FTP server s GUI pre Linux

Sekcia: Konfigurácia 11.04.2018 | 14:21
Avatar Kormi   Návštevník

Ahojte, neviete nahodou niekto poradit FTP server pre Linux, ktory by mal GUI (pre nas lamy) a vedel by pridelovat jednotlivym uzivatelom pristup do roznych priecinkov? Budem vdacny za kazdu radu...

    • RE: FTP server s GUI pre Linux 11.04.2018 | 14:40
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Musí to byť FTP server.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: FTP server s GUI pre Linux 11.04.2018 | 14:54
        Avatar Kormi   Návštevník

        Prepac, asi uplne nerozumiem, to sa pytas? Ak ano, tak potom ano, preferoval by som to. Ti uzivatelia nie su ziadni lumeni, na FTP su ale zvyknuti, ucit ich nieco ine by bolo minimalne tazke. Ja tiez nie som velmi technicky, a sice rozumiem, ze SFTP by bolo lepsie riesenie, ale to by okrem ineho znamenalo prinutit ich pouzivat ineho klienta (vela z nich pouziva napr. Double Commander, a ten myslim SFTP nevie), a uprimne, nie som si isty, kolko z nich by to zvladlo. Ale ako som povedal, tiez nie som ziadny odbornik, a rad sa necham poucit, ak je nieco, na co by prechod bol relativne bezbolestny, tak sem s tym!

        • RE: FTP server s GUI pre Linux 11.04.2018 | 15:39
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Na zdielanie dát s nastaveniami práv, užívateľov s web GUI mi príde lepšie (bezpečnejšie) napr. Owncloud ktorý ponúka viac ako možno využiješ. Je ťažko povedať či som trafil keď neviem presne čo od toho očakávaš.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: FTP server s GUI pre Linux 11.04.2018 | 15:58
            Avatar Kormi   Návštevník

            Ako som povedal, nie som velmi technicky, takze viem popisat iba nasledovne.

            Teraz mame FTP server, ktory nevie pridelovat uzivatelom prava do roznych priecinkov. Vzdy len do jedneho konkretneho a vsetkeho, co obsahuje. To nam bohuzial zacina robit dost velke problemy, musim momentalne ludom, co pracuju na viacerych projektoch, bud dat pristup aj k tomu, co by vidiet nemali, alebo im vytvarat ucty pre kazdy projekt separatne, co je slusne povedane nepohodlne. Takze chcem nieco, ako FTP server, ale s tym, ze umozni nastavovat tie uzivatelske prava, a idealne v dakom GUI, pretoze s tym nepracuju ziadni velki admini, proste obycajni ludia. 

            A asi by som uz zvazil aj to SFTP, pretoze mam pocit, ze FTP mi uz vela moznosti nedava. Myslis, ze taketo nieco by to zvladlo? http://www.crushftp.com

            Mimochodom, fakt dakujem, ze sa snazis pomoct!

    • RE: FTP server s GUI pre Linux 11.04.2018 | 16:40
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Skus jednoznacne owncloud.

      Nieje to ftp ale je to lepsie a pre lamy ako vravis.

      • RE: FTP server s GUI pre Linux 11.04.2018 | 17:02
        Avatar Kormi   Návštevník

        Diky moc, skusim!