Kontrola ci je server/web stranka online.

Sekcia: Ostatné 15.07.2018 | 16:43
Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

Zdravim.

Da sa niekde pozriet ci je stranka online ak sa k nej nemozem pripojit?(nie moja)

Ide mi o to ze sem tam sa mi stava ze pri prehliadani stranok mi pise ze je stranka nedostupna(1-2 dni). Ovsem po tejto dobe ked tam idem tak vidim ze su tam nove prispevky od inych ludi. Da sa teda dajako pozriet ci maju iny pristup ku stranke a chyba je niekde na ceste ku mne?

Pozeral som na whois (web stranky) ci nahodou nezobrazuju aj ci je stranka dostupna ale nenasiel som tam nic podobne.

Je nieco kde sa to da pozriet?

    • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 15.07.2018 | 17:25
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      https://downforeveryoneorjustme.com/

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 15.07.2018 | 19:36
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Uff, to je pomale. Ale vyzera to ze by to malo robit to co som chcel. :D

    • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 15.07.2018 | 21:56
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      wget nazov_stranky.sk

      To ti stiahne do aktuálneho priečinka (spravidla domovského) stránku, pokiaľ to píše chybu, tak to znamená že je niekde problém.

      Na iné testy je dobre mať niekde VPSku a napríklad si to overovať odtiaľ či ťa nejak neblokujú. VPS sa dá kúpiť aj za jedno euro mesačne a má to viacero využití.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 15.07.2018 | 23:16
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Predpokladam ze ak ju nenacita tak ju nestiahne ani wget. Ta vps je lepsi napad. Pozeram ze hned vpravo mam vpsfree.cz. :D

    • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 18.07.2018 | 18:00
      Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ
      Happy falling
      • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 18.07.2018 | 22:52
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Tiez to vyzera dobre a tusim to kontroluje pristup z celeho sveta.

    • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 18.07.2018 | 19:05
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ

      https://uptimerobot.com - kontrola kazdych 5min vo free verzii max. 50 webov

      • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 18.07.2018 | 22:53
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        Toto chcelo registraciu tak som to zatial neskusal. Ale aj tak vdaka.

    • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 19.07.2018 | 08:00
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      A na ako dlho dostaneš ban po ich vyttrolení?

      • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 19.07.2018 | 10:29
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

        To patri ku ktoremu prispevku? Uz by tu nieco s tym stromom mohli spravit aby bolo poriadne vidiet kto na koho reaguje.

        • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 19.07.2018 | 13:17
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          To patrilo na tvoju pôvodnú otázku.

          Ak ich tam trolíš podobne ako tu s tým stromom príspevkov ktorý je tu výborne viditeľný, tak sa im nedivím.

          • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 19.07.2018 | 22:39
            Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

            Aha, takze len blbe keci. :D

            • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 20.07.2018 | 13:57
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Pýtal som sa na ako dlho dostaneš BAN po vytrolení, nie za čo ten BAN dostaneš.

              • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 20.07.2018 | 14:23
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                a to že dostal ban si usúdil z tvojej novo-opravenej kryštálovej gule ?

                automaticky si vylučil že prístup môže blokovať (úmyslene alebo nie) jeho (neschopný) poskytovateľ internetu, zamestnávateľ alebo on sám šikovným nastavením firewallu, či prístupom cez nejakú zahraničnú VPN na stránku s geolokálnou blokáciou

                klasika

                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 20.07.2018 | 14:29
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Človek ktorý tu prudí s tým že nefunguje strom odpovedí (tie obdĺžniky čo sú tu už niekoľko rokov v hlavičke príspevku, aj s čiarkami pomocou ktorých je nádherne vidno kto na koho odpovedá) určite neprudí nikde inde, a zablokovali ho omylom. Chudáčika šikanovaného.

                  Skús mu teda ten internet odniesť v igelitke.

                  • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 20.07.2018 | 15:11
                    Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                    Napr. ten strom je na hovno aj u mna.

                    A komu sa chce chodit mysou az neviem kam do tramtarie aby som videl na koho reagujes. Pri dvoch, troch sa to da ale ked mas nad 5 uz musis zbystrit.

                    Ked to dokaze celkom fajn fungovat v nejakom zaprdenom phpbb tak preco nie v django.

                    • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 20.07.2018 | 15:31
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Neviem kam by si chcel chodiť s myšou, ale bez problémov stačí ak sa nastavíš kurzorom na kraj príspevku a kolečkom na myši si posunieš stránku ako keby si zatiahol kuchynskú utierku.

                      A ak tie okrajové čiary nevidíš, tak máš asi na čase kalibrovať vypálený CRT monitor.

                      • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 20.07.2018 | 16:59
                        Avatar samalama.   Návštevník
                        • Príspevok bol vymazaný.
                        • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 20.07.2018 | 17:13
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník
                          • Príspevok bol vymazaný.
                          • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 20.07.2018 | 23:21
                            Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                            Teda vy ste sa tu rozbehli. :D

                            Co sa tyka toho stromu na ten sa tu uz ludia stazuju dlho. Horsi je tusim uz len na zive.sk lebo tam ziadny nieje.

