slovensko.sk a Fedora

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.04.2018 | 11:51
Avatar asdweqweq   Návštevník

Zdravim,

pouziva niekto eID na Fedore? Su dostupne RPM balicky?

Vdaka.

    • RE: slovensko.sk a Fedora 19.04.2018 | 12:38
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      eID a eSlovensko nefunguje poriadne ani vo windowse, ja som sa v linuxe neodvážil to ani skúšať

      príklad: v návode k používaniu služby (myslím že to bolo pri podaní na úprad priemyselného vlastníctva) bolo uvedené že je potrebné výlučne použiť internet explorer (dnes už to tam nemajú)

      postup však nefungoval tak mi na support linke poradili použiť chrome (čo som teda neskúsil keďže návod veľkým upozorňoval že to funguje len pod internet explorerom) a čuduj sa svete v chrome to podanie prešlo

      nechcem vedieť ako tieto veci funguju pod linuxom, lebo štandartným odporúčaním technickej podpory je preinštalovať všetko vrátane firmwaru auta na ktorom som prišiel do práce (asi ten sw má nejaký časovač a každé dva dni ho treba preinštalovávať - lebo naozaj po preinštalovní z tej istej inštalačky sa to často rozchodí)

      a to že treba skúšat stiredať medzi IE, FF a Chrome asi podľa polohy venuše je len bonus

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: slovensko.sk a Fedora 19.04.2018 | 12:41
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        najpodstatnejšie som zabudol, myslím že boli balíky len pre buntu, debian a mint, neviem čo to zmenili

        ale podpisova aplikácia (KEP) bola v jave, takže tá by mala fungovať všade

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: slovensko.sk a Fedora 19.04.2018 | 12:50
          Avatar asdweqweq   Návštevník

          No prave, ze som nikde nenasiel RPM balicek, len tie ktore spominas.

          Nakoniec som to narychlo vyriesil cez firemny windows server a v remmine som si zaskrtol forwarding smart card.

          • RE: slovensko.sk a Fedora 19.04.2018 | 12:58
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            za pokus by stálo použiť konverziu deb => rpm, myslým že to šlo cez príkaz/program alien (teda ak to ešte funguje, fedoru som už dlhe roky nepouzil

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: slovensko.sk a Fedora 19.04.2018 | 13:49
              Avatar asdweqweq   Návštevník

              No tiez som nasiel takuto moznost, ale naco si zasierat OS so statnym svinstvom. :-D

              • RE: slovensko.sk a Fedora 19.04.2018 | 14:57
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                To je dobrá otázka. Ale keďže sa už pýtaš "ako", tak odpoveď na otázku "prečo" musíš poznať.

              • RE: slovensko.sk a Fedora 19.04.2018 | 15:08
                Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

                Finančná správa?!

    • RE: slovensko.sk a Fedora 19.04.2018 | 16:02
      Avatar redhawk75   Používateľ

      pouzival som eID na Debiane.

      Vacsinou to islo (mali caste time outy) ale je to uz 1-2 roky co nemam OP tak neviem. rpm nikdy nevydali ale slo to cez aliena.

      Posledna verzia je ale pre Debian 7

    • RE: slovensko.sk a Fedora 19.04.2018 | 20:05
      Avatar kamowski   Návštevník

      eID používam v linux minte

      mal som to aj v manjare

    • RE: slovensko.sk a Fedora 08.05.2018 | 00:10
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor

      posledna verzia je na debian7, podarilo sa mi to rozbehat na debian9 - upravil som zoznam zavyslosti v eid deb balicku (libssl1.0.0 -> libssl1.0.2) a nasledne rucne vykopiroval kniznice zo stareho libssl1.0.0 deb balicku do systemu. fedora ma vseobecne ovela novsie balicky ako debian, takze rozbehat to chvilku potrva. ale isiel by som na to asi touto cestou (konverzia na rpm, uprava zavyslosti, nakopirovanie starsich kniznic). netreba sa toho bat, program je pomerne jednoduchy a vyzaduje zopar veci. hlavne si nerozbit package manazer chybajucimi zavyslostami :)

      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk