SCROT -ukladanie screenu klávesovou skratkou

Sekcia: Konfigurácia 17.06.2016 | 14:25
Avatar Parom84   Používateľ

Ahojte

V týchto dňoch som "presedlal" z Ubuntu na Mint. Snažím sa ho prisposobiť k nastaveniem ktoré som mal "doladene" v Ubuntu.

Riešim však "dilemu" s automatickým ukladaním screenov - pomocou klávesovej skratky.

V Ubuntu som na to používal "scrot" - pomocou "CompizConfig" som si nahodil príkaz s klávesovou skratkou a všetko šlapalo. (scrot ~/screenshots/`date | sed s/\ /-/g | sed s/://g`.png)

V Minte mi to ale nejde :(

Klávesová skratka nefunguje, skúšal som viacero kombinácií. Pri zadaní príkazu v terminále to šlape, s klávesovou skratkou to ale nejde:(

Vie mi dakto pomôcť? Vdaka

    • RE: SCROT -ukladanie screenu klávesovou skratkou 17.06.2016 | 15:35
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Mint ponúka viacero desktopových edícií, tak asi bude záležať ktorú používaš. Čiže či je to Cinamon, Mate, XFCE, alebo KDE.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: SCROT -ukladanie screenu klávesovou skratkou 17.06.2016 | 18:08
        Avatar Parom84   Používateľ

        mám Cinamon

        PrintScreen u mna nejde, neuklada mi to do toho adresara

        • RE: SCROT -ukladanie screenu klávesovou skratkou 17.06.2016 | 18:26
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          Ja mám zas tú smolu, že mne funguje :)

          Menu -> Príslušenstvo -> Snímka obrazovky

          funguje korektne?

        • RE: SCROT -ukladanie screenu klávesovou skratkou 17.06.2016 | 22:45
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Spusti v terminály (alebo si to naklikaj): gnome-control-center keyboard

          Vpravo hore vyberieš voľbu Klávesové skratky, tam to nejde nastaviť?

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: SCROT -ukladanie screenu klávesovou skratkou 17.06.2016 | 15:48
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Celkom nechápem, akú dilemu myslíš. Stlačením "Print screen" na klávesnici sa ti snapshot celého skrínu uloží do /home/obrázky. Ak chceš urobiť časť resp. výber, tak použiješ soft, ktorý má každá verzia Mintu priamo v distribúcií.

    • RE: SCROT -ukladanie screenu klávesovou skratkou 17.06.2016 | 18:30
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Skús vytvoriť odkaz s týmto príkazom, po pravde netuším či to zaberie:

      /bin/sh "scrot ~/screenshots/`date | sed s/\ /-/g | sed s/://g`.png"
    • RE: SCROT -ukladanie screenu klávesovou skratkou 17.06.2016 | 20:46
      Avatar Parom84   Používateľ

      tuším ste ma nepochopili úúúplne... nemam problem s tym spravit screenshot - ked zadam do terminalu "scrot ~/screenshots/`date | sed s/\ /-/g | sed s/://g`.png" snímku spraví, aj cez menu - snímka obrazovky - ide to..... aleee riesim iny problem:

      v ubuntu som to mal doladené tak, že pomocou "CompizConfig" som si na tento prikaz vytvoril vlastnu klavesovu skratku a kedykolvek som potreboval - som stlacil moju "klavesovku" - a automaticky do mnou predvolenej cesty mi ulozilo screenshot - bez toho aby som sa s tym ja musel "ihruskat" a davat to ukladat

      • RE: SCROT -ukladanie screenu klávesovou skratkou 17.06.2016 | 21:14
        Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

        Hľadaj v klávesových skratkách umiestnených v Systémových nastaveniach. U mňa s prostredím KDE v Minte je to "zdes"(viď obrázok v prílohe).

        "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
        • RE: SCROT -ukladanie screenu klávesovou skratkou 19.06.2016 | 19:57
          Avatar Parom84   Používateľ

          to mám ale nastavenie prikazu pre auto ulozenie screenu nie je

          • RE: SCROT -ukladanie screenu klávesovou skratkou 19.06.2016 | 20:29
            Avatar Parom84   Používateľ

            tak uz som sa dopracoval k tomu, že mi to uklada do adresara "obrazky", i tak je divne že pri nastaveni mojej vlastnej klavesovej skratky danym prikazom (cez compizconfig) ta klavesovka proste nefunguje