Libre oficce mi často..

Sekcia: Ostatné 27.02.2018 | 06:21
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

"Houston máme problém:" Libre oficce mi často..dáva hlášku pri otvárani dokumentu že ho treba "obnoviť" a potom "dokončiť-nerobím niečo špatne???

    • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 06:22
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Asi je to tým že na nootebuku mám Windovs???

      • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 06:32
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Ešte sa chcem opýtať ak kliknem na tl.vypnúť objaví sa hláška-"automatické vypnutie za 60sec"-nedá sa tam zmeniť čas na 5sec???

        • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 08:22
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ
          Ešte sa chcem opýtať ak kliknem na tl.vypnúť objaví sa hláška-"automatické vypnutie za 60sec"-nedá sa tam zmeniť čas na 5sec???

          Toto správanie poukazuje na to, že tam ostáva pri vypnutí niečo otvorené a preto ti systém dáva čas to korektne ukončiť.

          • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 08:41
            Avatar PleSaTy   Návštevník

            a to máš odkiaľ ........ z marsu?

        • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 08:58
          Avatar Ján Šuvada Linux MINT 20 MATE, EdUbuntu 23.10, Windows 11  Používateľ

          Ahoj Laco, ak je to hláška podobná tej v prílohe, tak potom stačí kliknúť na tlačidlo vypnúť (vpravo dole na obrázku v prílohe) a je to ihneď vypnuté. Čo sa týka LO tak má pravdu zrejme LIVAN, že vypneš počítač a ešte máš neuložený dokument.

          "Keď ľudožrút používa vidličku a nôž, znamená to pokrok?"
          • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 09:01
            Avatar PleSaTy   Návštevník

            "Čo sa týka LO tak má pravdu zrejme LIVAN, že vypneš počítač a ešte máš neuložený dokument." ........ ďalší marťan...

            • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 13:36
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              vidím že premúdrelých komentárov máš kopu ale niečo k veci, nejakú radu, riešenie alebo aspoň názor chýba

              nech už skončia prázdniny

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 13:59
                Avatar PleSaTy   Návštevník

                pozemšťaaan, tak ja ti to teda vysvetlím .... to že pri vypínaní vyhodí hlášku o 60 sekúnd nemá nič spoločné s tým, že sú dáke programy otvorené a že ako keby systém ti dával ultimátum jednej minúty aby si ich korektne uložil... a druhá vec, to že libreoffice vyhodí hlášku o tom, že treba obnoviť súbory, tak je to tým, že budď pc alebo LO bol vypnutý skorej, než dokument uložený, ale je aj menšia pravdepodobnosť, že ten dokument bol medzitým na disku poškodený dajako, a LO potrebuje spraviť dáke ťahy obnovením že čo ak to pomôže bla bla ..... achhhhh nech už skončia tie zľavové akcie výletov z marsu na zem

                • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 14:17
                  Avatar okl   Návštevník

                  och expert prehovoril

                • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 14:31
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  uvedomuješ si že si práve napísal to isté čo napísal Ján Šuvada ?? k otvaraniu suborov v LO

                  ale jeho si nazval marťanom či ako

                  preto ma zujimalo tvoje riešenie lebo ta hlaška vychádza len z poškodeného súboru (najčastejšie "nečakaným" vypnutím, prípade predčasným odpojením USB klúča)

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 14:36
                    Avatar PleSaTy   Návštevník

                    hele prezradím ti skryté tajomstvo, ktoré ti ani ls -la nenájde... tým druhým prekvapivo nečakaným marťanom je .............................................................................................................................................................................................................laco

                • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 17:33
                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                  Keď idem vypínať počítač vždy-zatváram dokumenty-v LM 18 mi to nerobí,iba na W XP nootebuku! Čo sa týka toho vypínania-keby som tam nastavil 3 sekundy,nemusel by som mačka ďaľšie tlačítko-taký som lenivý!!!

          • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 14:51
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Laco píše že chce znížiť dĺžku čakania odozvy na potvrdenie vypnutia vo Windows, nie v Mint-e odkiaľ si dal ten tvoj obrázok. A ten zvyšok otázky, teda že prečo mu to rekonštruuje neuložené dokumenty pri vypnutí je len dôsledok toho, že ich neuloží medzi poslednou zmenou a stlačením tlačítka vypnúť. Neviem či na to má nejaký dosah nastavenie intervalu automatického ukladania (autosave interval), nepoužívam. Ale každopádne by som neodporúčal mať dlhší interval na autosave ako dobu odozvy na potvrdenie vypnutia pri stlačení vypínača.

            PS: Ale najlepšie by bolo ukončiť prácu s dokumentami, a až potom vypínať.

            • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 17:34
              Avatar laco2 cinamon  Používateľ

              Nie-nepochopil si v Lin.Minte keď vypínam W XP je nepodstatný,píšem tam len pamäti!

              • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 20:43
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Ja som ťa pochopil. Skontroluj si koho som opravil a v čom. Ale asi som urobil chybu keď som sa obťažoval.

                • RE: Libre oficce mi často.. 28.02.2018 | 08:13
                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                  Ále nekokoš sa ja potrebujem v Minte skrátiť ten čas aby som nemusel vypínať kliknutím!

      • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 08:19
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Tým windowsom to nebude, nikdy som na windowse pri používaní libre office podobné problémy nemal. Tipujem, že problém je s nekorektným ukončovaním súborov. Nezabúdaš pred vypnutím počítača uložiť a zavrieť súbory a potom ukončiť libre office? K takýmto chybám dochádza keď napríklad dôjde pri písaní k výpadku prúdu.

        • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 17:36
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          Nie!KEĎ vypínam vždy zaváram-ešte aj ukladám-musím to lepšie odsledovať mám to na záhradke doma mám Mint 18!

          • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 17:43
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            Tak potom, ak dochádza k nejakému poškodzovaniu súborov, či nemáš problém s diskom? Nie je to nejaký starý disk? Alebo ak je to na windows, či nemáš systém zavírený. Inak si neviem vysvetliť takéto chyby.

            • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 18:56
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Tak potom, ak dochádza k nejakému poškodzovaniu súborov, či nemáš problém s diskom?

              Vyzerá to na to.

              Laci všetko si zálohuj aspoň na USB, alebo prenosný disk. Ak tam máš internet, tak to môže byť aj nejaká pliaga ala vírus. Teda vírus sa dá doniesť aj na USB kľúči.

              Ak by si chcel online úložísko na zálohy, tak daj vedieť.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Libre oficce mi často.. 28.02.2018 | 08:15
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Mám externý disk-dal by som na nootebook Mint ale mal som prv W-XP a chcem si ho nechať-dnes to odskúšam znovu!

    • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 19:14
      Avatar PleSaTy   Návštevník

      šeci ste lietadlá iba wlasatý blázon

      • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 21:05
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Vidím že máš jarné prázdniny. Nechceš ísť radšej na stanovačku do hôr? Prospelo by to viacerým keby si tam zaspal.

        • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 21:12
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Nebudem ti napovedať, ak si spojíš pár vecí, tak budeš vedieť presne o koho ide. Nemýslím tie pseudo nicky, ale proste konkrítneho človeka, ktorého možno aj poznáš, možno si ho stretol. Študent to už nie je.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Libre oficce mi často.. 28.02.2018 | 15:21
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Nespomínam si. Čím bol výnimočný že sa naň neoplatilo zabudnúť, robil druhým zle?

        • RE: Libre oficce mi často.. 27.02.2018 | 22:08
          Avatar PleSaTy   Návštevník

          prečítaj si ešte raz všetky komenty a možno ten čerstvý vzduch by skôr pomohol tu prítomným lietadlám než stanovačke ako mi tu radíš zas tak trefne

          • RE: Libre oficce mi často.. 28.02.2018 | 08:17
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Nekaz nám tu besedu-čo s toho máš-ak nemám niekomu pomáha ,tak mu nehádžem polená pod nohy!No a ako vtipné to už vôbec nie je!

            • RE: Libre oficce mi často.. 28.02.2018 | 09:42
              Avatar PleSaTy   Návštevník

              a čo keby si nám radšej nevtipne odtajnil ako postupuješ pri tom LO že ti vyhadzuje tie okienka?

              • RE: Libre oficce mi často.. 28.02.2018 | 16:28
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Takže problém je s tým W-XP-otváranie aj z kľúča aj s nootebuku vždy opravuje,na minte doma je to ok!!!Ak sa naseriem a nenačítam do 150-tich,tak tam nainštalujem tiež LM! Ešte by som chcel vedieť príkaz do terminálu ktorá vypíše podrobnosti o verzii Mintu,jadro...mal som to na papieri ale bola tuhá zima!!!

                • RE: Libre oficce mi často.. 28.02.2018 | 19:21
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Jadro

                  uname -a

                  Verzia systému

                  lsb_release -a
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Libre oficce mi často.. 01.03.2018 | 17:08
                    Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                    Díky odskúšané,ukladám na ext-disk 1Tb,s tým sa zle kúri!!§

                • RE: Libre oficce mi často.. 01.03.2018 | 10:00
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  davno som sa takto dobre nezasmial - že "mal som to na papieri ale bola tuhá zima"

                  na poznamky odporúčam online služby poznámok ako EVERNOTE, GOOGLE KEEP - tie sa síce nedajú spáliť počas tuhej zimy ale automaticky sa ti budú synchronizovať medzi vsetkými pc (vrátane smartfonov) ;-)

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment