Aktualizácia s chybami

Sekcia: Konfigurácia 14.12.2016 | 15:32
Avatar Tana   Návštevník

Ahojte. Mám takýto problém, že mi pri aktualizácii nejde aktualizovať nasledovné ako na snímke a ak dám zrušiť vypíše mi toto: Zlyhalo stiahnutie http://archive.canonical.com/ubuntu/dists/xenial/InRelease Zlyhalo stiahnutie https://deb.opera.com/opera-stable/dists/stable/InRelease Niektoré indexové súbory sa nepodarilo stiahnuť. Boli ignorované alebo sa použili staršie verzie. Ako to môžem rozchodiť? Skúšala som samozrejme v príkaze sudo apt-get update , sudo apt-get upgrade, no zmena žiadna. Dík za pomoc.

    • RE: Aktualizácia s chybami 14.12.2016 | 15:39
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      cital si toto:

      https://linuxos.sk/clanok/ked-spravcovia-balikov-aktualizacii-hnevaju/

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Aktualizácia s chybami 14.12.2016 | 22:45
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

      a pozrel si sa na repozitar ci este je aktualny (linka, IP atd.)?

      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • RE: Aktualizácia s chybami 15.12.2016 | 07:08
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Teda páni, ani jeden z Vás si nevšimol, že dotaz napísala žena? Odpovedáte ako v americkej armáde - v mužskom rode, aj keď sa bavíte so ženou.

      • RE: Aktualizácia s chybami 15.12.2016 | 07:15
        Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

        Ako vies, ze je to zena je to virtualny svet a tu mozes byt aj zenou :D, ale mas pravdu ja som cital na rychlo, cize ak Tana ja zena tak prepac, ze som pouzil iny rod ;).

        Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • RE: Aktualizácia s chybami 15.12.2016 | 08:43
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        meno som si vôbec neprečítal a automaticky usúdil, že OP je mužského rodu ;-)

        rovnako ako automaticky tykým, zdvorilosti na takomto fóre len zdržujú ;-)

        tiež sa teda ospravedlňujem

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Aktualizácia s chybami 15.12.2016 | 09:27
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Keď použiješ oslovenie "Vážená klientka" na klienta, alebo "Vážený klient" na klientku, tak je to z mne nejasného dôvodu rozdiel. Pohlavie sa obvykle dá zistiť aj podľa koncového písmena v krstnom mene. Napríklad Andrea, Jana, Saša alebo Mustafa.

          PS: Zdvorilosť nezdržuje v reálnom živote, a ani v anonymnej ulite internetu.

          • RE: Aktualizácia s chybami 15.12.2016 | 10:05
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            Vážený pán WlaSaTy,

            týmto si Vám dovoľujem zdvorilo oponovať, nakoľko na plnohodnotné zdvorilosti pri každom oslovení a súvisiaci písomný prejav neúmerne predlžujú príspevky a odvádzajú pozornosť od samotného obsahu príspevku.

            Takýmto prístupom dochádza k plytvaniu času pôvodného zadávateľa a všetkých čo čítajú jeho príspevky a rovnako k plytvaniu času ochotného prispievateľa, ktorý využíva svoj voľný čas na pomoc ostatným.

            Nieje však možné poprieť, že primeraná slušnosť vyjadrovania a prístupu je nevyhnutná a očakávaná, avšak zdvorilostne oslovovať každého prispiveateľa a príslušne podakovať za poskytnuté rady naozaj zdržje.

            Nehovoriac, že pri osbnom kontakte je jednoduchšie rozlíšiť či osoba na druhej strane je vo "vyššom" alebo "nižšom" spoločenskom postavení a prispôsobiť tak svoj prístup a výrazové prostriedky.

            Zároveň ďakujem za Váš názor k netikete.

            S úctou

            Branislav Poldauf

            BTW - rozoznávať medzi rodmi podľa mena viem, len nie vždy si prečítam meno OP, lebo mi je jedno kto sa pýta, odpovedám na otázku nie na osobu

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Aktualizácia s chybami 15.12.2016 | 12:15
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Tiež to beriem s humorom.

              Mimochodom, mám kolegov aj s ženskými menami, rovnako ako aj kolegyne s mužskými menami.

    • RE: Aktualizácia s chybami 15.12.2016 | 08:12
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Občas môže byť niektorý zdroj dočasne nedostupný.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org