pripojenie

Sekcia: Konfigurácia 31.10.2005 | 19:50
mikes   Návštevník
Zdravim, mam jeden problem,mam pripojenie k internetu ADSL od ST cez dsl rouder D-Link... problem je v tom ze vo windowse mi ide pripojenie ale v linuxe nie... teda lepsie povedane teraz v Novell Linux Desktop 9.3, ani predtym Mandrake 10.1, no Mandrake 9.1 isiel... pricom nastavenia su rovnake... mozem sa pripojit k routeru ale dalej ma to uz nepusti... vie mi niekto poradit?
    • Re: pripojenie 30.10.2005 | 18:50
      Avatar ims Debian  Používateľ
      Ako mas nastavene IP? Routera ma nastavene DHCP? Co znamena, mozem sa k nemu pripojit a dalej ta to nepusti? Chapem to tak, ze zadas ip routra a mozes menit jeho vlastnosti?
      • Re: Re: pripojenie 30.10.2005 | 22:30
        Avatar mikes   Používateľ
        IP nastavuje router automaticky... chapes to spravne... mozem menit nastavenia routera, firewall atd... ale nemozem sa pripojit do internetu docital som sa na inych forach ze niesom sam s tymto problemom...
        • Re: Re: Re: pripojenie 31.10.2005 | 00:37
          Avatar ims Debian  Používateľ
          No ja mam router ten isty a zatial funguje, ale riesim aktualizaciu v Debiane, ktora je cez router nefunkcna (to len tak pomimo). No kedze ti to ide pod win a aj pod mandrake 9.1, tak hladaj v nastaveniach siete. Spravne prideli router ip adresu, ked je zapnuty linux? Hod tu vypis "ifconfig"
        • Re: Re: Re: pripojenie 31.10.2005 | 11:02
          Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
          Offtopic, ale mozno to posluzi ako tip: ked som si nechal doma zaviest chello, tiez som sa cudoval, ze preco to zle chodi... Az som zistil, ze ked sa prepinam z Linuxu do Windows, treba zakazdym resetnut modem.
          • Re: Re: Re: Re: pripojenie 31.10.2005 | 11:16
            Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
            hello, ja mam tiez chello doma a nemal som problem s modemom. akurat, ked som mal win a lin tak som mal rozdielne IP pridelene. inak to slape uplne v pohodicke. nemam s tym najmensi problem. pozri sa ci ti nahodou neblika modem. ak hej, tak ho mas v standby mode a staci kliknut na boku na tlacitko a pojde. ak nie, potom si pozri aku ip ti prideli. mozno je z tych, ktora nie je verejna a musis sa akoby znovu registrovat na ich stranke. napis co mas a uvidime otrek
            • Re: Re: Re: Re: Re: pripojenie 31.10.2005 | 11:27
              Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ

              Nie, az tak zle to nie je, ze by som som ho omylom prepinal do stand-by a potom sa cudoval.

              Jednoducho, pokial si pri restarte vyberiem iny OS a potom sa chcem pripojit, vzdy musim najprv resetnut modem. (resp. modem aj sietove pripojenie pokial je uz OS nastartovany)

              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: pripojenie 31.10.2005 | 19:50
                otrek   Návštevník
                no jo, potom je naozaj problem na strane providera, teda upc. teda jeho problem to nie je ale tvoj, ze si to musis stale restartovat. asi to inak ani nebude. jedine co mozes urobit je, ze budes pouzivat iba 1 os a mas po probleme. inak budes musiet trpiet restartovanie modemu a siete :))) otrek