Výkonný router

Sekcia: Hardware a Drivery 08.06.2018 | 16:08
Avatar knkt112 Fedora  Používateľ

Zdar všetci. Mám prosbu, ak má niekto skúsenosti poradiť aký router na pokrytie 70m². Panelákovy byt full metal betón. Momentálne je zapojený tp link Archer c2 v1,ac750. Pripojený je NAS, stereo receiver, blueray káblom, zvyšok 2x notas, cca 6xandroid, klíma, smart zásuvky a ešte pár somarin ide cez WiFi. Problém je ze signal vypadáva v dvoch miestach a ak je tam signal tak spojenie ie je Boh vie čo. Skúšal som všetko možné podľa rád na fórach ale zlepšenie žiadne. Vďaka za podnety.

    • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 16:35
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      Nad access pointom si neuvazoval? Pretoze je to zariadenie presne na to co popisujes.

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 18:53
        Avatar knkt112 Fedora  Používateľ

        Problém je že tam neviem nijako priviesť kábel. Inak by to bolo dobre riešenie

        • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 19:03
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          hm az teraz som si precital tento comment. Este mozes pripadne skusit umiestnit za prekazku, ktora ti brani v natiahnuti kablu dat nejaky starsi comp/NTB/Raspberry/whatever a kablom ho pripojit k druhemu routru, a nastavit to PCdlo ako gateway pre druhy router (viac info napr.: https://unix.stackexchange.com/questions/42307/using-the-wifi-of-a-notebook-via-ethernet-for-another-pc?utm_medium=organic&utm_source=google_rich_qa&utm_campaign=google_rich_qa). Ale je to trochu dost nesikovne riesenie, pokial tam ten comp bude hnit iba kvoli tomuto.

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
          • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 21:20
            Avatar redhawk75   Používateľ

            mam panelovy 4izbak (87m2) a 3 routery na wifi. 

            jeden nedokazal cely byt pokryt tak som musel vyriesit jeden hlavny (za modemom) sluzi ako router aj pre wifi aj pre lan (1gb) a na kabel som napichol lacny router ako AP.

            cize jednym to asi nepojde.

    • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 16:36
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      Niekedy sa vo volnej prirode vyskytuje aj pod termitom range extender

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 18:39
        Avatar knkt112 Fedora  Používateľ

        Skúšal som powerline extender, problém je ze mám viacej okruhov doma. A klasicky extender nemám kam pripojiť čo sa napájania týka

        • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 18:55
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          V tom pripade mas podla mna dve moznosti:

          1. skusit umiestnit router tak, aby si dosiahol cim lepsie pokrytie (stred bytu/domu, mimo inych zariadeni ktore by ho mohli rusit, atd.)

          2. Zadovazit si nejaky starsi router, ktory sa dokaze prepnut do modu access pointu, umiestnit ho blizsie k nepokrytym miestam a prepojit ho s prvym routrom, ktory na ne "nedociahne". Ak si z BA, tak sa mi tu vala starsi ASUS s ulomenou antenou, ale inak je OK, ktory ma tusim tuto funkciu, tak ti ho mozem darovat za odvoz.

          Nic ine ma nenapada.

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 18:18
      Avatar samalama.   Návštevník

      co ma router spolocne s plochou?

      • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 18:36
        Avatar samsilama.   Návštevník
      • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 18:44
        Avatar knkt112 Fedora  Používateľ

        Jedna vec čo ma irituje na linuxackych fórach sú odpovede tohoto typu. Ale aby si bol spokojný v terminológii tak WiFi router. A čo má spoločné s plochou, že by to bolo pokrytie signálom?

    • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 19:29
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      a inak k odporuceniu inej krabicky, mal som tplink tl-wr1043nd a tiez mi na podobnej ploche nedociahol vsade, potom som dal krabicku, ktoru rozdava chello a ta ma signal vsade v byte kde som skusal, ale to ti asi nepomoze :/

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 19:38
        Avatar knkt112 Fedora  Používateľ

        Možno sa ta krabička dá zohnať aj mimo providera chello. Každopádne vďaka za podnety

        • RE: Výkonný router 08.06.2018 | 21:38
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          Co pozeram, tak je to vraj prebal ciskackeho (CISCOkackeho???) EuroDOCSIS 3.0 https://www.upc.sk/internet/doplnky/zariadenia/premiovy-wifi-modem/​ Len v nom maju aj vlastny firmware, aspon co sa tyka frontendu.

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
          • RE: Výkonný router 09.06.2018 | 07:51
            Avatar knkt112 Fedora  Používateľ

            Skúsim nájsť na bazáre,práve som tu u známych videl z UPC router a pokrýva v pohode celý byt. Takže asi touto cesto sa pustím. Vďaka za podnety

    • RE: Výkonný router 09.06.2018 | 22:16
      Avatar easySolution   Návštevník

      easySolution - ethernet over power line

      • RE: Výkonný router 09.06.2018 | 23:19
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        V panelákovom byte vyjde lacnejšie zalištovať Ethernet, a bude to aj stabilnejšie.

    • RE: Výkonný router 10.06.2018 | 08:47
      Avatar knkt112 Fedora  Používateľ

      Skúšal som powerline ale mám viacej okruhov kvôli tomu to akosi nefunguje, aj na supporte tvrdili že to musí byť na jednom okruhu. Žiaľ nemám kadiaľ ťahať ethernet kábel, inak by som to už dávno spravil. To je najlepšie a najstabilnejsie riešenie.

      • RE: Výkonný router 10.06.2018 | 12:53
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Pokiaľ si v podnájme, nechceš mať pri stenách lišty alebo pani manželka nepovolí rozvŕtanie celého bytu drážkovačkou aj s presunom nábytku (ten panelový prach je peklo) a znovu vystierkovaním, tak je to pochopiteľné.

        Ono, ostáva ti tak posledná možnosť: použiť AP ako Extender (bez kábla) aj za cenu zníženia prenosovej rýchlosti. Otázkou je či to pomôže v paneláku kde je niekoľko desiatok sietí na jeden kanál.

        • RE: Výkonný router 10.06.2018 | 15:18
          Avatar knkt112 Fedora  Používateľ

          Žiaľ sekať nemôžem, by ma asi žienka roztrhla. Skúsim si požičať pár routerov a zistiť čo bude najvhodnejšie. Problémom je aj to, že synator sa k tomu nesmie dostať.

          • RE: Výkonný router 10.06.2018 | 16:32
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Alebo, ak budeš mať šťastie, tak stačí len iná anténka na centrálny router. Ale tomu neverím.

          • RE: Výkonný router 10.06.2018 | 23:04
            Avatar samalama.   Návštevník

            cim viac routrov, tym viac internetov...

    • RE: Výkonný router 11.06.2018 | 14:24
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ja používam doma tento MI WIFI EXTENDER

      a vlozeny je v klasickej mobilovej USB nabijacke v zástrčke za dverami (naplocho ani nezavadzia dverám)

      nie je to na prenášanie veľkých súborov ale na surfovanie aj bezne streamovanie to stíha a pekne to rozšírilo sieť kam som potreboval

      ešte pomáha umiestniť router čo najvyššie (neviem prečo ale mne to v rodičovskom dome pomohlo a po presunutí routra pod strechu je okrem pivnice signál všade aj na záhrade) [predtým bol router na zemi na 1 poschodí v strede domu a vo všetkých krajných miestnostiach boli problémy]

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment