Radio Tray v MX Linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.09.2018 | 15:51
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Dobrý deň sa praje, potrebujem helfnúť: Po spustení Radio Tray sa prestaví zvuk na 100%, skoro som kvôli tomu dostal infarkt o tretej ráno a zobudil susedov :-D Môžem mať hocijako nastavenú hlasitosť, po spustení Radio Tray a online rádia mi vždy skočí na 100% a nechcite potom počuť tú ranu z reprákov. Distro MX Linux, desktop Xfce, ďakujem za rady.

    • RE: Radio Tray v MX Linux 01.09.2018 | 16:26
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Odporučil by som použiť slúchadlá, štuple budú najohľaduplnejšie k ostatným.

      To rádio o sebe tvrdí že od verzie 0.6 má v sebe kontrolu hlasitosti pomocou kolečka na myši. Ono to naozaj funguje tak ohľaduplne že si to zapamätá hlasitosť od minula, a tú aplikuje pri štarte aplikácie bez ohľadu na systémové nastavenie? Pfuj, by to z mojeho kompu letelo rýchlejšie ako letí týždeň po výplate ...

      • RE: Radio Tray v MX Linux 01.09.2018 | 18:31
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Toto v iných distrách (Ubunu/Xubuntu/Manjaro/LM) Radio Tray nerobilo, tak fakt netuším kde je chyba. Mám uložený konfig so stanicami a je to malý programík, aj preto ho pár rokov používam. A slúchadlá mám na striedačku s reprákmi, ale s tým volume na 100 by som asi prišiel o bubienky v tomto prípade,,,

        • RE: Radio Tray v MX Linux 01.09.2018 | 19:24
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          To, že to ten program v Ubuntu nerobil ti verím. Odhodlal som sa ho vyskúšať či nemá v kontextovom menu niečo na vyblokovanie tej funkcionality, ale:

          ~/$ radiotray 
          /usr/lib/python2.7/dist-packages/radiotray/XmlDataProvider.py:23: PyGIWarning: Gtk was imported without specifying a version first. Use gi.require_version('Gtk', '3.0') before import to ensure that the right version gets loaded.
            from gi.repository import Gtk
          Traceback (most recent call last):
            File "/usr/bin/radiotray", line 12, in <module>
              os.chdir(workdir)
          OSError: [Errno 2] No such file or directory: '/usr/bin/src'
          ~/$
          </module>

          Inštalované to bolo z repozitárov universe, a tam to aj veľmi rýchlo odišlo.

          • RE: Radio Tray v MX Linux 01.09.2018 | 19:42
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Po rokoch asi pôjde Radio Tray papa, nahádžem si linky na streamy z konfigu do prehrávača a uložím playlist, fakt nechcem riskovať újmu na zdraví,,,

          • RE: Radio Tray v MX Linux 01.09.2018 | 19:54
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Niekedy sú tie najjednoduchšie riešenia najviac funkčné, Audacious to istí,,,

    • RE: Radio Tray v MX Linux 01.09.2018 | 18:03
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Ja mám Great Little Radio Player a som vrcholne happy!

      • RE: Radio Tray v MX Linux 01.09.2018 | 19:16
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Aj tento soft mi mení nastavenie hlasitosti, to sú mi veci, chyba bude niekde inde,,,

    • RE: Radio Tray v MX Linux 01.09.2018 | 20:15
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Tak som nakoniec našiel riešenie, v konfigu som zmenil úroveň volume, síce tie dve percentá neodpovedajú skutočnosti ale po troche experimentovania s hodnotami to funguje :-) V prílohe,,,

      • RE: Radio Tray v MX Linux 02.09.2018 | 06:23
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Ja mám v Great Little Radio Player hore vpravo hlasitosť ,ktorou si vopred nastavím hlasitosť,a potom už pri každom zapnutí počítača/automatické spúšťanie/si iba doladím zvuk na klávesnici! Všimol som si jednu záhadu-že večer mám hlasitosť silnejšiu ako potom počúvam ráno-zrejme si v noci uši oddýchnu!

        • RE: Radio Tray v MX Linux 03.09.2018 | 09:17
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ono by bolo asi lepšie keby tie prehrávače internetových rádií mali nastavená hlasitosť v pomere k systémovej hlasitosti. Teda napríklad 75% pre rádio ktoré je tichšie o jednu štvrtinu oproti zvyšku. A nie aby to prestavovalo systémovú hlasitosť na napríklad 80dB čo je úroveň rušnej križovatky alebo vŕtačky.

          Teda, keby sa tie prehrávače rádií chovali rovnako ako prehrávače iných multimédií. To prestavenie systémovej hlasitosti je viac ako zbytočnosť.