                            No a co sa tyka blbych reci tak to je preto ze na tomto serveri nech sa zacne riesik aky kolvek problem s linuxom tak to vlakno skonci hadkou WlaSaTy vs. niekto. Hnevaj sa kolko chces ale je to tak.

                            • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 00:19
                              Avatar WlaSaTy   Návštevník

                              Skús prezradiť v čom súvisí monitoring služby a Linux, keď tým súvisom argumentuješ.

                              A ak ti vadí django, tak si urob phpbb fórum. Síce tam nebudeš vedieť na koho príspevok kto reaguje, ale najnovší príspevok vždy nájdeš na konci.

                              • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 00:24
                                Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                                Napriklad tym ze je to v sekcii ostatne. :D

                                Co sa tyka fora, par krat tu padol navrh co sa tu da zlepsit/zprehladnit, to je vsetko. Kedze niesom sam co sa na to pytali pomohlo by to viacerym.

                                • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 00:38
                                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                  Čiže ten súvis tam nie je. Ďakujem za uistenie.

                                  • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 10:42
                                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                    a aky suvis mala tvoja otazka (skor provokacia) o nejakom tebou vymyslenom bane s moznostou kontroly ci je stranka offline pre cely svet alebo len zadavatela prispevku ?

                                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                    • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 12:21
                                      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                                      To evidentne nepochopi. :D

                                      Len mi je luto ze kvoli takemuto pristupu nema tento, uz asi posledny slovensky server o linuxe sancu na rozsirenie navstevnosti. Je to skoda.

                                      Ale zasa ked mam byt uprimny tak to vyzera ze dnes to maju s navstevnostou nahnute vsetky stranky o linuxe. Dufam ze je to aspon tym ze vsetkym linux tak dobre funguje. :D

                                      • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 16:20
                                        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ
                                        Len mi je luto ze kvoli takemuto pristupu nema tento, uz asi posledny slovensky server o linuxe sancu na rozsirenie navstevnosti.

                                        Je pár ľudí, ktorí sa snažia tvoriť a myslieť pozitívne, preto tento server stále žije. Hádky vidíš v podstate na všetkých fórach, kde je možné prispievať neregistrovaným. Slobodu prejavu si každý vysvetľuje po svojom.

                                    • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 16:04
                                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                      Ten ban nie je vymyslený. Všimni si že je to bloknuté len preňho, ale nie pre ostatných. Blokovanie sa povie po anglicky Banned, skrátene Ban. Ľudovo sa tomu zvyklo kedysi hovoriť aj banán.

                                      A ak berieš fakt ako provokáciu, tak je to tvoj problém.

                                      • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 17:02
                                        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                                        To ze sa niekedy na tie stranky nedostanem urcite nieje sposobene banom. Napriklad predposledny krat ked sa mi to stalo tak sa zistilo ze tie stranky blokovali google DNS. Vacsina ludi to nezaregistrovala ale ja ao lebo som mal iba dns google. Odvtedy pouzivam dvoje nezavisle na sebe dns.

                                        http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=75209.0

                                        • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 18:12
                                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                          Pokiaľ chceš monitorovať dostupnosť stránky ktorá bola blokovaná pomocou niektorých DNS serverov už pred troma rokmi, tak ti je vzdialený monitoring na nič. Ten ti len potvrdí že žiaden výpadok nebol. Monitoring internetových služieb sa totižto nespolieha na cudzie DNS, ale v kľude si zistí danú adresu cez svoj DNS štandardnou cestou (ROOT - top level domain CZ - 2nd level UBUTU - registrátorov resolver). A dostane odpoveď.

                                          Medzi najvtipnejšie banány patrí štátom nariadená cenzúra (cez DNS), vrátane unášania domén. Tých prípadov bolo dosť. Napríklad keď MS uniesol všetky rozsahy DynDNS bez súdneho nariadenia, lebo mohol. Aj takto sa prejavuje banán, ale od regulátora. I samozvaného, s názvom štát alebo korporácia.

                                        • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 18:12
                                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                          Pokiaľ chceš monitorovať dostupnosť stránky ktorá bola blokovaná pomocou niektorých DNS serverov už pred troma rokmi, tak ti je vzdialený monitoring na nič. Ten ti len potvrdí že žiaden výpadok nebol. Monitoring internetových služieb sa totižto nespolieha na cudzie DNS, ale v kľude si zistí danú adresu cez svoj DNS štandardnou cestou (ROOT - top level domain CZ - 2nd level UBUTU - registrátorov resolver). A dostane odpoveď.

                                          Medzi najvtipnejšie banány patrí štátom nariadená cenzúra (cez DNS), vrátane unášania domén. Tých prípadov bolo dosť. Napríklad keď MS uniesol všetky rozsahy DynDNS bez súdneho nariadenia, lebo mohol. Aj takto sa prejavuje banán, ale od regulátora. I samozvaného, s názvom štát alebo korporácia.

