Libre Office Calc, filter, zmazanie s kľúčovým slovom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.11.2016 | 23:55
Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

Čavte :)
Rád by som Vás poprosil o radu. V LibreCalc mám len jeden stĺpec, ale potrebujem z tade vymazať tie riadky (alebo celý obsah v danom riadku - to je jedno), ktorý obsahuje zadané kľúčové slovo.
Ďakujem za rady

    • RE: Libre Office Calc, filter, zmazanie s kľúčovým slovom 21.11.2016 | 07:00
      Avatar Kyle   Návštevník

      Nepochopil som, čo chceš. Sprav screenshot a vyznač, čo tam chceš.

      • RE: Libre Office Calc, filter, zmazanie s kľúčovým slovom 21.11.2016 | 09:43
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

        Chce makro ktoré bude robiť nasledovné:

        Ak bunky XY v stĺpce STĹPEC obsahujú dane slovo SLOVO, potom nech sa zmažú/odstránia riadky, ktorím bunky XY patria.

        človek z Prešovského kraja
    • RE: Libre Office Calc, filter, zmazanie s kľúčovým slovom 21.11.2016 | 10:55
      Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

      Ďakujem vám za ochotu. 

      Sorry, keď som to písal tak som bol dosť unavený, tak som to nepísal, tak že sa to nedalo pochopiť.

      Je tam len jeden stĺpec: to nie je podstatné, tým som len chcel napísať, že ide o veľmi jednoduchý - najjednoduchší dokumet.

      Ten dokument je sitemap, vytvorený sitemap generátorom, pôvodne bol sitemap vo formáte txt, potom som to dal do Calc dokumentu. 

      Problém je že všetky sitemap generátory vytvárajú duplikované adresy vo forme www.adresa.com/clanok1 a www.adresa.com/clanok1?reply=1464894515

      Je to kvôli jednoduchému CMS, kvôli komentárom.

      Ale zdá sa, že som to vyriešil tým, že počas generovania sitemap súboru som zakázal komentáre.

      Diki za ochotu :)

      • RE: Libre Office Calc, filter, zmazanie s kľúčovým slovom 21.11.2016 | 11:14
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
        keď som to písal tak som bol dosť unavený, tak som to nepísal, tak že sa to nedalo pochopiť

        no toto vysvetlenie do toho vnáša pochopenie :))

    • RE: Libre Office Calc, filter, zmazanie s kľúčovým slovom 21.11.2016 | 13:16
      Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

      No mne to až také nepochopiteľné neprišlo. Viem, že to už vyriešil, ale keby niekto potreboval, napadajú mi minimálne dva spôsoby:

      Ak je poradie záznamov dôležité, vložiť stĺpec s poradovými číslami.

      1. Usporiadať záznamy (podľa pôvodného stĺpca ) a mazať- ak sa dá tak pomocou súvislého výberu riadkov (mazať celé riadky, nie len záznamy).

      2. Filtrom ponechať iba záznamy, ktorých riadky sa majú vymazať, a potom nesúvislým (a ak sa dá aj súvislým) výberom vybrať tieto riadky a vymazať. Súvislý výber má väčšinou význam iba pri riadkoch a stĺpcoch, ktorých čísla (písmená) nasledujú bezprostredne posebe.

      Nakoniec prípadne usporiadať záznamy podľa poradového čísla a tento stĺpec navyše vymazať.

      ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
      • RE: Libre Office Calc, filter, zmazanie s kľúčovým slovom 26.11.2016 | 11:20
        Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

        Diki za rady. Tuším mi to tiež išlo aj tak, že som dal "vyhľadať všetko", potom to vyznačilo hladaný pojem a dalo sa to všetko zmazať aj s tabuľkami.