Neoriginálna batéria pre NTB

Sekcia: Ostatné 20.02.2018 | 15:56
Avatar chaser Debian  Používateľ

Čaute, mám starší thinkpad T500, na prácu na cestách je úplne super. Potreboval by som k nemu batériu. S neoriginálnymi nemám skúsenosť. Našiel som batériu od "Mobile Energy" v celkom dobrej sume. Pôvodná batéria SANYO vydržala len nejaký rok a pol, potom rapídne strácala kapacitu. Keby aj ta nová vydržala nejaký ten rok a pol, bolo by to fajn. Má s tým niekto skúsenosti? Vďaka

    • RE: Neoriginálna batéria pre NTB 20.02.2018 | 15:58
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Ked si to zratas financne tak sa ti oplati kupit aj dve neoriginalne za ten rok aj pol a stale si pod cenou originalky. Kazdopadne na baterie sa dava tusim pol roka zaruka.

    • RE: Neoriginálna batéria pre NTB 20.02.2018 | 17:14
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Ja nemám skúsenosť s Tvojou batériou ale kúpil som od MITSU. Za vyše pol roka mi klesla kapacita na cca 90% pôvodnej kapacity, čo nie je zasa až také zlé.

    • RE: Neoriginálna batéria pre NTB 20.02.2018 | 18:04
      Avatar chaser Debian  Používateľ

      vdaka, pojdem do toho

    • RE: Neoriginálna batéria pre NTB 23.02.2018 | 14:23
      Avatar jarvis   Používateľ

      pozri este tuto https://www.avacom.cz/

      • RE: Neoriginálna batéria pre NTB 23.02.2018 | 17:24
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Nemajú tam náhodou 18650 NiCd? Potrebujem do ručného vysávača, a už nikde to neviem nájsť. A prerábať nabíjací člen sa mi nechce. (čítaj neoplatí)

    • RE: Neoriginálna batéria pre NTB 26.02.2018 | 21:54
      Avatar Stegosaurus   Návštevník

      Po mojich skusenostiach s vyraznym prehrievanim pocas nabijania alebo intenzicnejsieho pouzivania o neoroginaloch nechcem ani pocut. By som sa bal ze mi vyhori mobil spolu s bytom ci autom.

      • RE: Neoriginálna batéria pre NTB 26.02.2018 | 22:08
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Bohužiaľ rovnaké skúsenosti môžem napísať o originálnych bateriach.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Neoriginálna batéria pre NTB 27.02.2018 | 07:37
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

        Zalezi na ake cinana natrafis. Ja som zatial v Lenovach a delloch problem nemal.

    • RE: Neoriginálna batéria pre NTB 28.02.2018 | 17:33
      Avatar Igor Tomašák openSUSE, Linux Mint  Používateľ

      Pripájam sa do diskusie s mojim problémom, mám ntb FS AmiloPro 3205 kúpil som novú baterku, stále ju nabíja a za dva dni zapnem ntb a stav je nulový, žiadna kapacita. Dávam si otázku, či to nieje hardwér, alebo šváb v baterke nespolupracuje. Zohnal som origin. staršiu baterku, vraj ešte 50% - priebeh testu ten istý po dvoch dňoch žiadna kapacita. Používam Linux Mint Cinamon (som začiatočník s linuxom spokojný)

      • RE: Neoriginálna batéria pre NTB 28.02.2018 | 19:45
        Avatar roboerent   Návštevník

        K tej staršej - skladovanie vybitej batérie (dtto vloženej v zaarchivovanom prístroji) jej nepomôže, čiže pravdep. nič. Li batéria sa nemá dávať do mrazničky na vrátenie kapacity, takže to tiež určite nie ani na vlastné riziko.

      • RE: Neoriginálna batéria pre NTB 28.02.2018 | 19:54
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
        Dávam si otázku, či to nie je hardwér, alebo šváb v baterke nespolupracuje

        Ahoj, to môže byť aj-aj, t.j. vadný akumulátorový článok, vadná elektronika..

        vraj ešte 50% - priebeh testu ten istý

        To "vraj" neoveríš. Najjednoduchšia cesta je nazad k predajcovi s notebookom, vrátiť v rámci záruky "nový" battery pack a vyskúšať nejaký iný, ktorý predajca ponúkne a notebook ho spozná. Ak to nebude fungovať, tak je to nabíjač. Pár slov ku mojej baterke na starom stroji je tu, časť "Pár slov ku HW" ak to pomôže.

        BTW - akumulátory do ntb, tabletov a mobilov sú lukratívny biznis, preto je v tom podobný bordel ako v nabíjačkách pre mobily pred pár rokmi.

        • RE: Neoriginálna batéria pre NTB 28.02.2018 | 20:53
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          BTW: Závisí aj od toho, čo považuješ za mobil. Keď som si pred piatimi rokmi kupoval vtedy nový dumbphone značky Nokia, tak ten mobil používal model baterky z prelomu tisícročí. Plánujem to vymeniť za súčasný model, a predpokladám že to bude používať rovnaký typ baterky.

          Holt, výdrž skoro mesiac na baterku za menej ako 10E, to so smradfónom nedáš ani keby si ho zavrel v šuflíku.