemctl status mysql.service a tam je napisane: vyskytli sa chyby pri spracovani...mysql.service entered failure state. Netreba nieco ine preinstalovat? Tie baliky sa asi neinstaluju v spravnom poradi.

      • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 14:14
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        A co toto:

        aptitude update && aptitude upgrade

        </pre>

        potom

        aptitude 
        install mysql-server mysql-client

        </pre>

        Co vypise?

        • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 14:15
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          @Mirec? Zasa je rozmrdane formatovanie?

          • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 14:32
            Avatar Joseph   Návštevník

            Este predtym som chcel vymazat libreoffice, lebo nefungoval dobre. Uz funguje, ale popri to mi stale chce instalovat mysql, pyta sa ma na heslo, ja mu ho dam a potom potvrdim a on oznamy to zlyhalo pri komunikacii s mysql. Vzdy skoncim pri oznameni: dpkg:error processing package mysql-server-5.5 (--configure)

            • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 14:40
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              hod sem:

              cat /etc/apt/source.list

              a co vypise:

              aptitude update -y
              • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 14:53
                Avatar Joseph   Návštevník

                Vypisalo mi to: E: Problém pri synchronizovaní súboru /var/cache/apt/pkgcache.bin.VdNWXX na /var/cache/apt/pkgcache.bin - rename (2: Adresár alebo súbor neexistuje) W: Na opravenie chýbajúcich súborov skúste aktualizovať zoznamy balíkov W: Nedá sa uzamknúť dočasný súbor cache. To zvyčajne znamená, že dpkg alebo iný nástroj apt už inštaluje balíky. Otvára sa v režime iba na čítanie; žiadne vykonané zmeny stavov balíkov NEBUDÚ uchované! Hit http://ftp.sk.debian.org jessie-updates InRelease Ign http://ftp.sk.debian.org jessie InRelease ....

                Cize iba dam apt-get update, potom upgrade a uvidim, co spravi.

                • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 14:58
                  Avatar Joseph   Návštevník

                  Na konci bolo napisane: root@josephvs:/etc/apt# apt-get upgrade Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo Vytvára sa strom závislostí Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo Prepočítava sa aktualizácia... Hotovo 0 aktualizovaných, 0 nových nainštalovaných, 0 na odstránenie a 0 neaktualizovaných. 1 iba čiastočne nainštalovaných alebo odstránených. Po tejto operácii sa na disku použije ďalších 0 B. Chcete pokračovať? [Y/n] y Nastavuje sa balík mysql-server-5.5 (5.5.49-0+deb8u1) ... Job for mysql.service failed. See 'systemctl status mysql.service' and 'journalctl -xn' for details. invoke-rc.d: initscript mysql, action "start" failed. dpkg: error processing package mysql-server-5.5 (--configure): podproces nainštalovaný skript post-installation vrátil chybový kód 1 Vyskytli sa chyby počas spracovania: mysql-server-5.5 E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

                  • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 15:21
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Nie4o veľmi podobného som mal pri skutočne minimálnej inštalácii. MySQL sa nevedelo samé skonfiugrovať keďže si nevedelo vypýtať heslo ce myslím toolkit dialog alebo ncurses. Ako si to vôbec inštaloval?

                    • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 16:06
                      Avatar Joseph   Návštevník

                      apt-get install mysql-server, pridalo mi tam aj mysql-server-5.5, myslim si, ze ten dpkg alebo apt instalacny program je chybny, mozem ho preinstalovat? Ale ako?

                      • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 17:32
                        Avatar samalama   Návštevník

                        ty si chybny...

                      • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 17:33
                        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                        Ale prd je chybny. Chyba je asi medzi klavesnicou a stolickou.

                        Ten vypis source.list -u das?

                      • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 19:54
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Tou otázkou Ako si to inštaloval som skôr mieril na to, či si použil bežný spôsob inštalácie, a nahodil si bežný objem balíčkov distribúcie a nevyhadzoval si odtiaľ veci o ktorých si si myslel že ich nepotrebuješ.

                        Zapnem nortona commandera, a čo nevidím? Vľavo disk C:, vpravo disk C:. Načo sú mi dva disky C:? Tak som jeden sformátoval.

