P2P messenger - vaše názory

Sekcia: Ostatné 11.02.2017 | 00:04
Avatar 3xc   Návštevník

Ahojte. Pred nedávnom sa tu rozbehla téma na vyhľadanie toho najpoužiteľnejšieho P2P messengera:

http://linuxos.sk/forum/23568/



z čoho vzišiel aj článok pre blog:

http://linuxos.sk/blog/vyber-p2p-messengera-pre-nasu-familiu/detail/vyber-p2p-messengera-pre-nasu-familiu/

Ak keď už rozoberáme takúto tému, chcel by som na ňu nadviazať, aby som zistil váš názor, ako by mal podľa vás vypadať dokonalý komunikátor ? Je niečo čo by mal určite mať ? Je niečo čo by v ňom byť nemalo ? Môžete z akéhokoľvek hľadiska používateľ/vývojár/IT-čkár/licencia/prog-language/features/crypto/advertisements/. Budem rád za každý príspevok.



Ďakujem.

    • RE: P2P messenger - vaše názory 11.02.2017 | 08:50
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Dokonalý komunikátor by mal vyzerať nasledovne:

      Mal by byť elegantne oblečený, mal by sa pravidelne holiť i upravené keď fúziky alebo briadka niesú na škodu, účes by nemal mať zanedbaný, vystupovanie by mal mať sebavedomé a hlavne by mal mať prehľad v téme ktorú má vykomunikovať aby ho nik len tak ľahko nezaskočil.

      Nechcel si sa opýtať na dokonalý komunikačný program?

      • RE: P2P messenger - vaše názory 11.02.2017 | 15:45
        Avatar 3xc   Návštevník

        Áno.

        • RE: P2P messenger - vaše názory 11.02.2017 | 18:30
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Pretože. K bodom čo už padli v minulej téme a v tejto boli zopakované by som možno pridal bezpečnú výmenu kľúčov a ich overenie. Bez toho sme na rovnakej úrovni ako pri archivovaní SMS telekomunikačným operátorom, alebo smerovaním hovoru cez drôt na ktorom sú slúchadlá.

    • RE: P2P messenger - vaše názory 11.02.2017 | 14:44
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Tazko definovat najnaj aplikaciu, pre kazdeho uzivatela a jeho okolie /na to nezabudat/ vyhovuje nieco ine. Bude to mierne mimo, ale keby som isiel do exotickeho zahranicia, alebo opat do menej exotickeho /no o to drahsieho/ Svajciarska, vyskusam chatsim.com, resp. chatsimcz.cz, najlepsie pouzitim dvojsimkaca. Ten uz mam. Treba vsak pockat este par mesiacov, co prinesie zrusenie roaamingu a mozno messengery ani nebudeme potrebovat.

      • RE: P2P messenger - vaše názory 11.02.2017 | 15:49
        Avatar 3xc   Návštevník

        Súhlasím, každému vyhovuje dačo iné, teória relativity platí, subjektívne názory nám postačia.

        • RE: P2P messenger - vaše názory 12.02.2017 | 09:12
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          Tak potom - nam staci Viber. Svojimi moznostami, intuitivnostou, obsiahnutim vsetkych OS a prostredi. Naviac, pouzivaju ho moji najblizsi, na dalsich nemam ani dosah ani chut ich presvedcovat, 100%-nu bezpecnost a anonymitu nevyzadujeme ani neriesime. Skoda vysokych cien volani viber out. Zatial by som nic nove v tomto smere neplanoval, uz aj pre spominany koniec roamingu a ta najdolezitejsia novinka a zmena coskoro tiez pride, ked Google a Apple sa stanu svetovymi operatormi.

    • RE: P2P messenger - vaše názory 11.02.2017 | 15:09
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      1. Slobodný kód
      2. End2end šifrovanie
      3. Posielanie správ
      4. Telefonovanie
      5. Konferencie
      6. Zdieľanie plochy
      7. Pekný vzhľad
      8. Tmavá téma
      9. Ideálne aby sám zapadol do mojej témy
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: P2P messenger - vaše názory 13.02.2017 | 13:56
      Avatar 3xc   Návštevník

      ďakujem za príspevky.

      10. a daco ako metadata cancelation ?

      11. alebo priamo v licencii mat nieco ako ads optional-in + ads mandatory labeling ? Teda uzivatel by musel reklamy od specifickeho zdroja sam povolit a tiez by mal moznost vybrat si co chce vidiet. Ja osobne som proti brainwashingu reklamami, ale ak by sa o to niekto zacal pokusat, myslim ze treba tomu zabranit uz na urovni licencie softveru.

      12. alebo web browser user interface exported directly from your private running instance ? proste ak ti bezi P2P IM doma na desktope alebo na VPS, mozes si odkialkolvek otvorit internetovy prehliadac, natukat adresu a si tam.

      13. a p2p file sending/sharing ?

      14. a P2P file sync ? (obrazky z mobilu sa automaticky zalohuju na tvoj privatny desktop/VPS, hudba, poznamky, zaloha...)

      15. este do toho integrovat coin a socialnu siet a bolo by to na komplet :D

      • RE: P2P messenger - vaše názory 13.02.2017 | 15:30
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        no tak ja osobne by som šiel presne opačným štýlom a to jednoduchosťou, nie tlačením 30 služieb do jednej apky

        p2p data sync pre instatn messenger ? naco ? urcite to bude mať len základné funkcie - radsej zvolim speciozovanu apku ak chcem takú funkčnosť

        pre má IM spĺňať:

        1. prehľadnosť a jednoduchosť použitia

        2. stabilitu a rýchlosť

        3. multiplatformovosť (android + desktopový klient win+lin)

        4. možnosť vyhladávania alebo ukladanie konkretnych príspevkov ako oblubenych

        na bezpečnosť, opensource a šifrovanie kašlem, riešim cez to len bežné veci, ktore nech si prevadzkovatel analyzuje, uklada a zalohuje koľko chce

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment