Otázky

Sekcia: Ostatné 11.10.2016 | 23:07
Avatar www   Používateľ

OK asi predsa radšej vyskúšam antiX. Mário ty ho máš už dlho? Aké sú klady, zápory?

    • RE: Otázky 12.10.2016 | 02:30
      Avatar juuu   Návštevník

      Nie daj si blbuntu a budes v pohode........ Lebo tu luuubime trolouuu ...........

      • RE: Otázky 12.10.2016 | 07:05
        Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

        juuu, take distro neexistuje, ak to nevies. Mozno si urobil nejaky remastering ubuntu, alebo len tu trapne pises kraviny.

        Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • RE: Otázky 12.10.2016 | 08:51
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      antiX používam viac ako rok.

      Medzi klady by som dal, že je to vlastne Debian. Problémy som nezaznamenal ani v stable, ani testing vetva. Teraz frčím na antiX 16 testing a zatiaľ žiadne problémy, ale updaty robím len cez sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade.

      Občas spravím dist-upgrade, predtým si ale zazálohujem systém keby niečo zlyhalo, na antiXe 15 sa mi to stalo.

      Nie je tam systemd, takže je to klasický Linux enviroment ako kedysi so SysV initom.

      antiX v defaulte je ľahká Linuxová distribúcia.

      Zápor by bol vlastne len chýbajúci NetworkManager a namiesto neho je tam Wicd, ktoré ho kvalitou ani zďaleka nedobieha. Pre bežné siete ako pripojiť sa na Wifi a kábel to je OK. Ja som si balíček s NetworkManagerom bez systemd vytvoril, ale nieje to upravené na verejnú distribúciu, až bude čas, tak to dorobím.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Otázky 12.10.2016 | 09:28
        Avatar www   Používateľ

        Aha, čiže s antiX 15 dáke problémy boli, dobre vedieť. Grafické prostredie 16 sa mi celkom páči. Sorry ak otravujem takýmito príspevkami, no fakt by som rád našiel linuxovú distribúciu. ktorá by mi vyhovovala /na staršie pc/ zároveň sa mi páčila aj po grafickej stránke. Hlavne aby to bolo stabilné, nenáročné, malo plnú podporu slovenčiny. Poskúšal som rôzne distrá, najviac mi vyhovuje Mint /ten na PC mám asi rok a pol/. Lubuntu je o ničom /polotovar, graficky nic moc/. Xubuntu je o čosi lepšie, ale neni to ono. Ubuntu ide poslednú dobu dole vodou. Bodhi, wattOS sú ešte nevyzreté. Ďakujem za vysvetlenie. Ak by dačo obrátim sa na teba, lebo nepoznám nikoho kto by používal antiX.

    • RE: Otázky 12.10.2016 | 09:32
      Avatar www   Používateľ

      Predošlé komentáre nekomentujem. Podobne to vyzerá na väčšine fórach. To je jeden z dôvodov, prečo Linux nemá obľubu u bežných užívateľov.

    • RE: Otázky 12.10.2016 | 21:15
      Avatar www   Používateľ

      Akurát skúšam live CD antiX 16. Vyzerá to fajn. Nechápem, prečo som doteraz túto distribúciu prehliadol. Mário zdá sa, že si si vybral dobre.

      • RE: Otázky 12.10.2016 | 21:35
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        No a default je tam IceWM, neviem či to boli zrovna moje slová ktoré Anticapitalistu dohnali k tomuto nastaveniu, ale proste je tam. V IceWm sa veľmi jednoducho vytvárajú vlastné témy aj ja mám svoju, je to tmavá ak by bol záujem môžem ti s tým pomôcť, hoci pre IceWm existuje kopec tém. Tému stačí nakopírovať do priečinka. .icewm/themes a potom si ju vybrať v Menu -> Mastavenia -> Témy.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Otázky 12.10.2016 | 21:52
          Avatar www   Používateľ

          Čo to som už vyskúšal. Je tam pár vecí s ktorými som sa ešte nestretol, ale distribúcia vyzerá naozaj zaujímavo. Tak ja mám rád neutrálne témy, skôr šedá alebo také dačo. Popozerám to ešte, keď bude čas. VLC by sa tam malo dať doinštalovať, asi cez terminál. Určite stojí antiX za pozornosť.

          • RE: Otázky 12.10.2016 | 22:13
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Odporúčam si pozrieť aj nejaké videá, napríklad ako si naklikať doinštalovanie kodekov, serverových, multimediálnych aplikácií atď.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Otázky 13.10.2016 | 07:27
              Avatar www   Používateľ

              Včera som pozrel install review, ďalšie popozerám. Skúšam zatiaľ live CD antiX.