Repair Tool

Sekcia: Ostatné 25.10.2017 | 15:12
Avatar pasi Slackware  Používateľ

Zdravím,

používate niekto niečo takéto:

https://github.com/Parchive/par2cmdline

Používam tar a bzip2 a zatiaľ som otvoril všetko čo som potreboval.

Aký je váš názor?

Vďaka.

    • RE: Repair Tool 25.10.2017 | 15:25
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ak Ti odchádzajú archivačné médiá, tak áno. Inak nie.

    • RE: Repair Tool 25.10.2017 | 18:44
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ako hovoril Ninel, zálohovať, zálohovať, zálohovať.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Repair Tool 26.10.2017 | 09:44
        Avatar pasi Slackware  Používateľ

        To bez debaty.

        3-2-1

        Len sa môže stať, že tie dve v jednej lokalite sa poškodia, prídem si po tretie a tie budú nečitateľné. To by zamrzelo.

        Pridať štvrtú úroveň?

        • RE: Repair Tool 26.10.2017 | 11:26
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ten Parity Archiver je niečo iné. Je to skôr podobné ako Raid. Ak sa ti poškodí jedna z častí archívu, tak ju na základe parity zrekonštruuje. Niečo podobné mal už v minulom tisícročí napríklad rar, ale len platená verzia umožnila vytvárať tak odolné archívy. Ak sa ti poškodila jedna z diskiet obsahujúcich archív, tak si to jednoducho pochrúmalo ďalšiu a rozbalilo to bez poškodenia. Tie diskety neboli moc odolné voči vozeniu sa v električke. Trolejbusy to znášalo lepšie.

          • RE: Repair Tool 26.10.2017 | 11:46
            Avatar pasi Slackware  Používateľ

            Takže to má zmysel iba pri archívoch rozdelených na viac častí (multivolume)?

            • RE: Repair Tool 26.10.2017 | 13:18
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              V prípade archívu rar s paritou nahraného na oškreté diskety, áno. Ale táto diskusia nie je o rarTen som uviedol len ako príklad podobnej technológie. Ak sa chceš dozvedieť niečo viac o PAR, tak si daj preložiť readme.