open office - instalacia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.10.2005 | 00:23
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
no znovu otravujem... ide o novy openoffice... ako kazda lama som to stiahol a rozbalil. na moje prekvapenie som nasiel kopec RPMiek. bez dlheho rozmyslania som to RPMkoval vsetko, a teraz sa neviem pohnut dalej... mozete popisat postup instalacie pre zaciatocnikov, teda odchovancov "velkeho" Billa Gatesa?
    • Re: open office - instalacia 27.10.2005 | 01:02
      Marián Ščerbák   Návštevník
      Teraz ho už stačí iba spustiť :-) Nainštalovali ste si aj súbor openoffice.org-mandriva-menus* z adresára desktop-integration? Ak áno, mali by ste nájsť časti OOo v menu Kancelária. Ak nie, tak sa v konzole (termináli, v Konquerore F4) spýtajte:whereis soffice. Ikonku na plochu v KDE si vytvoríte pravým tlačidlom myši, nastavenie je jednoduché, akurát v kolónke príkaz presne vyplňte to, čo dostanete predošlým príkazom :-)
      • Re: Re: open office - instalacia 27.10.2005 | 01:18
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        krasna odpoved. ako to ale nainstalovat? teda co urobit okrem dvojkliku? je tam tych suborov trosku moc a nevidim v tom nijaky prehlad. "podvojklikoval" som vsetky subory a vysledok ziadny. dal som smustit cez ALT+F2 ale neviem co tam mam napisat. a to som skusal uz rozne hluposti :)
        • Re: Re: Re: open office - instalacia 27.10.2005 | 01:22
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          No, inštalácia pre rôzne distribúcie je pekne popísaná v Mariánovom článku - OpenOffice.org 2.0 (1) - Úvod.
        • Re: Re: Re: open office - instalacia 27.10.2005 | 01:47
          Marián Ščerbák   Návštevník
          Sorry, ja som si myslel, že už sú nainštalované :-) Tak, ako napísal Ondrej, v článku je návod na ich inštaláciu. Ak by ste ich však chceli inštalovať po jednom, "á la Gates", tak na nich kliknite pravým tlačidlom myši: Otvoriť s -> Inštalátor softvéru.
          • Re: Re: Re: Re: open office - instalacia 27.10.2005 | 01:52
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            urpmi *rpm bash: urpmi: command not found hmmmmmm v com bude chyba :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: open office - instalacia 27.10.2005 | 02:01
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              vobec mi nestupa do hlavy takato myslienka: urpmi *rpm # v Mandrive/Mandrake nasiel som to v tom navode a nech to pisem hocijako tak vysledok 0 bodov. asi je problem medzi monitorom a stolickou (ako vzdy) :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: open office - instalacia 27.10.2005 | 02:17
                Marián Ščerbák   Návštevník
                Robíte to ako root? su heslo: urpmi *rpm
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: open office - instalac 27.10.2005 | 08:14
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  no to by som rad vedel ci to robim ako root... to fakt neviem... do priecinku root mi blokuje pristup
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: open office - inst 28.10.2005 | 00:19
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    ako sa tam dostanem ak som v instalatore zaciarkol root bez hesla?
    • Re: open office - instalacia 28.10.2005 | 00:23
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      CHCEM SA VSETKYM PODAKOVAT - UZ TO IDE... ak je dakto z mikulasa tak pozyvam na zmrzku :)