                                • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 15:04
                                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                                  Ja som návrhom na zlepšenia otvorený, ale treba robiť také zmeny, aby bola väčšina používateľov so zmenou spokojná.

                                  • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 17:12
                                    Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

                                    Skusim to este takto, mozno je chyba aj v mojej teme. Takto to vyzera u mna

                                    https://ctrlv.sk/qvRt

                                    Tenke bledo modre ciary. Nedalo by sa napr. spravit aby tie ciary boli farebne? Stacilo by napr. 5 farieb a tie by sa mohli aj opakovat. Tych 5 by sa uz dalo rozlisit. Len aby neboli 2 rovnake vedla seba.

                                    • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 20:39
                                      Avatar menom   Používateľ

                                      Aj ja som za farebné čiary, aby to bolo lepšie rozlíšené. Kolečkom na myši ako písal WlaSaty nepotočím na noteboku ani na patlacom displeji .

                                      • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 21.07.2018 | 21:14
                                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                        Ty nemáš z boku na touchpade od prírody emuláciu kolečka na myši?

                                        • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 22.07.2018 | 19:36
                                          Avatar menom   Používateľ

                                          Nie, skrolujem dvoma prstami a tu už hrozí, že pri dlhšej linke to ujde.

                                          • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 22.07.2018 | 20:14
                                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                            To je blbé. Ale na posúvať stránku sa dá aj pomocou šipiek na klábosnici. Občas je to praktickejšie. Teda vždy keď človek nie je za stolom.

                                            K patlaciemu displeju sa nevyjadrujem. Mám len ozaj malé, a na nich je toho vidno naozaj málo. Občas je to naozaj fajn keď nejaká stránka zobrazí na mobile reklamu 3x6cm, a nechce ju schovať.

                                            PS: Môj názor je že rôzne farby tých čiarok môžu rozhodiť grafický súlad dizajnu tejto stránky. Ale ak niekto chce kanárikovo farebnú tému, tak prosím. Len nie pre všetkých povinne.

                                            • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 23.07.2018 | 08:38
                                              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                              Ku tym kanarikom sa pripajam aj ja. To nieje najstastnejsie riesenie. Kazdopadne nejak by sa to malo vylepsit. Neviem ci skor vyzualne, ako je to teraz v podobe ciar alebo skor nejakym "nadpisom" co by priamo hovoril ze som sa vyjadril k prispevku od "WlaSaTy" o 20:14. A ciary by kludne mohli zostat.

                                              Takto by som si to predstavoval nejako ja.

                                              • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 23.07.2018 | 13:16
                                                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                                Bolo by lepšie keby ľudia ktorí chcú niečo zmeniť aj prezentovali ako to chcú zmeniť. A to tak, aby to rozumne vyzeralo na 5' mobile, 10' tablete, 15' Notebooku a aj 25' monitore.

                                                Zatiaľ to vyzerá len ako klasické plakanie malého dieťaťa: Ja chcem iné palacinky, tieto sú moc sladké.

                                                PS: Sranda by bola, keby stačilo tie odpovedajúce čiary dať o trochu tmavšie, a nechať každú piatu najtmavšiu. Také niečo by mohlo byť viditeľné aj kancelárskych monitoroch bez zaklánania hlavy. Ale mne to vyhovuje tak, ako to je teraz. Zmenu nepotrebujem.

                                                • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 23.07.2018 | 13:23
                                                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                                  Neviem co je podla teba plakanie maleho dietata ale ja si myslim ze odpoved som dal dostatocne jasnu ako si to predstavujem ja.

                                                  • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 23.07.2018 | 13:35
                                                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                                    Myslíš ten návrh vo vete začínajúcej "Neviem ci ..."? Tak to je naozaj presný a výstižný návrh. V tom prípade sa radšej zdržím komentárov.

                                                    • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 23.07.2018 | 13:45
                                                      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                                      Ano myslim ze to je celkom slusny navrh.

                                                      • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 23.07.2018 | 13:52
                                                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                                                        Slušne neurčitý návrh. Podobných som zažil v korporáciách kopec. To je dôvod prečo sa k tomu radšej nevyjadrujem.

                                                        • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 23.07.2018 | 14:25
                                                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                                          Ok. Tak sa nevyjadruj. Ved tebe to vyhovuje takto ako to je.

                                    • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 24.07.2018 | 15:50
                                      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                                      A čo tak niečo ako má reddit so zvýraznením pri prejdení kurzorom, alebo popup nadreadenou odpoveďou ako má sme?

                                      • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 24.07.2018 | 15:57
                                        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                                        No ok, reddit je asi tak trochu nepoužiteľný na dlhšie diskusie, ale to zvýraznenie aktuálneho vlákna možno nie je zlý nápad.

                                        • RE: Kontrola ci je server/web stranka online. 24.07.2018 | 16:42
                                          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                                          To by nebolo spatne na zaciatok. Je to malý zásah do designu.