xKarol

Sekcia: Programovanie 20.09.2016 | 19:17
Avatar caopyp   Používateľ

Ahoj neviem si poradiť ako nainštalovať programovací jazyk Karol mam linux mint 18 - mate 64 (nenašiel som návod)

Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
    • RE: xKarol 20.09.2016 | 19:41
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Nie náhodou XKarel? Ak áno tak to bude trochu problém pretože beží na verziách knižníc, ktoré sú pekných pár rokov staré.

      • RE: xKarol 20.09.2016 | 21:12
        Avatar caopyp   Používateľ

        no hej karel :) je to dosť stare nevadila by aj niejaká nova obdoba dačo podobne ľahké. Môje skúsenosti su len z C# v konzole základy + trošku polia. Poradiť dajaký ľahký jazyk.

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
        • RE: xKarol 20.09.2016 | 21:50
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Skús pozrieť emulátory PMD85, keďže Karel a Žofka na tom bežali a ako prostredia pracovali s programovacím jazykom Logo. Svoju slávu si zažili tie jazyky pred vyše tridsiatimi rokmi v časoch 8bit počítačov.

          Ako hračka a úvod do programovania to bolo dobré. Ale ak si už raz zvládol zložitejší jazyk, tak sú Karel a Žofka len muzeálne hračky ako gramafón na kľuku alebo dynamo na bicykel.

          • RE: xKarol 22.09.2016 | 19:31
            Avatar caopyp   Používateľ

            neide o to ja som pochopil programovanie v C aspoň základy ale neviem sa ďalej pohnúť, mňa by bavilo keby 1 panačik zo sekerou rozsekal druhého take dačo na programovanie by ma bavilo :) viac vizuálne, a tak napíšeš 100 riadkov spustíš terminal opýta sa ťa na par premenných a ono urobí dajaký proces a niejaký výpis a the end.

            Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
            • RE: xKarol 22.09.2016 | 20:12
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Tak Karel a Žofka boli stavané na motiváciu pričom používali ozaj jednoduchý i keď procedurálny jazyk. Až na to, že sekera tam ak si dobre spomínam, nebola. Ale bolo to aspoň zdanlivo 3D, i keď len izomorfné. Ale čo by sme chceli z osembiťáku napájaného nabíjačkou na autobatérie. Veľa zdaru.

            • RE: xKarol 23.09.2016 | 09:41
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

              Čo tak Codingame?

        • RE: xKarol 20.09.2016 | 23:52
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Scratch je taká programátorská hračka. Potom aj Gambas je dosť jednoduchý.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: xKarol 20.09.2016 | 22:39
      Avatar samalama_   Návštevník

      virtualizovat nejaky starsi system...

    • RE: xKarol 22.09.2016 | 09:50
      Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

      Ak si chces spojaznit si ten program ... napis

      človek z Prešovského kraja
    • RE: xKarol 22.09.2016 | 19:26
      Avatar caopyp   Používateľ

      skúsim Scratch , dakujem

      Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
      • RE: xKarol 22.09.2016 | 20:53
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Ja som sa s tým kedysi hral a je to celkom zábava, teda je tam základ všetkého čo je v "skutočných" programovacích jazykoch.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: xKarol 25.09.2016 | 13:12
      Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

      ze som taky smely - a na co to vlastne potrebujes? nie si nahodou v prvaku u nas na fei-ke na tuke?

      • RE: xKarol 03.10.2016 | 19:37
        Avatar caopyp   Používateľ

        :D Ano som až tak viditeľný prípad ?

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
        • RE: xKarol 03.10.2016 | 20:16
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Sem chodia aj páni profesori, takže si môžeš šlphnúť, alebo sa zakopať ☺

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: xKarol 04.10.2016 | 10:50
            Avatar caopyp   Používateľ

            To je ešte horšie nemôžem popytať o radu z c hneď budem jasný

            Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
            • RE: xKarol 04.10.2016 | 12:36
              Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

              no a v com mas problem pouzivat virtual, ktory sme pre vas pripravili? preco nutne zhanas xkarla? ten je trosku iny ako to, co budete pouzivat.

    • RE: xKarol 04.10.2016 | 19:30
      Avatar caopyp   Používateľ

      Nie tento članok na fóru bol vytvorený pred tím ako som vedel ako to bude fungovať nemám s tým problém a načo virtual keď mam linux .

      Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
      • RE: xKarol 06.10.2016 | 00:31
        Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

        dokonca. ale neviem ci mas balicky na nainstalovanie toho karla, ktoreho distirbuujeme s virtualom ;) takze asi aj tak zostavas na nom alebo na omege ;)

        • RE: xKarol 06.10.2016 | 08:56
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Žofku tam nemáte? Tú by som si pozrel, tá bola ďalej.

          • RE: xKarol 07.10.2016 | 13:47
            Avatar mirek biňas Fedora 35  Administrátor

            nie - logo nepouzivame. my karla pouzivame len na niekolkych uvodnych stretnutiach ako uvod do algoritmizacie. riesime s nim naozaj len zakladne veci - volanie karlovych prikazov, vetvenie programu, cykly (logicke, resp. aritmeticky pomocou vlastneho makra loop()), tvorba vlastnych funkcii. ziadne premenne ani nic podobne. pouzivame ho ako popularizacny prostriedok, ze s programovanim sa da zacat velmi jednoducho. ale mnohi (ci uz ucitelia alebo studenti) si tento pristup vysvetluju po svojom.