siet

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.07.2018 | 20:37
Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

Ahojte,

Chcel by som sa spytat, ci niekto nepozna nejaky program, ktory by vedel odhalit fake ap v dosahu. Myslim, ze sa to vola Rogue AP alebo Evil twin AP. Byvam v bytovke a chcel by som vediet ,ci sa nepripajam nahodou na nejaku medzisiet.
Dakujem za podnety.

    • RE: siet 24.07.2018 | 21:36
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Ako, že by to malo odhaliť rôzne BSS vysielajúce rovnaké SSID? To by som si pozrel tie akože poplachy na školách pri EDUROAM alebo po sídliskách kde je UPC.

    • RE: siet 24.07.2018 | 22:23
      Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

      Mne ide o to, ze mam v dosahu niekolko sieti. A obcas sa niektore objavia a niektore miznu, zvacsa maju divne SSID. Cize hladam nieco, co by mi vedelo potvrdit,ze sa pripajam skutocne k mojej domacej sieti.
      Neviem ci som sa vyjadril zrozumitelne? Bohuzial mam teraz internet od UPC, predtym som mal od Slovanetu.

      Hypoteticka situacia:Niekto hackne moj router, zacne vysielat s rovnakim SSID, a ja sa pripojim, da sa teda nejak zistit,kde som sa prihlasil?
      Dakujem

      • RE: siet 24.07.2018 | 23:46
        Avatar samalama.   Návštevník

        kristepane, co?!?! Niekto hackne moj router, zacne vysielat s rovnakim SSID, a ja sa pripojim...

      • RE: siet 25.07.2018 | 08:00
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Také objavujúce sa a miznúce WiFi sú bežnou súčasťou WiFi Direct, a vysielajú to aj napríklad televízory. Obvykle sa také SSID zmení na podobné každých 5 minút.

        Mimochodom, ak tebe niekto hackne router, tak nebude potrebovať robiť jeho dvojočku na ktorú by si sa dostal len ak by si sa pripájal na kompletne nechránený hotspot alebo na WEP. WPA(2) má už takéto veci ošetrené. Takže nie, nevyjadril si sa zrozumiteľne.

    • RE: siet 25.07.2018 | 07:54
      Avatar redhawk75   Používateľ

      kismet a na windows nirsoft

       

    • RE: siet 25.07.2018 | 21:30
      Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

      Dakujem za reakcie