Reštart USB portu

Sekcia: Hardware a Drivery 11.06.2018 | 20:02
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte, po posledných apdejtoch Linuxu Mint 18.3 mi blbne externá wifina na kompe, skúšal som aj inú a výsledok je rovnaký. Niekedy po štarte nevidím wifinu a pomôže vytiahnutie a znovu pripojenie USB kábla. Preto ma napadlo, či existuje nejaký príkaz, ktorým by som "reštartol" USB port. Možno je to blbosť, to ma len tak napadlo lebo sa mi nechce pri niektorých prihláseniach do desktopu (XFCE) hrabať sa za kompom a odpájať a pripájať kábel. Vďaka za postrehy,,,

    • RE: Reštart USB portu 11.06.2018 | 21:01
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Linux Mint namiesto toho aby bol len vylepšením Ubuntu, si začal kutiť kopec vecí po svojom.

      V Ubuntu funguje Cinamon aj Mate, takže je čas odísť.

      Ďakujeme vývojárom LM za vylepšenia, ale tam mali aj ostať a nechodiť do vôd kde plávu.

      Zajtra ti možno už pôjde USB port, pozajtra sa niečo zosype.

      Treba si vybrať spoľahlivejší základ a nad tým si niečo stavať.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Reštart USB portu 11.06.2018 | 21:16
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Noo asi na tom bude niečo pravdy lebo v poslednej dobe sa mi ti dáko prestáva páčiť. Mám vlastne len dve požiadavky na distro, Apt a Xfce desktop. Možno je čas nahodiť na nové ssdčko starý dobrý Debian alebo Xubuntu.

    • RE: Reštart USB portu 11.06.2018 | 21:12
      Avatar redhawk75   Používateľ

      pozrel by som sa po inom distre.

      vela veci na LM nefunguje a na ubuntu bez problemu

      • RE: Reštart USB portu 11.06.2018 | 21:18
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Tiež by som nechcel byť nejaký nanávistlivec LM, sám som ho používal, ale po veľa zlých skúsenostiach a zlých ne/riešeniach problémov súhlasím.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 15:18
          Avatar redhawk75   Používateľ

          no ja mam od minuleho roku v zuboch hlavne Clema a jeho spolupracu. 

          ohlaseny bug (vratane komplet logov + video) odpoved, poriesime v LM 19, teraz je dolezity flatpak.... a podobne to riesili aj s inymi. a to nehovoriac ze pri 18.1 par vyvojarov uslo.... Lebo clem.

          prestal som prekladat LM, obcas nieco v mx a Mate. proste je toho dost  a hlavne vsetci to robime /sme robili zadarmo. a ked ohlasim bug nie som nepriatel, kua

          ale zase presiel som doma komplet inam (mx) vo firme Ubuntu Mate a servery su stale debian 8. 

          Polovicka si MX 17.1 nevie vynachvalit (hlavne nemusim ja riesit ked som doma tlaciarne po kazdom update,) customizuje si xfce ako potrebuje a pomaly vie o mx viac nez ja :D

          • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 16:17
            Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

            Nehaňte Mint môj :) MX má našliapnuté na skokana roka podobne ako Mandžárko, LM18 odplašil mnohých, uvidíme 19

            • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 16:42
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Po Manjare sa tiež obzerám, už si len zvyknúť na iný balíčkovací systém keď cez 10 rokov používam Apt,,,

            • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 22:38
              Avatar redhawk75   Používateľ

              zatial bohuzial lm19 ide v slapajach 18....

              robim akurat blog, lm19 beta vs ubuntu mate vs greenie

    • RE: Reštart USB portu 11.06.2018 | 21:25
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ

      Skus mrknut na vypis logov, preco ho odpaja, dmesg, tail -f /var/log/syslog . Mozno zlý signal alebo Laptop mode, smart tools nejake ficuriny doinstalovane na usporu energie. Mint je skvely, uplne v pohode. Mam KDE 18,3 a KDE 17,2 a nebol vazny problem.

    • RE: Reštart USB portu 11.06.2018 | 21:56
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Mám snáď déjà vu?

    • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 01:31
      Avatar menom   Používateľ
      Preto ma napadlo, či existuje nejaký príkaz, ktorým by som "reštartol" USB port. Možno je to blbosť, to ma len tak napadlo lebo sa mi nechce pri niektorých prihláseniach do desktopu (XFCE) hrabať sa za kompom a odpájať a pripájať kábel.

      Čo tak reštartnúť network-manager:

      sudo service network-manager restart

      .

      • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 08:29
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Vyskúšam po práci a dám echo, vďaka za tip.

      • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 22:24
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Ďakujem, pomohol si mi, po reštarte network-managera wifina nabehne a pripojí sa :-)

    • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 08:20
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Vypnúť / zapnúť USB zvyčajne nie je možné. Ak systém vidí USB je možné urobiť niečo také (príkaz vypne všetky USB):

      #!/bin/bash
      cd /sys/bus/usb/devices/
      for file in ?-?.?; do
          echo $file > /sys/bus/usb/drivers/usb/unbind
      done

      Zariadenia sa opätovne zapnú pomocou

      #!/bin/bash
      cd /sys/bus/usb/devices/
      for file in ?-?.?; do
          echo $file > /sys/bus/usb/drivers/usb/bind
      done
      • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 08:31
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Teraz ma napadlo či to naozaj nebude blbosť s tým "reštartom" usbčiek, po zadaní príkazu na odpojenie by som už nijaký nezadal keď mám klávesnicu pripojenú na USB včetne myši :-)

        • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 08:39
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          V pohode, akurát to nedáš do dvoch skriptov, ale jedného, takže sa všetky vypnú a potom zapnú.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 08:45
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            A to zaručí studený reštart firmware tej karte? By som ju radšej nechal odskúšať inde, a vymenil za rajčiny a papriku na lečo.

            • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 09:14
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Kúpil som aj druhú wifinu, tá pre zmenu nemá taký dosah. Keby som bol vo svojom tak šľahnem všade sieťový kábel a je pokoj, ešte ma napadlo vykašľať sa na externú wifi a vyskúšať net cez powerline,,,

              • RE: Reštart USB portu 12.06.2018 | 17:22
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Podobne sa mi chovala jedna wifina, uvarila sa. Bol to mikro model s namalovanou anténkou, a pripájanie sa s ňou cez dve vrstvy železobetónu ju prehrievalo.

                Môžeš si tam dať aj WiFi extender.