nova distribuce PastelkaOS

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.09.2018 | 14:34
Avatar MirHo   Používateľ

Zdravím všechny. Rád bych informoval o vydání nové české distribuce linuxu PastelkaOS ke stažení zde nebo přes torrent

    • RE: nova distribuce PastelkaOS 20.09.2018 | 14:45
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      inak je tu sekcia správy alebo aj tweaty kam toto skôr patrí

      ale čo mi viac chýba je nejaký popis, čo prináša, prečo to mám skúsiť, na čom to je založené, pre koho určené, odkaz na domovskú stránku, ...

      osobne z uložto nerád sťahujem veci a torrent link len z fóra tiež nevzbudzuje moju dôveru ;-)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: nova distribuce PastelkaOS 20.09.2018 | 15:11
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Pridávam sa k Braňovi - sťahovať neznámy Linux z Uložto? Pokiaľ nebude viac informácií, tak toto upozornenie je riadne podozrivé.

      • RE: nova distribuce PastelkaOS 21.09.2018 | 08:35
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Ale prosím ťa. Koľko ľudí si stiahlo predpripravené distro od ževraj hackerskej skupiny Anonymous ktoré obsahovalo viac mallware ako užitočného kódu?

    • RE: nova distribuce PastelkaOS 20.09.2018 | 16:57
      Avatar redhawk75   Používateľ

      webka k tej distribucii?

    • RE: nova distribuce PastelkaOS 20.09.2018 | 18:59
      Avatar ...   Návštevník

      Vytvor si projekt na https://stackoverflow.com/. Da sa tam aj vytvarat web stranky.

      A urcite pridaj si distro na https://distrowatch.com/

      • RE: nova distribuce PastelkaOS 20.09.2018 | 19:37
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        To je vecná pripomienka, vďaka tri bodky

      • RE: nova distribuce PastelkaOS 20.09.2018 | 22:23
        Avatar ...   Návštevník

        A pokial to myslis vazne, informuj aj na CZ portaloch - abclinuxu.cz a root.cz.

    • RE: nova distribuce PastelkaOS 21.09.2018 | 09:15
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Takže vysvetlenie o pastelke je TU.

      • RE: nova distribuce PastelkaOS 21.09.2018 | 09:21
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        To vysvetlenie je obrázok s jednou vetou o dostupnosti cez ulož.to a torrent. A tú jednu vetu na abclinuxu.cz napísal človek, čo sa tam registroval pred týždňom. To je dôveryhodné ako Ficova 20eurovka pre dôchodcov na vianoce namiesto valorizácie dôchodkov (tých 20€ zodpovedá 1.66€ mesačne, a to je lacnejšia reklama). To by som nema odvahu spustiť ani ako VM.

        • RE: nova distribuce PastelkaOS 21.09.2018 | 18:32
          Avatar MirHos   Návštevník

          Ano registrace před týdnem ale uživatel Linuxu od roku 2000

          • RE: nova distribuce PastelkaOS 22.09.2018 | 11:04
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Wau. To by si za tých skoro 20 rokov mohol teda vedieť že dôvera sa nebuduje kliknnutím na povoliť UAC, ale reprodukovateľnosťou tvorby.

    • RE: nova distribuce PastelkaOS 21.09.2018 | 22:59
      Avatar redhawk75   Používateľ

      1. torrent nefunguje

      2. ulozto je strasne pomale (4h stahovania 2.14GB iso.

      3. po stiahnuti iso vo virtualboxe hlasi poskodenie.

      Chcelo by to checksum iso suboru, alebo ine spolahlive  ulozisko. 

    • RE: nova distribuce PastelkaOS 22.09.2018 | 01:33
      Avatar redhawk75   Používateľ

      nedalo mi to, tak po opatovnom stiahnuti, par takych postrehov:

      1. zly vyber pozadia pre gub....

      2. ak to ma byt pre 5 rocne dieta, tak je tam zla skladba programov.

      Osobne by som zmenil a spravil cely ten OS na Ubuntu 18.04 priamo anie na LM 19....

      Plus pridat programy pre deti, kreslenie TuuxPaint, Chikdsplay, Tux4Kids a podobne veci.

      Velmi dobre to uz je v Edubuntu, alebo v linux MX, tam dokonca priamo maju pripravene balicky, predskolsky vek, prvy stupen, druhy stupen a stredna skola.

      co sa tyka vlastnej distribucie, logicky na to ide autor Greenie. Inak je vcelku vhodne pouvazovat nad tym, kam ma ta pastelka smerovat, ak k detom, co je momentalne velmi slabo obsadene pole s distribuciami, chcelo by si to spravit plan

       

      Inak ako blbinka a rychlovka na ucenie sa s pingbuilderom, preco nie. je to v pohode

      • RE: nova distribuce PastelkaOS 22.09.2018 | 11:15
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        zaujímavé postrehy, asi sa tiež vyjadrím :)

      • RE: nova distribuce PastelkaOS 22.09.2018 | 13:04
        Avatar redhawk75   Používateľ

        a pardon, pozeram ze v noci som pisal ako hotentot

        Programy su TuxPaintChildPlay 

    • RE: nova distribuce PastelkaOS 22.09.2018 | 11:18
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      Ahoj MirHo. Držím palce s pastelkou.

      K distribúcií: Ak chceš, aby to bolo o trochu viac zaujímavé, daj tomu napríklad stránku na sourceforge. Tam môžeš dať aj info o projekte vo forme napríklad blogových príspevkov.

      Ak chceš byť napríklad na Distrowatch, nejaká tá základná vlastná stránka, pokojne na tom SF, by sa hodila.

      Povieš nám niečo viac o systéme? Z čoho presne to vychádza? Aké sú ciele? Prečo by si mal niekto vybrať tento systém a nie nejaký iný?

      V čom to vytváraš? V akých nástrojoch upravuješ ISO obraz?

      Držím palce, ako som už písal. Ak by si potreboval nejakú pomoc, ozvi sa. Rád pomôžem, ak to bude v mojich silách.

    • RE: nova distribuce PastelkaOS 22.09.2018 | 18:30
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Pozrel som si to v livku a musím súhlasiť s redhawkom, je to mierne upravený LM 19 Tara s nevhodne zvoleným pozadím v grube. Dal by som tam tmavší nie tak farebne výrazný motív. V tomto sa položky grubu skoro nedajú rozoznať. Samotná skladba predinštalovaných programov taktiež nekorešponduje so zamýšľaným použitím (pre malé deti). Doinštaloval by som tam programy pre deti, či už hry alebo výukové. Možno aj nejaké na výuku programovania (Scratch).