Arch - hibernacia pm-utils

Sekcia: Konfigurácia 27.01.2017 | 11:16
Avatar ikaros   Návštevník

Ahoj, neviete mi poradit s hibernaciou pomocou pm-utils? Isiel som podla navodu na archlinux.org a suspend mi funguje dobre ale pri hibernacii mam problem. System sa mi uspi (aspon tak to vyzera) a medzernikom sa nasledne prebudi. Nastartuje a zobrazi mi login obrazovka. Prihlasim sa a nic .. ziadna z aplikacii co som mal spustenych pred hibernaciou tam neni. Ako keby som nanovo nastartoval system.

Neviem ci mozem nejako zistit po prebudeni ci doslo k umiestneniu RAM na swap disk. SWAP disk ma dostatocnu velkost (asi 1.5 x RAM) Mam pridane resume do HOOKov aj ako kernel parameter resume= v esp/loader/entries/arch.conf. Pouzivam systemd-boot (grub mi neslo rozbehat :( )

    • RE: Arch - hibernacia pm-utils 27.01.2017 | 11:52
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Skúšal si systemctl hibernate? A potom sa pozrieť do logov systemd?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Arch - hibernacia pm-utils 27.01.2017 | 12:11
        Avatar ikaros   Návštevník

        No, to som neskusal. Dakujem za tip :)

        • RE: Arch - hibernacia pm-utils 27.01.2017 | 13:35
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ono, skús aj pozrieť niekde či nemáš nastavený hybrid sleep. Ten to dá na disk, a aj vypne časovač ale nechá to poblikávajúce. Takže sa zobudíš ako zo suspend to ram, ale pri vypadnutí baterky sa zobudíš z disku.

    • RE: Arch - hibernacia pm-utils 28.01.2017 | 09:14
      Avatar Ikaros   Návštevník

      Uz to mam ... dakujem za komentare .. nakoniec bol problem len v tom ze som zabudol vygenerovat novy ramdisk image :D Dakujem este raz