antix liveusb

Sekcia: Konfigurácia 03.10.2018 | 21:12
Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

Ahojte,

Toto bude otázka mierená na Bednu, ale možno mi pomôže aj niekto iný.Proste som si vyrobil Liveusb s Antixom s perzistenciou.Ale stáva sa mi to, že po nabehnutý systému skončím s tým čo je na priloženom obrázku.
Samozrejme som už niekolkokrát skúsil, čo píšu, teda rox -p = Default, ale pri každom nabehnutý to straší na ploche.

Druhá vec, ktorá ma hnevá, tiež to vidno na tom obrázku je že ikonky, ktoré majú byť vpravo dole na lište pri hodinách sú oddokované voľne na ploche. Niekedy pomôže zmeniť prostredie, raz som dal HIDE a vrátili sa na svoje miesto.

Ak máte nejaké nápady, budem rád za každú radu.

Ďakujem

    • RE: antix liveusb 04.10.2018 | 00:23
      Avatar redhawk75   Používateľ

      ako bolo robene to usb? mne nieco podobne robil mx16. ked som robil img z nainstalovaneho ntb a nechal moje nastavenia namiesto resetu

    • RE: antix liveusb 04.10.2018 | 08:44
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ja používam svoj upravený antiX, takže s niektorými vecami sa ani nestretnem, čo je napríklad pinboard.

      Pravdepodobne používaš IceWM + Rox. IceWM pri štarte spúšťa programy ktoré sú v ~/.icewm/startup a tam by sa mal štartovať aj pinboard príkazom rox -p = Default. Mno antiX má niektoré vlastné vychytávky a nemusí to zabrať, pretože nastavenie bude niekde inde.

      S tým uleteným panelom som mal problém v starom IceWM a je to už fakt dávno, akú verziu antiXu používaš?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: antix liveusb 04.10.2018 | 10:44
      Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

      Ďakujem za reakcie,

      Používam posledný antix 17 a usb som robil cez ich nástroj Live-usb maker

    • RE: antix liveusb 04.10.2018 | 18:12
      Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

      Ahojte,

      Tak som usb kluc dal sestre a na jej notebooku sa tie chyby neprejavili.A bootuje to fakt velmi rychlo. Som prekvapeny ako rychlo.
      Len nerozumiem preco to na tej mojej sunke robilo take chyby.Aj tak dakujem.

      • RE: antix liveusb 04.10.2018 | 22:20
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Používam svoju odľahčenú verziu antiXu a mohla sa tam prejaviť nejaká chyba na HW, pretože anticapitalista kutí kopec vlastných skriptov a potrebovalo by to viacero testov. Na live USB by som možno radšej volil MX Linux, alebo keď bude čas tak to ukutím sám :)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org