Co znamena xef, xbb, xbf ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.06.2016 | 16:49
Avatar Joseph   Návštevník

Prvy riadok zvieratnik.sk.conf je: <VirtualHost> Co to ma znamenat Invalid command 'xef\xbb\xbf' ? Po zadani: root@josephvs:/etc/apache2/mods-enabled# apachectl start Vypisuje: AH00526: Syntax error on line 1 of /etc/apache2/sites-enabled/zvieratnik.sk.conf: Invalid command '\xef\xbb\xbf', perhaps misspelled or defined by a module not included in the server configuration Action 'start' failed. The Apache error log may have more information.

    • RE: Co znamena xef, xbb, xbf ? 12.06.2016 | 16:51
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      uloz si subor v kodovani UTF-8 bez BOM

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Co znamena xef, xbb, xbf ? 12.06.2016 | 16:55
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        a aby som zodpovedal otazku - je to Byte Order Mark - subor si ulozil v editore ktory defaultne pouziva toto kodovanie, alebo enzvlada pouzivat spravne standarde UNIXove kodovanie

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Co znamena xef, xbb, xbf ? 12.06.2016 | 17:01
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Nejedná sa o príkaz, jedná sa o hlavičku súboru určujúcu UTF-8. Použil si nesprávny editor.

    • RE: Co znamena xef, xbb, xbf ? 12.06.2016 | 19:48
      Avatar Joseph   Návštevník

      Ja som ten subor napisal v doc formate a ulozil som ho v TXT, textovom formate. Ale predsa, ked text ulozom do txt formatu, zrusia sa vsetky formatovania vdoc. Takze mam napisat prislusny subor hned v txt, textovom formate, vsak?

      • RE: Co znamena xef, xbb, xbf ? 12.06.2016 | 20:52
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Nie, nejedná sa o formátovanie. Jedná sa o zmenu úvodzoviek, a skús pohľadať že ktoré ti nahradilo za ktoré. Keď si už závislý na windows, tak použiť notepad.exe s anglickou klávesnicou. V ňom ti nebude nič nahrádzať neutrálne úvodzovky za typografické.

        PS Zmaž to, napíš v textovom editore ktorý je určený na editáciu textu, a prenes tam kde to má byť. A v kľude ti poviem že word nie je vhodný ani na editáciu textu, ani na typografiu.

      • RE: Co znamena xef, xbb, xbf ? 13.06.2016 | 06:55
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Používaj normálny textový editor, v Ubuntu/Debian Gedit, alebo pokročilejší určený pre programátorov Geany.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Co znamena xef, xbb, xbf ? 15.06.2016 | 10:49
          Avatar Joseph   Návštevník

          Dakujem za rady. Myslim, ze to pojde. Nie som zavisly na Windows, drzal som ho iba koli Niektorym Windowsovskym programom, teraz som nainstaloval VirtualBox, ako nahradu za Windows.Lenze, do neho mozem ista len cez externe CD/DVD, co je velmi zaujimave a neprakticke.Na byvalom Windows PC mam uz linux Debian, ale chcem tam dat Ubuntu,iso, Ale neviem nainstalovat UNetBootin, ktory je ako bin subor a neviem, co s nim. Ako ho dat na USB Kluc.

          • RE: Co znamena xef, xbb, xbf ? 15.06.2016 | 11:00
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Pokiaľ vo virtuálke nemáš grafiku, tak pridaj jej host only adapter a doinštaluj do nej sshd. Ak v nej máš grafiku, tak nahoď VBox guest additions a razom budeš mať aj prenos clipboardu alebo hoci aj aj zdieľaný priečinok.

          • RE: Co znamena xef, xbb, xbf ? 15.06.2016 | 12:00
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            Ako ho dat na USB Kluc.

            Na to je utilitka dd.

            Pozor nasledujúca operácia je nebezpečná, musíš správne určiť of=nejake_zariadenie

            Ako root.

            (V terminály funguje takzvané autodoplňovanie, takže napr. napíšem ubu a stlačím TABulátor a ak existuje taký súbor, alebo príkaz, tak mi ho doplní) Vojdeš do priečinku kde máš stiahnuté ubuntu.iso, napr.:

            cd Stiahnuté

            a cca nejak takto to bude vyzerať:

            dd if=ubuntu16.iso of=/dev/sdx

            * ubuntu.iso si nahraď za skutočný názov iso súboru

            * sdx si nahraď za názov USBkľúča

            Výpis pre všetky zariadenia je

            lsblk

            Najskôr to bude sdb, alebo sdc, určíš ho podľa názvu, spravidla je to posledné zariadenie z výpisu (čísla si nevšímaj).

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org