                        • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 20:38
                          Avatar Joseph   Návštevník

                          Myslim, ze ked so polozil otazku, chcel by som sa aj nieco dozvediet. Neviem , preco za mna kladu otazky ini a ini si aj odpovedaju, co man vobec nezaujima.Chcel som to vyriesit, ale nasiel som ine riesenie. Nainstaloval som LAMPP, tam je phpMyadmin a asi mi to pojde. Je to na inom PC.Islo o to, ze z netbeans mam spolupracovat s databazov MySQL a nedalo sa mi to prepojit. Hadam to teraz pojde. Debian Linux Jessie som instaloval z kluca, uplne samostatne, kedze doposial som tam mal Wheezy, ktory mi nainstaloval kamarat. Tie balicky by sa mali reconfigurovat, ale neviem podla coho. Podla nastavenie PC? Alebo podla ostatnych balickov a ich zavislosti?

                          • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 20:53
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Tie balíčky sa nemali rekonfigurovať (zmeniť existujúce nastavenie), tie balíčky sa mali nakonfigurovať (nastaviť). A mali sa nastaviť podľa toho, ako ty vyberieš. Keby bola tebou opisovaná chyba v Debiane, tak si z toho že sa nedá nastaviť databáza robí dobrý deň celý slashdot. Preto som sa pýtal na spôsob inštalácie. Debootstrap, minimal, odinštalovanie balíčkov zobrazujúcich ponuky, ...

                            Ale ak to už ide, tak držím palce.

                            PS áno. Debian je serverová distribúcia. A keby na ňom nešlo v bežnom výbere nahodiť databázu, tak by naozaj mali z hamby kabát.

          • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 23.05.2016 | 20:38
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

            Nie

            <p>A co toto:</p>
            <pre><code>aptitude update &amp;&amp; aptitude upgrade</code></pre>
            <p>potom</p>
            <pre>aptitude <code>install mysql-server mysql-client</code></pre>
            <p>Co vypise?</p>
            

            Tag code nie je v tagu pre povolený, preto sa odvinie stack a uzatvorí pre a ostane len code.

            • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 24.05.2016 | 08:10
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              aha, dikes, takze chyba u mna ;)

              • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 29.05.2016 | 21:11
                Avatar Joseph   Návštevník

                Vyskusal som nainstalovat mysql-server...pomocou aptitude, ale stale to hlasi chyby v zavislostiach.Vymazal som mysql so zlymi zavislostami pomocou purge a znova nainstaloval, vzdy mi to ponukne nainstalovat aj mysql-server-5.5 a aj mysql-client-5.5.Mozno to robi tu chybu v zavislostiach, ten pridany mysql-server-5.5.Keby som ho tam nechcel, tu 5.5, iba mysql-server a mysql-client, co mam spravit?

    • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 29.05.2016 | 21:55
      Avatar 3xc   Návštevník

      Pozorujem ze Debianisti to majú už asi 2 mesiace rozmrdané... Typujem že keď zadáš ako # "/etc/init.d/mysql start" tak to pobeží. Systemd sucks... R.I.P. Debian... Welcome Devuan...

      • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 30.05.2016 | 07:14
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Jasné, a odtiaľ to prebrali ďalšie distrá. Ten stroj bol navyše viac krát reštartovaný, takže aj ako troling je to slabé.

        odporučil by som radšej čistú inštaláciu.

        • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 31.05.2016 | 19:31
          Avatar 3xc   Návštevník

          Jj po reštarte sa mysql nezapne treba to urobiť manuálne a logy vypadajú ok. Neviem čo bolo na chybe, nemal som čas pátrať po chybe, potrebujem na mašine pracovať a nie ju fixovať, stačil mi len ten workaround čo som spomínal vyššie. Na Debian/testing je to už fixnuté.

    • RE: mysql-server, mysql-server-5.5 01.06.2016 | 09:09
      Avatar Joseph   Návštevník

      Dakujem vsetkym za spolupracu. Vyriesil som to. Pri instalacie alebo odstranovani mysql-client a mysql-server mi chcel PC instalovat alebo odstranovat baliky. Lenze naopak, ked som dal purge chcelo mi to instalovat baliky!! Cize chaos. Odstranil som nielem mysql-server a mysql-client, ale aj mysql-common, restartoval som PC a znova tieto 3 baliky nainstaloval...a funguje to. Funguje my mysql. Tuto vec berte za vyriesenu.