Napísanie blogu

Sekcia: Ostatné 24.05.2018 | 12:30
Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

Zdravím všetkých a administrátorov tohto fóra zvlášť :-)

mal by som otázku ohľadne rozsahu blogu. Bol som trochu aktívny a chcel som postnúť blog (postrehy) o Kubuntu 18.04 ale mám problém. Podľa hlášky je blog asi dlhý presahuje možných 1000 znakov - mne ukázal vyše 7000. Je teda dĺžka blogu tu na fóre nejak oklieštená? Ako je to s vkladaním obrázkov? Nikde som nevidel možnosť vložiť obrázky. Priznám sa, že textový editor pôsobí na mňa zmätočne.

    • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 13:22
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Nie, nie je oklieštená, akurát by som mal trochu poladiť terminológiu. Blog je ... ako by som to nazval proste blog používateľa a jeho popis je obmedzený na 1000 znakov. Samotný post je nazvaný kao "zápis" a jeho dĺžka nie je tak limitovaná.

      • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 13:51
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

        V kolónke "Popis blogu" bolo len pár riadkov. Celý ostatný text som dal do "Bočný panel". Pri klasickom editore mi zoberie ani nie tretinu textu a viac ma nepustí. Pri Editore CKEeditor som síce celý text napísal ale pri kliknutí na náhľad sa už objaví chybová hláška, že text obsahuje viac ako 1000 znakov a náhľad mi ani neukáže. Tak neviem, kde robím chybu.

        • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 15:02
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Popis blogu je text, ktorý sa zobrazí nad zoznamom príspevkov. Bočný panel je text, ktorý sa zobrazuje v bočnom paneli pri každom príspevku. ukážka

          Popis blogu je Ja len všeobecné témy a bočný panel je IT technológie sú mojim koníčkom :D.

          • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 15:19
            Avatar peREX   Návštevník

            Popis blogu je perex.

    • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 13:29
      Avatar niesomadmin   Návštevník

      Ak je prilis dlhy, tak ho tematicky rozdel na viac casti.

    • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 15:35
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Ďakujem za objasnenie určitých vecí. Neviem, čo robím zle ale žiaľ nefunguje to. Už som spravil x pokusov.

      • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 15:37
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

        nezobralo mi obrázok

        • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 16:42
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          A musí to byť blog? Úpravu daj to pdf, text a obrázky pošli trebárs Bedňovi či bude mať čas a chuť to sformátovať.

        • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 22:02
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 22:24
            Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

            Dobrá práca :-) Toto video by malo byť niekde na viditeľnom mieste ako pomôcka aj pre ostatných. Už mi je jasné, kde som robil chybu.

        • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 22:06
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Pozor vidím tam nadpis popis blogu a to nie je správne miesto kde to dávaš.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Napísanie blogu 25.05.2018 | 08:29
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ty, jak to bolo? Nadpis (titulok), popis (krátka upútavka o pár vetách), a aj obsah (celý dlhý obsah článku/blogu?

    • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 20:56
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      A nechceš skúsiť Ubuntu 18.10? Už je vonku, rebuild programov je v plnom prúde.

      • RE: Napísanie blogu 24.05.2018 | 22:28
        Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

        ??? Akosi mi ušla súvislosť. Irónia žiaľ nie je moja parketa.

        • RE: Napísanie blogu 25.05.2018 | 08:27
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Detailnejšia recenzia LTS Ubuntu sa oplatí až pri prvej opravnej verzii,v tomto prípade pri 18.04.1 . Pred prvou opravnou verziou LTS, a v prípade krátkodobých verzií sa oplatí spísať len zoznam noviniek a s tám súvisiace meškania niektorých doplnkových repozitárov aj s prvotnými dojmami stability a rýchlosti. A to asi bude obsahom tejto recenzie :)

          PS: 18.10 je momentálne len forknuté, dosť balíkov malo stále starších ako v 18.04. A za posledných cca 10 hodín sa žiaden balík nezaplátal, takže si asi dávajú pauzičku.

          • RE: Napísanie blogu 25.05.2018 | 08:47
            Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
            Detailnejšia recenzia LTS Ubuntu sa oplatí až pri prvej opravnej verzii,v tomto prípade pri 18.04.1 .

            S týmto úplne súhlasím. Obyčajne som vždy systém aktualizoval až po vydaní opravnej verzie. Tentokrát som ale spravil výnimku. Ja som ani neplánoval napísať detailnú recenziu ale opísať možné nastavenia, problémy, ktoré sa objavili – proste prvotné dojmy a postrehy – preto som to chcel ako blog.

            Zatiaľ prichádzajú aktualizácie každý deň, takže je pravdepodobné, že čo som po inštalácii OS riešil, sa aktualizáciami postupne vyrieši.

            Tak ale som sa aspoň dozvedel, ako sa tu na fóre dá napísať blog :-)