KDE 3.4.2

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.10.2005 | 06:40
Stanleyk   Návštevník
Neviete mi pls poradit ako sa da toto nove prostredie nainstalovat do systemu MDK 10.1 ? Stiahol som si komplet balicky ktore boli na ftp v adresari mandriva\madrake10.1\kde3.4.2 , ale ked som chcel niektore z nich nainstalovat tak mi napisalo ze niektore balicky nieje mozne instalovat a ci s tym suhlasim ..... Ako keby mi nieco ine ostavalo :-(
    • Re: KDE 3.4.2 28.10.2005 | 12:28
      smokedpenguin   Návštevník
      ak si si stiahol vsetky baliky aj s hdlistom tak staci adresar pridat v drakconf - zdroje softvare, hodit init 3(zhodi xka) a v konzoli pod rootom zadat urpmi kdebase, ak hdlist neni tak v adresari zo stiahnutym kde zadaj genhdlist a potom pridaj cely adresar ako zdroj , viac napr.: http://www.mandrivalinux.cz/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=3719&forum=18
    • Re: KDE 3.4.2 28.10.2005 | 17:54
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      Nepytal sa nahodou, ci suhlasis s tym aby boli nainstalovane dalsie balicky, ktore nahodou nemas stiahnute? Pokial ma pocitac, na ktorom to chces instalovat, pristup na internet, tak si nastav novy zdroj balickov. Da sa to urobit cez mcc aj v shelli cez urpmi.addmedia (ako url treba zadat kompletnu cestu k adresaru, ktory obsahuje .rpm balicky) Urpmi si zoznam novych balickov prida do databazy a zavislosti uz bude riesit sam. Pokial pocitac pristup na internet nema a mas ich "len tak" stiahnute, musis si odsledovat zavislosti sam. Btw - mam pocit ze v pripade instlalacie KDE 3.4.2 na mdv 10.1 ich bude viac nez dost.
    • Re: KDE 3.4.2 29.10.2005 | 06:40
      Stanleyk   Návštevník
      Stale to vyhadzovalo hlasky ze balik nieje mozne nainstalovat z dovodu nedostatocnej ...... (neviemco). Nechal som to tak, pretoze sa mi to cele zrutilo uz po neviem kolky raz..... MDK asi nema rado moj book :-(. Teraz som nahodil SuSe 10.0 a uvidime uz je tam 24 hod a zatial ide bez problemov :-), az na ovladac grafiky co vsak patri inde. Aj tak dakujem za pomoc :-)