podpora mp3 + divx filmy v opensuse 10.0

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.01.2006 | 10:29
skywaker   Návštevník
riesim problem ako spojazdnit mp3 a prehravanie DVD a divx filmov v opensuse 10.0 ... zatial nemam doma internet ale mam k nemu pristup v praci preto by om chel radu odkial co stiahnut a ako to pomocou Yastu nainstalovat. dakujem taktiez chcem vediet ci by niekto vedel poradit o nejakych dobrych hrach pre linux.
    • Re: podpora mp3 divx filmy v opensuse 10.0 27.10.2005 | 14:56
      vlado   Návštevník
      v yaste si najdi potrebne baliky a stiahni ich z netu ... tu mas navod http://www.thejemreport.com/mambo/content/view/178/42/ a nejake hry ... skus enemy teritory, racer , alebo american army ....
      • Re: Re: podpora mp3 divx filmy v opensuse 10.0 28.10.2005 | 16:56
        skywaker   Návštevník
        moj problem je ze nemam doma internet ale iba v praci preto potreboval by som zoznam balickov a odkial sa daju stiahnut. inac myslel som si ze staci rozbalit kodeky do /usr/lib/win32 a cez kaffeine to pojde ale nejde to ... lukas. vopred vdaka a prepacte mi moju neznalost ale keby som mal doma net tak urcite by som to robil cez Yast2ta
        • Re: Re: Re: podpora mp3 divx filmy v opensuse 10 29.10.2005 | 14:28
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          ked ti nejdu dvd filmy, tak ti snad pomoze mplayer: tu mas dobry navod ako ho instalovat. http://portal.suse.cz/node/238 a ked instalujes len zopar balickov, ktore uz mas stiahnute, tak sa vykasli na YaST a jeho zdroje instalacie, jednoduchsie je to cez midnight commander-otvoris balik a das install.
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
        • Re: Re: Re: podpora mp3 divx filmy v opensuse 10 29.10.2005 | 15:15
          Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
          Pripajam sa k KiLovi je to velmi pekny clanok ale budes potrebovat aj tieto kniznice bez ktorych to nerozbehas (Mplayer): pacman.links2linux.de
        • Re: Re: Re: podpora mp3 divx filmy v opensuse 10 29.10.2005 | 15:23
          Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
          Ohladom hier pre linux neviem ake hry hravas ale tieto su Best pre mna: Frozen buble Quake 3, 4 Unreal Tournament 2003 Return to the castla Wolfenstein Wolfenstein Enemy Territory CS 1.6 cez cedegu AOE 2 cedega GTA 3 SA cedega A kopec inych ktore ja nehravam a teda ich nemam nainstalene.
          • Re: Re: Re: Re: podpora mp3 divx filmy v opensus 04.11.2005 | 10:19
            glest a mp3 a mplayer   Návštevník
            skusim mplayer ale viac sa mi paci kaffeine ktory je postaveny na xine a preto by som uvital presne odkial a co mam rucne stiahnut a potom to doma pomocou rpm -i nainstalovat. inac nasiel som dobru hru s nazvom Glest je to nieco ako warcraft3 dakujem lukas.
            • Re: Re: Re: Re: Re: podpora mp3 divx filmy v ope 04.11.2005 | 10:28
              skywaker   Návštevník
              inac mplayer si radsej kompilujem sam a nechce mi to pod gcc4 ist preto si neviem dat rady poradte ako skompilovat mplayer. a este nieco nepouzivam gmplayer ale radsej si skompilouej m kplayer (to je pre KDE)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: podpora mp3 divx filmy v 02.01.2006 | 10:29
                zerino   Návštevník
                http://www.openportal.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=4