Kubuntu grafické menu GRUB2

Sekcia: Konfigurácia 14.07.2016 | 18:59
Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

Ahojte. Nainštaloval som cez Grub-customizer túto tému. https://www.kde-look.org/p/1009533/ Ale téma nabehla v 8 bitových farbách, zlom rozlíšení a funguje veľmi pomaly aj keď rozlíšenie je nastavené správne.Kde by mohol byť problém?

    • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 14.07.2016 | 19:02
      Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

      grub.cfg

    • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 14.07.2016 | 21:34
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      V prvom rade sa grub už niekoľko rokov edituje v /etc/default/grub i keď berie do úvahy aj nastavenia z /etc/grub.d. V druhom rade ten konfig čo si sem dal nesedí s obrázkom. Ale problém bude asi v spôsobe inštalácie. Ten link, čo si sem dal má popísanú inštaláciu. Skúsil si to podľa nej, a ak nie tak prečo?

      • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 14.07.2016 | 23:27
        Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

        Skúsil som to najskôr podľa príkazov ale to nefungovalo. Tak som to skúsil cez ten program tam to funguje ale zle. Sice gfxboot v grub2 fungoval tým čudným spôsobom aj v PCLinuxOS keď som ho mal tak bude problém asi niekde inde.(Preto som tam radšej mal legacy grub). A viem, že ten súbor nesedí s obrázkom, to je aj ten problém. Tu je /etc/default/grub.

      • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 14.07.2016 | 23:42
        Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

        Teraz som skúsil dať aj iba pozadie do grubu ako je to napr. v debiane, vtedy menu síce funguje normálnou rýchlosťou ale obrázok a písmo v grube je čiernobiele, napriek tomuto:

        GRUB_GFXMODE="1366x768x24" ... export GRUB_COLOR_NORMAL="light-gray/black" export GRUB_COLOR_HIGHLIGHT="green/black" #GRUB_THEME="/boot/grub/themes/Aurora-Penguinis-GRUB2/theme.txt" export GRUB_MENU_PICTURE="/boot/grub/Casper.jpg"

        všetko som to robil cez ten program.

        • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 00:00
          Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ
          • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 07:00
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Mohol by si to odfotiť inak, ako selfíčko na facebook? Akosi na tom obrázku naozaj nie je vidno ani že by to bol obrázok.

            • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 09:14
              Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ
          • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 09:27
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            A pozerám do toho konfigu čo si dodal. Inštalácia danej témy sa má vykonať inak ako si vykonal ty. Stiahnutý balík máš rozbaliť a nakopírovať do špecifikovaného priečinku, a do /etc/default/grub máš zadať len jeden riadok. Finálne máš jedným príkazom vygenerovať konfiguračný súbor pre grub.

            Skúsiš to tak?

            • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 09:55
              Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

              8 bitové farby a pomalé vykresľovanie ako predtým.

              • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 10:00
                Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

                Robil to aj PCLinuxOS s predvolenou témou, problém musí byť inde možno v grube samotnom.

    • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 10:02
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Osobne nie som nejakým zástancom zmien GRUBU, ktorý sa objaví na obrazovke len na nejakých pár sekúnd – jeho úlohou ani nie je dobre vyzerať ale plní inú funkciu :-)

      WlaSaTy už naznačil, že do súboru etc/default/grub treba doplniť len jeden riadok a malo by to fungovať.

      Ak by som teda chcel meniť pozadie Grubu, urobil by som to takto:

      1. otvoriť Správcu súborov s právami root

      2. uložiť obrázok do /boot/grub - tu sa môže vytvoriť ešte adresár images a doň vložiť obrázok

      3. doplniť súbor etc/defaul/grub o riadok:

      export GRUB_BACKGROUND="/boot/grub/images/názov_obrázku.jpg"

      prípadne

      export GRUB_BACKGROUND="/boot/grub/názov_obrázku.jpg" #podľa toho, či sa vytvoril adresár images alebo nie

      3.zaktualizovať Grub

      sudo update-grub

      a ak sa počas aktualizácie Grubu objaví hláška typu „Found background image: Nové_pozadie.jpg", tak po reštarte PC by sa malo nové pozadie ukázať.

      • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 10:21
        Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

        Pozadie funguje ale je čiernobiele, asi si nájdem čiernobiele logo kubuntu

      • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 11:38
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Tá téma má aj vlastný font a iné definície. Nejedná sa len o obrázok. Treba to rozbaliť, nakopírovať, aktivovať v prvotnom konfiguráku a vygenerovať strojvý konfigurák. To, čo robil on, a to čo radíš ty nesúvisí s návodom na použitie. Odporučil by som aspoň slovník na preklad.

        • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 11:54
          Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

          Tú tému som už podľa návodu robil, stále je pomalá a s 8 bitovými farbami.

          • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 12:18
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            No, neurobil so tak. Kde máš v tom konfiguráku položku GRUB_THEME, a aké rozlíšenia ti vylistoval nástrooj vbeinfo keď si tam pridal aj farebné rozlíšenie? Prečo tam máš tie posledné tri riadky sa už radŠej nepýtam.

            Takže ešte raz, a pomaly: Otvor si ten tvoj link, klikni na Files (4), tam si klikni na tému pre grub, tam znova klikni na tému pre grub, a to si daj preložiť v prekladači (napr. google translator). Pred tým ako budeš robiť zmeny v konfiguráku, tak zruš predchádzajúce preklepy.

            • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 12:38
              Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

              je to jedno ako to urobím, je to to isté, išiel som presne podľa návodu.

              • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 13:19
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Pokiaľ si to konečne urobil podľa návodu, tak máš asi grafickú kartu s ktorou si grafika v grube nerozumie.

                • RE: Kubuntu grafické menu GRUB2 15.07.2016 | 13:54
                  Avatar Adam MintPPC, Void Linux PPC(PowerPC), MXLinux(Intel)  Používateľ

                  No to bude asi ten problém.