nastavenie VPN PPTP

Sekcia: Konfigurácia 23.01.2017 | 11:34
Avatar Bibibo   Návštevník

Ahojte, pokusal som sa nastavit VPN, ale nejako sa mi nedari. Mam VDSL router od telekomu a za nim mam router s DD-WRT. Telekom router ma adresu 192.168.1.1. Na tomto routry mam nastavene DDNS a presmeroval som port TCP 1723 na router s DD-WRT = 192.168.1.5. PPTP server ma adresu 192.168.1.2 a rozsah IP pre klientov je 192.168.1.3-4. Ked sa skusim pripojit, tak vzdy ked vypise, ze overuje prihlasovacie udaje, tak nasledne skonci a nepripoji sa. Je mozne na tom DD-WRT zapnut nejake logovanie, kde by som videl, ze som sa pokusal pripojit ? Skratka by som chcel tu komunikaciu nejako odsledovat. Nasiel som v moznosti Firewall nejake logovanie, avsak aj ked som ho nastavil na najvyssi detail, nic som tam nenasiel.

    • RE: nastavenie VPN PPTP 23.01.2017 | 14:00
      Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

      1) DD-WRT nevytvará vlastnú podsieť, ktorá je NAT-ovaná voči WAN (tj. voči routru VDSL)? (Darmo, že IP sú z rovnaké sietového rozsahu (u DD-WRT a VDSL), ak router NAT-uje.)

      - Ak áno, tak potom aj na tom routry nastav presmerovanie - presmerovanie z WAN do localnej siete (kt. sa NAT-uje).

      - Ak, nie, tak router je nastavený v režime switch a tým pádom je to ok.

      2) Ide presmerovanie?

      - Over, či presmeruje prvý router - pripoj pc/notebook/mobil priamo na ten router, daj IP, spusti nejakú serverovú apku (www server, sshd) a skús sa pripojeť z WAN zariadenia

      - Ak by si mal konzolu na routry, tak by bola parada (telnet/ssh) ... vo webovom rohraní asi nebude práca s ping alebo konzolou

      2) Ide VPN?

      Skús rozbehnúť podľa tohto. Príhlasovanie kľučom.

      človek z Prešovského kraja
    • RE: nastavenie VPN PPTP 23.01.2017 | 14:14
      Avatar Lukáš Staňa Arch, CentOS, Debian  Používateľ

      PPTP je zložené z dvoch častí - najprv sa vytvorí TCP pripojenie na port 1723 kde sa dohodne všetká autentifikačná bižutéria a až na základe toho sa vyrobí GRE tunel, cez ktorý tečú samotné dáta. Musíš si preroutovať aj GRE (protokol 47) na tvoj OpenWRT box.

    • RE: nastavenie VPN PPTP 23.01.2017 | 21:38
      Avatar Bibibo   Návštevník

      No super, isiel som podla toho navodu a funguje to. Akurat, ze teraz ten VPN sever mi bezi na mojm HTPC/NAS, ktory je zalozeny na Ubuntu. Super, diky