XORG?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.10.2005 | 14:06
Dash   Návštevník
Dobry den, poprosim o informaciu, kde sa nachadzaju konfiguracne subory XORG, Blackbox? Pretoze mam problem s Blackboxom, vzdy sa mi otvara nove okno za dalsie, a ked ich je plno otvori sa mimo obraovky. Aj napr. ked spustim mozillu, tak rozlisenie pri maximalizacii je 1600x1200, lenze moj monitor je iba 1024x768. X-ka funguju krasne az na to rozlisenie mozilly, Blackbox to otvara mimo obrazovky... Btw ked som si nainstaloval KDE tento problem zmizol, je mozne ze ten problem je v Blackboxe, da sa to zmenit? Bo KDE je hrooozne pomale, potrebujem nieco rychlejsie... Prosim o radu, dakujem.
    • Re: XORG? 30.10.2005 | 21:13
      ondrej   Návštevník
      Konfiguračné súbory Xorgu sú v /etc/X11/xorg.conf.
      • Re: Re: XORG? 30.10.2005 | 21:14
        Dash   Návštevník
        Ano, ale ich tam nemam a bojim sa ze ked to nastavim neco dokalicim... ked to vymazem pojde mi to default?
        • Re: Re: Re: XORG? 30.10.2005 | 21:17
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          Vždy si urobte kópiu tohto súboru. Keď ho dokaličíte, tak prinajhoršom nepôjde xserver, čiže v príkazovom riadku obnovíte pôvodný konfiguračný súbor a bude to ako predtým.
          • Re: Re: Re: Re: XORG? 30.10.2005 | 21:23
            Dash   Návštevník
            a s tym Blackboxom mi nevite poradit? prosim?
            • Re: Re: Re: Re: Re: XORG? 30.10.2005 | 22:00
              Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
              Bohužiaľ nie, Blackbox nepoužívam... Ale je to zvláštne.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: XORG? 30.10.2005 | 22:16
                Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
                blackbox by mal byt podobny ako fluxbox ten ma v /home/uzivatel/.fluxbox subor init, kde sa daju definovat nastavenia
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XORG? 31.10.2005 | 10:37
                  Dash   Návštevník
                  Trosku dlhsie som sa s tym hrajkal. A nakonec som zistil ze chyba nieje v BlackBoxe ale v xorg, tak som browsoval na nete a zistil som ze stacil iba pouhy 1 prikaz... Samo sa nakonfigurovalo a vsetko mi slape. Pouzitim Arch hw detekcie: hwd -xa Dakujem. A Blackbox ma config subor v /home/UZIVATEL/.blackboxrc
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XORG? 31.10.2005 | 11:57
                    Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
                    btw dash ty si cital moj clamok o archu a hwd aj generacia xorg.conf je tam vysvetlena. vybral som ju lebo je spolahliva a jednoducha. xorg.cof sa da vytvorit aj inak.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: XORG? 31.10.2005 | 14:06
                      peter golis   Návštevník
                      otazne je ci v starom konfiguraku pre xwindows bola definovana velkost virtualnej obrazovky 1600x1200 a kde to dokazalo prepnut (ignorovat cez xrandr). ale to uz je asi pase.