Ako permanentne vypnut network adapter

Sekcia: Hardware a Drivery 20.08.2016 | 17:06
Avatar Mak   Návštevník

Ahojte,

V compe mam dve sietove karty, a jednu by som chcel v linuxe permanentne vypnut, aby nebola ziadnym sposobom nacitana po nastartovani OS. Viete mi prosim poradit najlepsi sposob ako to urobit? Dakujem.

    • RE: Ako permanentne vypnut network adapter 20.08.2016 | 17:38
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Najlepšie dať ovládač na blacklist, teda keď riešiš ten problém s Win10. Osobne si myslím že tú starú kartu normálne vyber a nechaj si tam len jednu kartu, tá nová podľa mňa bude fungovať na oboch systémoch OK.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Ako permanentne vypnut network adapter 20.08.2016 | 17:41
        Avatar Mak   Návštevník

        Stara karta je integrovna tak ju zial vybrat nemozem, ale skusim ju dat na blacklist. Dam vediet, ci to funguje. Dakujem pekne za info.

      • RE: Ako permanentne vypnut network adapter 21.08.2016 | 20:27
        Avatar Mak   Návštevník

        Ahoj, Skusil som dat sietovy driver na blacklist (edit /etc/modprobe.d/blacklist.conf a tam som pridal "blacklist r8169" - bez uvodzoviek :)) po restarte vsak adapter funguje. Asi robim nieco nespravne. Vies mi poradit prosim? Dakujem.

        • RE: Ako permanentne vypnut network adapter 21.08.2016 | 23:53
          Avatar Mak   Návštevník

          Ok. Uz sa mi to podarilo, a vsetko funguje ako ma :)

    • RE: Ako permanentne vypnut network adapter 20.08.2016 | 17:46
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Pokiaľ Ti ide o nepoužívanie onboard sieťovky z predchádzajúcej otázky, tak ju zakáž v BIOSe a používaj v oboch OS len tú novú. Ale ak chceš mať pre Linux len tú novú, tak môžeš v Linuxe jednoducho zakázať načítavanie ovládača. To ju síce úplne nevyradí, ale zakáže jej automatickú iniciáciu.

      Inak, nebolo jednoduchšie použiť vypínač na prívode elektriky? Ak už nemáš predlžovačku s vypínačom, tak som ti sem dal link na doplnkový vypínač čo majú v každom lepšom elektre.