Ako na VR v Linux-e

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.11.2016 | 20:58
Avatar tomy   Návštevník

Zdravím,

Chcem sa spýtať, ako je to v Linuxe s virtuálnou realitou, či niekto už niečo robil a aké má skúsenosti. Používam iWear Video Headphones, vo win10 ide super, zatiaľ som nemal problém. Využíva OpenVR.

Ďakujem za prípadné informácie, samému mi to ide akosi ťažko.

    • RE: Ako na VR v Linux-e 28.11.2016 | 00:15
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Osobné skúsenosti mám len s VR na Androide, ale keď si zoberieš, že Steam zariadenia bežia na Linuxe, tak počítam, že budúcnosť VR na Linuxe bude mať súpajúcu tendenciu, len neviem či zrovna pre tvoje HW.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Ako na VR v Linux-e 28.11.2016 | 19:16
        Avatar tomy   Návštevník

        skúšal som Elite Dangerous, je to paráda, len orientácia v 3D priestore, človek si musí zvyknúť ... A čo sa týka HW, neviem čo bude za rok. Dobre sa pozerajú filmy, len v Linux som nenašiel riešenia ako tie dokumenty prehrať

        • RE: Ako na VR v Linux-e 28.11.2016 | 21:49
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Tak daj konkrétne typy súborov ktoré ti nejdú spustiť.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Ako na VR v Linux-e 30.11.2016 | 09:13
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Pod tými filmami si predstavuješ toto? Ostatné neviem, také okuliare ma nezaujímajú keďže si nechcem rozfláknuť držku keď mi nebude sedieť oko s stredným uchom, a ani pozíciou objektov v reálnom priestore. Ak by som to chcel, tak si radšej poriešim tie okuliare za desať mincí do ktorých sa zasunie smradfón.

          • RE: Ako na VR v Linux-e 30.11.2016 | 19:17
            Avatar tomy   Návštevník

            Všimol som si to VLC - že od 30 novembra bude dostupné. Preto som nereagoval. Nehnevaj sa, ale tá hračka s telefónom sa s tým rovnať nemôže.

            • RE: Ako na VR v Linux-e 30.11.2016 | 19:51
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Nehnevám sa. Pozerať sa na 3D v kresle ma nebaví.

              Po stojačky mi pri tom akože 3D zas nesedí centrum vnímania rovnováhy v strednom uchu, vizuálny obraz a prekážky v byte. Nepovažujem to za niečo lepšie ako tú hračku do ktorej sa vkladá telefón. Považujem to len za niečo drahšie. Ale vyrastal som na čiernobielom televízore, takže ma neoslní ani super ultra 8K HD ak to nemá pointu.

              Ale ak Ti to vyhovuje, hraj sa.

              • RE: Ako na VR v Linux-e 30.11.2016 | 21:19
                Avatar tomy   Návštevník

                asi sme podobná veková kategória, tiež som v piatky večer čakal na seriál "Tajuplný ostrov" a ešte farebné tv neboli